Vítek Benda: Jsem tu abych se posunul a pomohl týmu, zázemí působí velice profesionálně

Nejmladší letní posilou A-týmu hokejových Beranů se stal teprve jednadvacetiletý obránce Vítek Benda, který do Baťova města přišel z extraligových Karlových Varů. Fanoušci si jej ale mohou pamatovat také z březnového semifinále první ligy, v němž žlutomodré útočníky trápil v dresu Litoměřic. Právě tam zaujal zlínské trenéry a nyní už tak může vyprávět o prvních dojmech z nového působiště.

Benda je jednou z osmi posil, které Berani dosud před novou sezónou oznámili. „Přesun do Zlína vznikl po sezóně, v níž jsme vypadli právě se Zlínem a s mým zástupcem jsme řešili co dál. Ve hře bylo setrvání v Karlových Varech, z čehož ale sešlo, a tak přišla nabídka ze Zlína, za kterou jsem moc rád. Domluvili jsme se víceméně rychle, a tak jsem tady,“ popisuje mladý obránce pozadí svého příchodu.

Zlínský tým i prostředí stihl dobře poznat už na jaře, kdy proti Beranům v dresu Litoměřic bojoval v semifinále první ligy. „Ten osudový sedmý semifinálový duel byla pro mě osobně ta největší zkušenost a asi i největší zážitek mé seniorské kariéry. Celá ta série byla neskutečně vyrovnaná a moc jsme si ji užili. Dopadlo to, jak to dopadlo a teď jsem tady,“ usmívá se Benda.

Ten si ve Zlíně užíval také bouřlivou kulisu zápasů, kterou vytvořily místní tribuny. „Když jsme přijeli na první zápas do Zlína, tak jsem byl hodně překvapený z atmosféry, kterou tady diváci udělali. Doufám, že ji zažiju tentokrát na své straně a budou nás hnát dopředu,“ těší se.

Jednadvacetiletý mladík tak má za sebou stěhování doslova z opačného koutu republiky, zlínské prostředí mu ale vyhovuje. „Když jsem poprvé přijel do Zlína, tak to tady na mě působilo fajn. Je to krásné město, zázemí na zimáku je nadstandardní a moc se mi líbí. Celé to na mě působí velice profesionálně,“ pochvaluje si Benda.

Odchovanec karlovarské Energie tak kromě prostředí poznává také nové spoluhráče, s aklimatizací v kabině ale problémy rozhodně nemá. „Kluci jsou fajn, několik jich znám už ze svých předchozích zkušeností. Určitě si s nima mám co říct a těším se, až dáme celý tým dohromady a půjdeme si za tím svým,“ říká Benda, který se v minulosti v jednom týmu potkal třeba s Jaromírem Kverkou či Jaroslavem Pavelkou.

S nimi a s ostatními parťáky tak nyní maká během suché přípravy, mezi hráči nepříliš oblíbené to části hokejového roku. „To léto je vždycky nepříjemné, ale osobně to mám nastavené tak, že když si tím projdu a dám tomu sto procent, tak se mi to vrátí dvakrát tolik a posune mě to vpřed. Proto jsem tady, abych se posunul a udělal co nejlepší práci pro tento tým,“ dodává Vítek Benda.