Starší dorost počtvrté v řadě prohrál, tentokrát nestačil na Rytíře

Ve třetím kole pokračující části RAKO extraligy staršího dorostu na sebe narazily celky Zlína a Kladna. Herně vyrovnané utkání skončilo vysokou porážkou domácího týmu. Rytíři byli lepší především ve využívání šancí, kterých utkání mnoho nepřineslo. V zápase nastoupilo hned šest reprezentantů do sedmnácti let.
31.kolo, pá 10.1.2014, PSG aréna
Kladno
1:5
(0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 60. Bumbál (Kolařík) – 5. Kružík (Matula), 26. Keszi (Kružík, Pliml), 31. Keszi (Kružík, Pliml), 46. Janeček (Kružík), 57. Keszi. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Lukš. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Ling – Gabrhelík, Řezníček, Váňa, Procházka, Schmied, Gazda, Kosorin – Pavlůsek, Rezek, Stiksa, Vyoral, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál, Valášek.

Vladař – Havelka, Libecajt, Zajíc, Doudera, Matula, Chládek, Balcar – Hajný, Vendis, Patyk, Molčík, Kružík, Pliml, Schildhabel, Janeček, Čermák, Keszi, Kaprál, Borkovec, Kadlec.

Hned zpočátku dostali žlutomodří výhodu přesilové hry, ve které si však nepočínali příliš dobře a Kladno se bez obtíží ubránilo. Už ve čtvrté minutě dostali stejnou příležitost hosté po faulu Váni. V čase 4:43 Rytíři přesilovku využili – Matula nahazoval od modré a Daniel Kružík obratně srazil střelu mezi Lingovy betony.

Poté se hra zklidnila a oba týmy si vytvořily řadu menších šancí. Tu největší měl zlínský Vyoral, když dvakrát po sobě pálil z prostoru mezi kruhy, velmi dobře chytající Vladař jeho pokusy za záda nepustil. Ke konci úvodní periody hráli přesilovku opět domácí berani. V oslabení mohl druhou branku přidat hostující Kružík, ale v úniku tváří v tvář Lingovi neuspěl.

Druhou třetinu začali daleko lépe Moravané a ve čtyřiadvacáté minutě zaznamenali vůbec největší šanci. Kolařík dvakrát dorážel před Vladařem a po následné mele před brankou zvonila tyč. I přes velký tlak Zlína se nakonec radovalo Kladno. Vincent Keszi dorazil střelu svého kapitána Kružíka za bezmocného Linga a zvýšil tak náskok Rytířů na 2:0.

Po polovině zápasu to bylo už 3:0 pro hosty. Kružíkovu střelu od modré tečoval před vlastním brankářem nešťastně Řezníček. Ling ještě zareagoval a kotouč ztlumil. Ležící puk nakonec dorazil opět Vincent Keszi. Pět minut měl jednu z vážnějších šancí domácích Procházka, jeho střelu mezi betony taktak ukryl Vladař. Posledních pět minut periody uzavřeli ševci svého soupeře ve třetině, ale pálili slepými.

V pětačtyřicáté minutě musel z utkání odstoupit kladenský Kadlec, který po čistém hitu od Bumbála zůstal ležet na ledě. Přestože Zlíňané prohrávali 3:0, velkoryse zahazovali obrovské šance. Odkrytou bránu netrefil nejdříve Rezek, následně Stiksa. Hosté naopak uštědřili svému soupeři lekci z efektivity. Z protiútoku se prosadil, když po krásné kombinaci zametl puk do prázdné branky Václav Janeček, přihrával opět kapitán Kružík.

V poslední desetiminutovce se utkání pouze dohrávalo. Zlomení Zlíňané se sice pokoušeli alespoň o čestný úspěch, ale obrana Kladna jim příliš mnoho příležitostí nedala. Naopak, reprezentant v kladenském dresu Vincent Keszidovršil hattrick - v situaci jeden na jednoho střelou přes obránce překonal Davida Linga střelou k tyči. Nakonec však Daniel Vladař přece kapituloval. Půl minuty před koncem tečoval těsně před kladenským gólmanem střelu od modré Pavel Bumbál.

Rytíři si tak domů po solidním výkonu vezou všechny tři body. Do utkání dobře nakročili už v páté minutě, když tečoval střelu od modré Kružík. Tento se současně podílel asistencemi na následujících třech gólech, které vsítil jeho spoluhráč z útoku Vincent Keszi a zaznamenal tak hattrick. Jediný zásah na straně Zlína zaznamenal v poslední minutě Pavel Bumbál. Rytíři tak prodloužili linii vyhraných zápasů na čtyři, Zlín bohužel stejný počet utkání v řadě prohrál.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Dnes to nebyl moc povedený zápas, náš soupeř nás přehrával ve všech ohledech. Byl všude dřív a nepustil nás do žádných větších šancí. Když už jsme se do šance dostali, byl na konci gólman Vladař. Kladno vyhrálo zaslouženě.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Bylo to poměrně vyrovnané utkání, výsledek sice vypadá jednoznačně, ale tak jednoznačné to nebylo. My jsme proměňovali šance a od stavu 3:0 jsme hru ovládli. Hráli jsme čistě, nepouštěli jsme Zlín do přesilovek. Myslím si, že to byl docela pěkný zápas a že jsme vyhráli zaslouženě. Vladař nás držel, ale moc práce neměl - domácí jsme do moc šancí nepustili.