Vítězná šňůra dorostenců končí vysokou prohrou s Libercem

Každé povedené období musí jednou skončit. Dorostencům tak končí vítězná série, která čítala šest zápasů. O první prohru mladých Beranů od poloviny ledna se postaral Liberec, kterým na svém ledě zvítězil 6:1, žlutomodří se bohužel nezmohli na větší odpor. Jediný gól si připsal Viktor Pravda, který se tak prosadil poprvé ve zlínském dresu. Dorostenci i přesto stále drží v tabulce druhé místo a v boji o play off mají vše ve svých rukou.
13. kolo, pá 16.2.2024, Svijanská aréna
Liberec
6:1
(2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Bělohorský (Vaněček, Šťástka), 19. Bělohorský (Grebeníček, Krajdl), 27. M. Kratochvíl (Seidl), 33. Seidl (Ehrenberger, Krajdl), 49. Grebeníček (Bělohorský, Kachlíř), 57. Bajer – 40. V. Pravda (Doležal, Nesrsta). Rozhodčí: Wagner – Gabriel, Kurtin. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 38. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Charvát – Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, D. Hrouda, Seidl – Grebeníček, Bělohorský, Bajer, Šejc, Krajdl, Šťástka, Rozsíval, Kinter, M. Kratochvíl.

Šimšálek – Mi. Sedláček, Mořkovský, Frömel, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, F. Sedláček – Kočica, Venený, Pluskal, Kos, Matula, Holba, Pečner, Nesrsta, Doležal, V. Pravda.

Svěřenci Milana Plodka v zápase se Zlínem dominovali od úvodní minuty, prvních branek se ale dočkali až v závěru periody. Šimon Bělohorský totiž nejprve úspěšně dorážel střelu Jakuba Vaněčka a minutu nato skóroval opět on, když byl znovu nejpozornějším hráčem na brankovišti - 2:0.

Další navýšení libereckého náskoku přišlo ve 27. minutě, kdy se prosadil skrytou střelou k tyčce Matyáš Kratochvíl - 3:0. Krátce po překlopení duelu do druhé poloviny se radovali Tygři znovu, to když pálil také o brankovou konstrukci Jakub Seidl - 4:0. Své trefy se ale na sklonku dějství dočkali také Berani, za které se prosadil Viktor Pravda pálící do odkryté klece - 4:1.

Ve 49. minutě Liberečtí využili první přesilovku v utkání po doklepnutí kotouče do branky od Štěpána Grebeníčka - 5:1. V závěru klání si zahráli početní výhodu také žlutomodří, další gól ale skončil ve zlínské síti. Ve vlastním oslabení totiž vyjel Matěj Bajer do brejku a bekhendovým blafákem uzavřel skóre - 6:1.

Jakub Ficenec (Bílí Tygři Liberec): Bylo to těžké utkání. Věděli jsme, že Zlín je na tom dobře bruslařsky a hraje dobrý fyzický hokej. Myslím si, že kluci to pojali dobře. V první třetině jsme odskočili a proměnili nějaké šance. Gólman Charvát nám dal samozřejmě šanci zápas vyhrát. Když to bylo 0:0, tak chytil důležité šance soupeře. Ve druhé třetině to bylo takové trochu divoké, nehráli jsme tam takový hokej, který chceme. Zbytečně jsme si se Zlínem střídali šance, což jsme nechtěli. Ve třetí třetině už to zase bylo podle našich představ. Hráli jsme dobře disciplinovaně, a to myslím i herně. S tím, že jsme měli nějaká vyloučení, si kluci poradili v oslabení. Pro nás je to důležité vítězství a jedeme dál.