Starší dorost se po dvou porážkách zvednul a vyhrál v Olomouci

V rámci 10. kola RAKO extraligy staršího dorostu se vydali Zlínští do Olomouce, kde změřili síly s místními Kohouty. Dramatický zápas rozhodl až v samotném závěru vítěznou brankou Tomáš Pavlůsek a rozhodl o tom, že Berani po dvou nezdarech s Třincem a Kometou opět bodovali.
10.kolo, so 28.9.2013
Olomouc
3:4
(1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Kropáč (Tomek), 36. Janás (Kropáč, Marek), 44. Kropáč – 12. Bumbál, 31. Vyoral (Gago, Kobylík), 41. Hladiš (Gago), 56. Pavlůsek (Řezníček, Rezek). Rozhodčí: Minář - Štreitová, Zouhar. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Pospíšil – Hrabica, Tomek, Škoda, Spurný, Hes, Kolovratník – Melichárek, Kropáč, Janás – Hajšman, Kuba, Ministr – Marek, Horák, Dittrich

Haloda – Hradila, Babčuk, Řezníček, Kobylík, Schmied, Gazda – Krejčiřík, Pavlůsek, Peška, Tomešek, Rezek, Vyoral, Werbik, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál, Valášek

Začátek zápasu se povedl lépe domácí Olomouci, která se svého papírově silnějšího soka nezalekla a už po čtyřech minutách šla do vedení. Kapitán Kohoutů Jan Kropáč v situaci dva na jednoho vypálil do horního růžku, čímž poslal Moru do vedení. Následovala tři vyloučení Hanáků, ovšem Zlínští ani jedno z nich nedokázali přetavit ve vyrovnávací trefu.

Ta přišla až ve 12. minutě, kdy volný puk v brankovišti domácích poslal za Pospíšilova záda Pavel Bumbál. Berani po srovnání trochu ožili, byli to však svěřenci Jana Tomajka, kdo měl velkou šanci jít před koncem úvodního dějství do vedení. Dvojnásobná přesilovka, která trvala celé dvě minuty, ale nebyla v jejich podání vůbec vydařená.

Na první větší příležitost se po přestávce muselo čekat až do 25. minuty. Sám před zlínským brankářem Halodou se ocitl Melichárek, ten však velkou šanci zazdil. Do vedení tak nakonec šli hosté, když po dalších pěti minutách dokázal ležícího Pospíšila překonat Michal Gago a Zlín poprvé v utkání vedl.

Mora se však do konce třetiny nechtěla vzdát vidiny minimálně vyrovnaného skóre a za svou bojovnost byla oceněna. Jan Kropáč adresoval puk na volného Davida Janáse, který střelou do horní části branky překonal přesouvajícího se gólmana Halodu.

Na začátku třetího dějství dohrával Zlín přesilovou hru, kterou už načal na konci druhé třetiny. A hned po 37 uběhnutých vteřinách ze třetí části se hosté mohli znovu radovat. Parádní přihrávku doklepával do odkryté svatyně Olomouckých Dominik Hladiš. Mora však se svou odpovědí příliš dlouho nečekala, Jan Kropáč přidal svou druhou branku v utkání, když se od něj kotouč šťastně odrazil do branky Zlína.

Po zběsilém startu třetí periody se hra poměrně uklidnila, oba celky si byly hodně vyrovnaní. V době, kdy už se zdálo, že zápas pomalu ale jistě směřuje do prodloužení, dostal puk počtvrté v duelu do domácí sítě Tomáš Pavlůsek, na jehož dorážku Pospíšil nestačil.

Skóre se už následně nezměnilo, proto měl konečný výsledek podobu 4:3 pro zlínské Berany.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Je to velká škoda, protože jsme sahali minimálně po bodu. Musím však říct, že kluci předvedli dobrý výkon, navzdory tomu, že máme několik zraněných hráčů. Navíc se nám další dva kluci zranili při tomto utkání. Myslím však, že jsme si napravili reputaci po minulém duelu, který jsme prohráli s Třincem. Bohužel to ale na body nestačilo.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Olomouc vycítila, že může uspět, protože jsme nezačali dobře. Pro nás pak bylo těžké zařadit vyšší rychlostní stupeň. Měli jsme za sebou dvě utkání, ve kterých jsme podali výborný výkon, ale body jsme žádné nebrali. V zápase proti Olomouci tomu bylo naopak. Myslím si, že jsme hráli špatně, ale body jsme získali, za což jsme šťastní. Doufáme, že naše výkony půjdou nahoru. Co bych chtěl hráčům vytknout je to, že neměli dostatečné nasazení při přesilovkách.