Velmi důležitá výhra! Junioři doma přehráli Olomouc

Junioři se právě nachází uprostřed tuhých bojů o play off a zatím tuto bitvu zvládají velmi dobře. V posledním duelu sice nestačili na Litvínov, ale dnes to dokonale odčinili proti Olomouci, kterou přehráli výsledkem 4:1. Navíc si do statistik připsali rovnou 63 střeleckých pokusů, což jen potvrzuje velmi povedené utkání. Mladí Berani tak odskočili trojici nejbližších týmů na rozdíl tří bodů a v tabulce tak hájí postupovou pozici.
25. kolo, so 24.2.2024, Trinity Bank Arena Luďka Čajky
Olomouc
4:1
(0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Laciga (Pilát, Nábělek), 39. J. Heš (Klimek, Nábělek), 41. Čechmánek (Laciga, Šišák), 60. Klimek (Holba) – 5. Bošek (Burkov, Tomeček). Rozhodčí: Šudoma, Schenel – Otáhal, Hrabal. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 63:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Uherek – Lukaštík, Šišák, Nábělek, Velikovský, Burian, Zavřel – J. Heš, Ramert, Nekvapil, Pešák, Vašíčko, Klimek, Pilát, Kaláč, Laciga, Holba, Vaculík, Čechmánek, L. Heš.

Frgál – Ad. Drábek, Šabatka, Compel, Smýkal, Stratil, Panáček, Růžička, P. Sedláček – Pastrnek, Koudelný, Havel, Belan, K. Drábek, Ruda, Burkov, Tomeček, Bošek, Šotkovský, Turek.

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili mladí Berani aktivněji, i přesto se ale jako první radovali Hanáci. Stalo se tak po pouhých čtyřech minutách hry, kdy po pěkné kombinaci zakončoval do odkryté brány Lukáš Bošek. Propasírováním kotouče za záda gólmana tak potrestal hrubku obrany domácích. Během zbytku třetiny měli žlutomodří největší příležitost na vyrovnání v samotném závěru při početní výhodě. Ani z ní ale nevzešla žádná změna skóre.

Druhá třetina přinesla Beranů kýžené ovoce, cesta k němu ale nebyla jednoduchá. V úvodu dějství hráli Hanáci jako vyměnění a jednoznačně diktovali tempo hry. S postupným úbytkem sil ale přišlo srovnání hry a následně i vyrovnání. Téměř přesně v půlce základní hrací doby se o něj postaral Adam Laciga. Ten tak dokázal zpečetit ukázkově sehranou kombinaci jeho formace. Sirénu mohli diváci slyšet ještě před koncem dvacetiminutovky, a to po zakončení Jakuba Heše. Jeho úspěšná střela trestala vyloučení z řad soupeře necelé dvě minuty před koncem dějství. Právě díky přesilovce možná vznikl zmatek před brankovištěm hostů, po kterém propálil zmíněný borec puk do zcela odkryté brány.

Poslední dějství znamenalo pro žlutomodré potvrzení výhry dvě dalšími góly. Dominantní výkon domácího celku, spojený s rovnou čtyřmi přesilovkami, podtrhl bleskurychlým gólem Jakub Čechmánek. O něj se postaral pouhých devět vteřin po úvodním vhazování, čímž využil pokračující početní výhodu z předchozí třetiny. Další a poslední branka padla v poslední minutě třetiny. Svým pokusem ze středního pásma nasměřoval Adam Klimek kotouč do prázdné brány, a uzavřel tak vítězný zápas jak jinak než gólem.

Junioři si tak připisují velmi důležitou výhru, díky které se vyšvihli na třetí místo tabulky. Navíc se tak odtrhli od tří týmů, které s Berany soupeří o postup do play off. Nyní do konce nadstavbové části zbývají čtyři zápasy, takže žlutomodří rozhodně nesmí usnout na vavřínech a dále musí sbírat body, aby se vyhnuli bojům o udržení. Zároveň by si tak zahráli vysněné vyřazovací boje.