Velkolepá stíhací jízda nakonec na body nestačila, juniorka padla v Pardubicích

Turbulentní utkání za sebou mají naši junioři. Ti nezahájili zápas s Pardubicemi vůbec špatně, vedli dokonce 2:0. Následovala ale otočka Dynama na vysokých 2:6. Zdálo se, že je po zápase, nicméně mladí Berani ještě nesložili zbraně a třemi brankami duel ještě pořádně zdramatizovali! Na výhru už to ale nestačilo - 6:5. Zápas se povedl především Michalu Tomkovi a Martinu Vaculíkovi (oba 1+1), naopak Samuel Kowalczyk ve 35. minutě střídal.
12.kolo, so 30.9.2023
Pardubice
6:5
(1:2, 4:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Macek, 23. Jaša (Tomas, Chabada), 27. Krčál (K. Červenka, Macek), 28. Pavlata (Helikar), 35. Krčál (Helikar), 41. Krčál (Chabada, Pavlata) – 3. Tomek (Babulík R.), 8. Nekvapil (Vaculík, Tomek), 48. Vaculík (Heš), 49. Klimek (Pilát), 55. Mikel. Rozhodčí: Svobodová, Zeliska – Jiruška, Landsmann. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení:0:0 . Diváci: 80. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 6:2, 6:5.

Tuláček – Šmerda, Rájek, Švec, Kaštánek, K. Červenka, Chabada – Š. Bartoň, Krčál, D. Burda – Macek, J. Kubíček, Jevtěchov – Tomas, Jaša, Helikar – Pavlata.

Kowalczyk (35. Uherek) – Špaňhel, Zavřel, Šišák, Lukaštík, Nábělek, Mikel, Burian – Tomek, Pešák, Nekvapil – Heš, Urban, Holba – Čechmánek, Pilát, Klimek – Vaculík.

Ihned na začátku první třetiny šli do vedení Berani, kdy se do horního rohu trefil Michal Tomek - 0:1. O pár minut později šel Zlín do dvoubrankového vedení, kdy se trefil Michal Vápeník - 0:2. Na to Pardubice zareagovaly, kdy Vít Macek si najel před Kowalczyka a prostřelil ho - 1:2. Do dobré šance se potom dostal Krčál, ale brankář střelu vyrazil.

Pardubice hned na úvodu druhé části vyrovnaly, a to zásluhou Tomáše Jaši- 2:2. Poté Helikar zakončoval, ale Kowalczyk se na poslední chvíli přesunul. Ve 26. minutě šly Pardubice do vedení, kdy David Krčál střelou z mezikruží překonal Kowalczyka - 3:2. O minutu později Dominik Pavlata prokličkoval k brankáři a vstřelil čtvrtý gól - 4:2. Potom Heš střílel od modré, ale puk šel mimo branku. Ve 34. minutě přidal svůj druhý gól David Krčál - 5:2.

Po uplynutí dvaceti pěti vteřin po začátku třetí třetiny David Krčál vstřelil hattrick - 6:2. Ve 47. minutě se k dorážce dostal Martin Vaculík - 6:3. Poté vyslal Červenka střelu od modré, puk skončil v lapačce zlínského brankáře. Ve 48. minutě se do horního rohu branky trefil Martin Vaculík - 6:4. Ke konci třetiny Zlín přidal pátou branku o kterou se postaral Michal Nekvapil - 6:5. Dynamo si své vedení udrželo a vyhrálo tak 6:5.