Starší dorostenci po třech letech porazili Spartu za tři body, na jejím ledě vyhráli vysoko 5:1

Naposledy 2. února 2013 zlínští starší dorostenci porazili pražskou Spartu za plný počet bodů. Dnes se jim to povedlo zopakovat, a to vysokou výhrou 5:1. V ofenzivně laděném utkání, kdy na střely vyhráli Zlínští 44:34, rozhodly především přesilové hry, kde Berani vsítili hned tři góly. Čtyřmi asistencemi se blýskl Martin Padrnos. V Praze svěřenci Roberta Svobody zůstávají, protože již zítra (v sobotu) zavítají na led Slávie, zápas začíná ve 12 hodin.
37.kolo, pá 29.1.2016, Tipsport aréna, Holešovice
Sparta
1:5
(0:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Schwamberger (Vandas, Vízner) – 10. Dlabaja (Padrnos), 21. Fryšara (Padrnos), 36. Dluhoš (Padrnos, Fryšara), 37. Václavek (Mikulec, Kowalczyk), 50. Kotek (Fryšara, Padrnos). Rozhodčí: Škrobák – Klouček, Doležal. Vyloučení: 4:5, navíc TS (neproměněno Dlabajou) pro ZLN po faulu Vandase (SPA). Využití: 0:3. V oslabení: Bez. Střely na branku: 34:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Škorpík – Simotics, Janda, Vízner, Eliáš, Horský, Vandas Sedliský – Šrámek,, Kafka, Šišolák, Nacházel, Arnošt, Chlouba, Safin, Komárek (C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Wojnar

Huf – Padrnos, Dluhoš, Budil, Kowalczyk, Marek, Fridrich – Fryšara, Václavek, Mikulec, Chytil, Kočica, Dvořáček, Bainar, Zmeškal, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

Už ve druhé minutě přišla možnost pro Spartu. Bainar šel na trestnou za příliš mnoho hráčů na ledě, jenže domácí nabídnutou přesilovkou pohrdli. V 8. minutě musel proti velké šanci Východomoravanů zasahovat Škorpík. Když hráči v rudém neproměnili ani obrovskou šanci z kruhů, přišel trest. Zlín ukořistil puk a z protiútoku otevřel skóre Daniel Dlabaja.

Zlín vletěl do druhé periody jako uragán a už v pětatřicáté sekundě zvyšoval stav na 2:0 pro hosty Štěpán Fryšara. V osmadvacáté minutě měli zlínští příležitost trestného střílení. Jeho provedení však Dlabaja nezvládl. Pak byl Zlín jasným vládcem ledu. Šanci na obrat ovšem vykřesal sparťan Tomáš Schwamberger. Ve 34. minutě snižoval na 1:2. Poté Berani skórovali dvakrát za 51 sekund a rázem svítilo na tabuli 4:1 pro hosty. Branky zaznamenali Jan Dluhoš a Jan Václavek.

Třetí část začali domácí ofenzivním tlakem. Skórovat však Pražanům nebylo souzeno. Zlín hrál velice dobře do obrany, útočníci se poctivě vraceli, vypomáhali bekům a výborně zachytal Huf. Pátou branku přidal do zlomeného soupeře při početní výhodě Patrik Kotek a to v čase 49:32. Pochválit musíme také zadáka Martina Padrnose, jenž si připsal za tento zápas 4 asistence.

Autor reportáže: Jan Volf, redakce hcsparta.cz s úpravou Jakuba Kudláče

Robert Svoboda (Zlín): "Důležité byly dva faktory, a to podařené přesilovky a výkon našeho brankáře. Podali jsme dobrý kolektivní výkon."