Velké drama a cenný skalp! Juniorka srazila Kometu

Zlepšený výkon dnes proti silné Kometě Brno předvedla naše juniorka! Naši mladíci byli svému sokovi vyrovnaným partnerem, v průběhu utkání byli dokonce lepší a zapisují cennou výhru 4:3! V závěru z toho bylo ještě drama, nicméně svěřencům Jana Srdínka se podařilo uhájit vedení. Třemi body zazářil Tomáš Pilát, přesným zásahem proti svému bývalému klubu se blýskl novic ve žlutomodrém dresu Michal Nekvapil. Výborný výkon podal i brankář Samuel Kowalczyk.
9.kolo, čt 21.9.2023
4:3
(2:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Pilát (Čechmánek, Špaňhel), 16. Heš (Vaculík, Lukaštík), 44. Nekvapil (Pilát), 49. Pilát – 31. D. Svoboda (Ulbricht, K. Horváth), 58. D. Svoboda (De. Bárta, Rakus), 58. K. Horváth (Ekrt, F. Němec). Rozhodčí:Maťašovský, Čech - Mikšík, Kučera. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Kowalczyk – Zavřel, Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Nábělek, Mikel, Burian – Pešák, Pražan, A. Koláček, Heš, Urban, Klimek, Čechmánek, Tomek, Pilát, Vaculík, Martin Holba, Nekvapil.

Kavan – Ulbricht, F. Němec, D. Svoboda, Jurný, Bůžek, Kuswito, A. Pospíšil, Zubíček – Chludil, Ekrt, D. Moravec, K. Horváth, Otava, Rakus, Veselský, Habermann, De. Bárta, J. Nesvadba, Pavlík.

Berani vstoupili do utkání aktivně a dalo by se říct, že byli lepším týmem. Hosté především v úvodu vyslali několik střel, ty však nebyly pro Samuela Kowalczyka ve zlínské brance hrozbou. Odměna přišla v 8. minutě, kdy přečíslení přesnou ranou využil Tomáš Pilát – 1:0!

V dalším průběhu třetiny hrozila Kometa především z brejků, ty se každopádně povětšinou dařilo likvidovat žlutomodrým obráncům. V závěru periody zazářil ještě Jakub Heš, jenž elegantně projel mezi dva soupeře, položil si brankáře Kavana a zvýšil na rozdíl dvou branek!

Ve druhé třetině zlínští ustoupili ze své aktivity a lépe se jevil naopak soupeř, čemuž napomohly také tři přesilovky hostů. Ty se sice dařilo bránit solidně, nicméně jednou domácí obrana přeci jen kapitulovala, to když nahození kapitána Romana Otavy propadlo až do sítě – 2:1.Z velkých šancí prostřední části hry zmiňme ještě střelu Robina Rakuse a možnost zlínského obránce Zavřela, jenž si najel na přihrávku až na levý kruh.

Třetí třetina nabídla ještě několik zvratů. Nejprve úřadovali Berani, z přečíslení se prosadil nováček ve žlutomodrém dresu Michal Nekvapil, který se prosadil proti svému bývalému klubu. Netrvalo dlouho a do úniku ujel dnes výborný Tomáš Pilát, jenž zvýšil už na 4:1!

Následně se Kometa ještě vzepřela, zatím však narážela na výborného Samuela Kowalczyka. Ten zvládl vyřešit Chludilovu dorážku, následně vytasil ještě několik výtečných zákroků.

Nakonec z toho bylo přeci jen drama! V 58. minutě se až k zakončení z mezikruží prokousal Denis Svoboda, chviličku poté objel branku Kevin Horváth a bylo to jen o gól! V závěru hosté tlačili, už ale nevyrovnali, blízko pojistce byli naopak Berani, jejichž pokus přes celé hřiště těsně minul bránu.

Juniorka tedy zabrala a zapisuje velice cenný skalp silné Komety Brno! Další duel čeká naše mladíky už v sobotu, kdy vyjíždějí do Jihlavy. Utkání začíná ve 13:30.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Na naší straně určitě panuje spokojenost, odehráli jsme velmi dobrý zápas. Ve druhé třetině jsme se snažili hrát něco jiného a to zjevně nefungovalo. Vyzdvihnout musím dobrý pohyb, byli jsme efektivní v zakončení. Třetí třetina byla dobrá, samozřejmě až na ten závěr. Tam jsme udělali chybičky a byli jsme za to potrestaní. Ale udrželi jsme to a jsme strašně rádi za tři body.

Pavel Pazourek (Kometa Brno): My jsme špatně začali, hlavně pohyb nebyl dobrý. Domácí líp bruslili, byli důraznější a nám to uteklo. V podstatě jsme prohrávali celý zápas. Až ke konci jsme hrát a snížili jsme. Ještě to bylo drama, ale už to nestačilo. Začali jsme pozdě.