Starší dorost porazil olomoucké kohouty, venku zvítězil počtvrté v řadě

Dorost zvítězil venku počtvrté v řadě a v tabulce si drží druhé místo. Tentokrát to byl zápas jednoho hráče. Nejproduktivnější hráč týmu Nicolas Werbik soupeři z Olomouce nastřílel čtyři branky. Ševci pro sebe zápas definitivně vybojovali na začátku třetí třetiny.
18.kolo, ne 2.11.2014
Olomouc
3:8
(1:1, 2:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 6. Říčka (Spurný, Horák), 29. Husták (Štefka J.), 34. Kuba – 18. Werbik, 23. Stiksa (Krejčiřík), 25. Dlabaja (Strmiska, Gazda), 29. Werbik (Krejčiřík, Sirota), 36. Gazda (Strmiska), 54. Budil, 59. Werbik (Sirota, Krejčiřík), 60. Werbik (Sirota). Rozhodčí: Trunečka – Dopitová, Nazad. Vyloučení: 9:4, navíc TS Olomouce. Využití: 2:6. V oslabení: 0:1. Diváci: 58. Střely na branku: 19:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:8.

Pospíšil – Zabloudil M., Kališ, Štefka J., Štreit, Metelka, Klvaňa, Beutl, Škoda – Heža J., Spurný, Hajšman, Zabloudil Z., Horák J., Marek, Říčka, Husták, Malý, Beier, Kuba.

Odložilík – Padrnos, Sirota, Váň, Schmied, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Václavek, Krejčiřík, Stiksa, Bainar, Dlabaja, Werbik.

Starší dorostenci dohrávku s jihomoravským týmem nezačali vůbec špatně, když putoval na trestnou lavici jeden z hostujících hráčů a přesilovou hru dokázali Kohouti asi po půl minutě využít. Patrik Říčka našel mezírku mezi Odložilíkovými betony a mířil přesně.

O třináct minut později se ale ke slovu dostali poprvé hosté. Zlínští se tlačili do brány opravu vehementně a Nicolas Werbik prokázal nejlepší orientaci, když ve zmatku před olomouckou svatyní našel puk a dokázal ho procpat za Pospíšilova záda. Domácí sice ještě reklamovali postavení hráče v brankovišti, rozhodčí ale gól uznal.

Na začátku druhé periody se z gólu radovali znovu hosté, když, stejně jako Hanáci při prvním gólu, dokázali početní výhodu využít. Skulinku mezi levou tyčkou a Pospíšilovou výstrojí našel Filip Stiksa, a poslal tak Zlín do vedení. O chvíli později už Ševci uskočili Olomouckým o dvě branky, když Gazda nejprve výborně zastavil puk na útočné modré čáře a poslal jej Strmiskovi, který vyzval ke skórování Daniela Dlabaju.

Téměř v polovině utkání trestali zlínskou nedisciplinovanost hráči Mory. Přesilovku pět na tři dokázal v druhý gól přetavit Marek Husták. Mladý útočník neměl problém trefit prázdnou bránu, po tom, co se Odložilík ocitl mimo brankoviště. Jenže uběhlo jen 35 vteřin a skóre se měnilo znovu. Nicolas Werbik znovu potvrdil svou nebezpečnost, když dokázal ještě ve vlastním oslabení překonat domácího brankáře kolem pravé tyčky.

Kohoutů se podařilo ještě snížit, když se mezi dvěma bránícími hráči protáhl Miroslav Kuba a poslal puk zblízka za záda brankáře Ševců potřetí. To však bylo ze strany Olomouce vše. Ještě před druhou sirénou vrátil hostům dvoubrankový náskok Daniel Gazda, když nadvakrát překonal Pospíšila a poslal puk do pravého horního růžku.

V padesáté čtvrté minutě sledovali olomoučtí hráči, jak puk mizí v jejich síti už po šesté. Svou střelou nedal Radim Budil domácímu strážci svatyně šanci zasáhnout. Ke slovu se těsně před koncem dostal znovu Nicolas Werbik, když nejprve mířil přesně z levého kruhu přesně do pravého horního růžku Pospíšilovy branky. O chvíli později se Nicolas Werbik radoval už ze svého čtvrtého gólu, když mířil znovu do růžku domácí sítě.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Skoro všechny góly jsme dostali v oslabení. Hráli jsme jich strašně moc a dá se říct, že některé fauly jsou opravdu k zamyšlení.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Nebylo to povedené utkání. Myslím si, že bylo zbytečně hrubé, ztratili jsme dva hráče zákeřnými fauly. Myslím, že tohle nepatří k tomu, aby takhle hráli kluci hokej. Jinak jsme ale rádi, že jsme vrátili, máme celkem střeleckou vlnu.