Starší dorost zdolal po nájezdech Havířov

Ve 14. kole extraligy staršího dorostu přivítal Zlín Havířov. V zápase měli více ze hry Berani, ale přesto celé utkání museli dotahovat. Havířov dvakrát vedl, ale Zlínu se vždy podařilo skóre srovnat. Nakonec došlo až na nájezdy, kde bonusový bod pro domácí zajistil Richard Kobylík.
14.kolo, so 20.10.2012, ZS Luďka Čajky
Havířov
3:2sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Hladiš (Kobylík), 52. Kobylík (Hladiš, Procházka), rozhodující nájezd Kobylík - 31. E. Polak (Bednář), 48. Sonnek (Kalus, Caruk) Rozhodčí: Dobeš - Goňa, Novák Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55 Střely na branku: 52:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2

Haloda (Příhonský) - Kobylík, Remeš, Stuchlík, Velčovský, Tomek, Grygera, Procházka, Kužílek - Gago, Bumbál, Zaremba, Helešic, Pavlůsek, Dalajka, Vyoral, Stránský, Hladiš, Hlaváč.

Sroka (Šimeček) - Šteffko, Bahounek, Dudek, Kalus, Adamík, Chroboček, Potočný V., Potočný J. - Polak R., Orság, Pořízek, Carbol, Fejko, Polak E., Gola R., Bednář, Synek, Gola P., Caruk, Sonnek.

Utkání začalo lépe pro domácí. Ševci vstoupili do zápasu ve svižném tempu. Hned po minutě měl dobrou příležitost Vyoral, jenže z nadějné pozice před bránou nedal. Půl minuty poté zvonila po střele Pavlůska za Srokou tyč. Následně na to šli Havířovští do čtyř, ale Zlín se v přesilovce neprosadil. V čase 6:52 hráli domácí v šesti a Havířov dostal přesilovku. Při ní si vypracovali hosté slušnou příležitost. Před Halodou byla velká mela. Puk se povaloval pod nohama hráčů, až do doby, než ho domácí brankář zalehl. O šest minut později měl podobnou příležitost i Zlín, ale opět si s ní brankář hostů poradil. Necelé tři minuty před koncem třetiny se předvedl povedeným sólem Stránský. Přebruslil půl hřiště, dostal se až před Sroku a bekhendem zakončil těsně vedle pravé tyče. Ze hry měl více Zlín, ale do šaten se šlo za stavu 0:0.

Do úvodu druhé třetiny vkročil lépe opět Zlín. Za minutu si vypracoval šanci Gago. Po přihrávce zpoza brány střílel z první. Jeho pokus Sroka vyrazil. Berani byli i nadále aktivnějším týmem. Sroku neustále ohrožovali střelami a to doslova. Po střele zápěstím od Hladiše dokonce hostujícímu brankáři spadla helma a hra musela být přerušena. Po pěti minutách 2. třetiny zahrozil i Havířov. Po pravé straně unikal jeden z hostujících hráčů a z boku prověřil Halodu. Ten byl připraven a následně zneškodnil další nepříjemnou situaci před svou bránou.

V čase 30:41 přišel první gól utkání. Rozhodčí signalizoval vyloučení domácích, ale nakonec na něj ani nedošlo. Havířov totiž dokázal vstřelit gól. Po přihrávce od Bednáře se před Halodou ocitl Erich Polak a tomu nedělalo problém dostat kotouč do odkryté brány. Havířovské branka nabudila a chvíli Zlínu zle zatápěli. Pak přišla přesilovka domácích a ta Zlín nabudila. Zužitkovat se ji sice nepovedlo, ale následně přišla další a ta už skončila gólem v síti Sroky. Po přihrávce od Kobylíka se ostrou střelou švihem z pravého kruhu prosazuje Dominik Hladiš. Stav utkání byl vyrovnaný a zůstalo tomu tak i do přestávky.

Ze začátku závěrečné třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se do gólové šance nedostal. Po třech minutách hry zahrozili havířovští. Po spolupráci Bednáře s Carukem pálil nepřesně prvně jmenovaný. Jeho střela se však odrazila od zadního mantinelu a k dorážce se dostal Caruk. Jeho pokus prošel brankovištěm Halody. V čase 47:59 se už hosté mohli radovat. Jan Sonnek vjel po levé straně do útočného pásma. Na Halodu vyslal nepříliš prudkou střelu, která domácímu brankáři nešťastně projela mezi betony až za brankovou čáru. Hosté vedli 2:1, ale Zlín své zbraně nesložil.

Ševci dokázali opět udeřit v přesilovce. Vyhráli buly v útočném pásmu. Procházka nahrál puk Hladišovi, ten ho předal na Richarda Kobylíka, který střelou k tyči od modré čáry srovnal na 2:2! Domácí byli po vstřelené brance dál aktivní a trápili Sroku nebezpečnými střelami. Žádná se však neujala. Když si zlínská obrana poradila i s menším havířovským tlakem v závěru třetiny, přišlo na řadu prodloužení. To moc příležitostí nenabídlo, až půl minuty před koncem dostali domácí výhodu 4 na 3. Vzali si oddechový čas a pokoušeli se o nacvičený signál. Neuspěli a rozhodnout musely nájezdy. V první sérii nájezdů neuspěl ani jeden z hráčů. V té druhé už byli úspěšní oba. Jak domácí Hlaváč, tak i hostující Erich Polak, který se prosadil nádhernou fintou. V další sérii neuspěl ani jeden z hráčů a začalo se od znova. První jel hostující Erich Polak a nedal. Na zlínské straně se postavil k nájezdu Richard Kobylík. Ten úspěšně překonal Sroku a zajistil Zlínu bod navíc!

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Jsme rádi za dva body, ale z pohledu počtu střel a hlavně úvodní třetiny je to spíše neúspěch, protože jsme mohli vést klidně 3:0. Naším největším problémem dneska bylo neproměňování šancí.

Martin Janeček (AZ Havířov): Nastoupili jsme laxním způsobem. V první třetině byl soupeř lepší, z toho pramenily naše fauly a hráli jsme hodně ve čtyřech. Od druhé třetiny jsme zvýšili tempo a začali hrát jednoduše z obranného pásma, to si myslím, že jsme zase byli aktivnější my. V závěru na nájezdy byl pak soupeř šťastnější, šikovnější.