Výborná obrana k prvnímu bodu nestačila. Dorostenci padli s Hradcem v prodloužení

Do kolotoče play off už vstoupili také naši dorostenci, kteří v předkole hrané na dva vítězné zápasy začínali doma, zbývající duely se budou hrát na ledě Hradce. Berani neměli na lvi moc dobré vzpomínky ze základní části, ale nepovedené zápasy hodili za hlavu a se soupeřem hráli velmi vyrovnaný hokej, který dotáhli až do prodloužení po gólu Alexe Nesrsty. Tam už se bohužel radovali Východočeši, kterým tak stačí k postupu už jen jedno vítězné utkání.
PR1, st 13.3.2024, CCM Aréna
Hr.Králové
1:2p
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Nesrsta (Mořkovský, Venený) – 29. Šichan (Frolík, T. Vítek), 64. Š. Černý (Páleník). Rozhodčí: Held, Čelechovský – Mikšík, Holub. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 189. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Šimšálek – T. Schmied, Mořkovský, Mi. Sedláček, J. Kubečka, Uřičář, Mikel, F. Sedláček – Venený, Doležal, Kos, V. Pravda, Matula, Holba, Pečner, Kočica, Nesrsta, Pluskal.

M. Záruba – Vencl, J. Pánek, D. Pavlík, Wališ, Š. Černý, Studnický, Forejtek – Vondruška, T. Vítek, Šichan, Hornych, Fi. Klíma, Hendrych, Frolík, Páleník, Koklar, Václavíček.

Dorostenci nastupovali k prvnímu utkání předkola v roli outsidera, protože na Hradec Králové ani jednou v sezoně nevyzráli, navíc ve třech zápasech si proti tomuto soupeři připsali skóre 3:18. O to bylo povzbudivější, že dorostenci hráli se lvi vyrovnaně.

Počátek utkání byl z obou stran hodně opatrný, mírné pozdvižení přišlo až v osmé minutě, kdy šel za katr Martin Václavíček. Berani početní výhodu nevyužili a vzápětí museli sami řešit oslabení, dokonce dvojnásobné. V ní už byli Východočeši nebezpeční, největší příležitost měl Filip Klíma, který byl sám před odkrytou klecí, ale příliš dlouho váhal, takže jeho pokus nakonec zablokoval bránící hráč. V prvním dějství se tedy diváci branky nedočkali.

V první periodě přesilovky ani jednomu týmu nevyšly, ve druhé už ano. Výčitky po svém vyloučení musel skousávat Luca Pečner, po jeho minutovém pobytu na trestné lavici totiž Hradec poprvé slavil. O první gól zápasu se postaral David Šichan, který dostal přihrávku do mezikruží a střelou z první vymetl pravou šibenici zlínské brány.

Vedení však hostům moc dlouho nevydrželo, protože se vzápětí také dopustili faulu, který Zlínští už potrestali, i když měli kopu štěstí. Alex Nesrsta před bránou tečoval nahození Jáchyma Mořkovského a šťastným způsobem poslal kotouč za záda Marka Záruby. Začínalo se tedy od nuly, o něco málo aktivnější však stále byli Hradečtí.

Ve zbytku druhé části se ševci převážně bránili, to však zvládali velmi dobře, zejména pak díky svému brankáři Radku Šimšálkovi, který si nakonec připsal 31 úspěšných zákroků. Ten pomohl odrazit jednu početní výhodu Hradce, stejný úspěch o chvíli později slavil i gólman hostů Marek Záruba. I podruhé se tedy odcházelo do šaten za vyrovnaného stavu.

Na úvod poslední periody měli zlínští dorostenci k dispozici rovnou dvě přesilovky, avšak ani jednu nedokázali využít. Navíc lvi mohli udeřit v oslabení, protože se Jaroslav Vondruška řítil do úniku, nakonec ho však zastavil čároví sudí, který odpískal ofsajd. V poslední desetiminutovce se Berani soustředili výhradně na defenzivu, díky čemuž dotáhli zápas do prodloužení, které se hrálo deset minut tři na tři.

Zlín ovládl úvodní vhazování prodloužení a mohl jako první útočit, nic moc nebezpečného ale nevymyslel. Hradec pak přebral iniciativu, jako první mohl skórovat Filip Frolík, ale samostatný únik prováhal. Vzápětí však lvi mířili do přečíslení tři na jednoho, které už proměnili. Ondřej Páleník sice nastřelil beton brankáře, ale puk se následně odrazil přímo na hůl Štěpána Černého, který bez problémů zasunul puk do prázdné klece. Tím přiřkl první bod série Hradci Králové.

Předkolo se nyní přesune na východ Čech, kde se mohou odehrát dvě utkání, pokud Zlín srovná sérii. Bude to ale opravdu složité, protože Hradec hraje v průběhu celého ročníku výborný hokej a ne náhodou bude opět favoritem. Mladí Berani však zjistili, že i s tak silným soupeřem jde hrát a určitě udělají maximum proto, aby odvrátili konec sezony.