Ve středu proti Liberci! Zvládnou Berani další domácí zápas?

V netradičním středečním termínu se zlínští hokejisté opět představí před vlastními fanoušky. Od 17:30 na Zimním stadionu Luďka Čajky vyjedou k utkání 51. extraligového kola proti Bílým Tygrům z Liberce. Uspějí Berani na domácí půdě potřetí v řadě, nebo body ve Zlíně uloví Tygři? V hledišti bude moci souboj žlutomodrých se sedmým mužstvem tabulky sledovat tisícovka permanentkářů.
Poslední dva domácí zápasy se Beranům vydařily, po vítězném derby s Kometou se jim podařilo porazit také Vítkovice, které za skvělé atmosféry na zlínském stadionu padly 1:4. Nedělní utkání na ledě favorizovaného Hradce ale Beranům nevyšlo, organizovaně hrajícímu soupeři nedokázali vstřelit ani jeden gól a prohráli 0:4. Napravit nedělní neúspěch se nyní pokusí proti Liberci. Ten o víkendu získal ze dvou zápasů pět bodů, když v Chomutově porazil Kladno 3:1 a následně na domácí půdě uspěl v prodloužení nad Mladou Boleslaví. Budou se Tygři radovat i ve středu, nebo věrní fanoušci doženou Berany k dalšímu vítězství?

Více informací ke vstupu pro majitele permanentek ZDE

Aktuální hygienické podmínky pro vstup na stadion jsou k nahlédnutí ZDE

Zvládnou Berani jubilejní utkání?

Proti Bílým Tygrům se Berani v extralize postaví už po osmdesáté, úspěšnější jsou ale ve vzájemné bilanci Liberečtí. To potvrzují také v současné sezóně, kdy sice Berani ovládli úvodní souboj na severu Čech 4:3 v prodloužení, následná dvě střetnutí ale patřila svěřencům Patrika Augusty, kteří v listopadu ve Zlíně vyhráli 2:1, v prosinci pak na domácí půdě uspěli 4:1.

V obou zmíněných zápasech Tygrům k výhře gólem pomohl útočník Jakub Klepiš, ten však vinou zranění od posledního vzájemného zápasu nehrál a chybět zřejmě bude také nyní. Obě mužstva v poslední době zasáhla marodka v brankovišti, Tygrům kvůli nemoci v posledních dvou zápasech chyběl Petr Kváča, Berani se zase v neděli museli obejít bez Libora Kašíka i Daniela Hufa. Oba ale v úterý trénovali a na utkání s Libercem by měli být připraveni.

"Liberec je výborný tým. Měli slabší začátek, ale nyní už hrají výborně a stoupají tabulkou. Jsou velmi nebezpeční v útočném pásmu a mají dobré přesilovky, na které si musíme dát pozor"

Luboš Jenáček, trenér PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Dávid Gríger, útočník (27)

Přidá další gól do Beraní sítě?

V minulé sezóně se proti Beranům trefil dvakrát, v současném ročníku pak poslal záříjový zápas v poslední minutě do prodloužení a v listopadu ve Zlíně otevřel skóre. Na útočníka Dávida Grígera si zkrátka žlutomodrá obrana bude muset dát pozor. Sedmadvacetiletý Slovák svou hokejovou kariéru zahájil v rodném Popradu, odkud se v 19 letech přestěhoval do Karlových Varů, v jejichž dresu si poprvé zahrál také českou extraligu. V Liberci působí druhou sezónou, 18 zápasů odehrál také za slovenskou reprezentaci.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Liberce v české extralize

CELKEM: 79 zápasů, 24 – 5 – 3 – 5 - 42, celkové skóre 194:251, 91 bodů
DOMA: 39 zápasů, 16 – 3 – 1 – 2 - 17, celkové skóre 103:108, 57 bodů
VENKU: 40 zápasů, 8 – 2 – 2 – 3 – 25, celkové skóre 91:143, 34 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 21. září 2008 v sezoně 2008/2009, 1. února 2013 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší prohra doma: 2:7, 28. září 2018 v sezoně 2018/2019
Nejvyšší vítězství venku: 4:0, 1. prosince 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 21. ledna 2018 v sezoně 2017/2018