Výborný výkon juniorky! Kometě v derby nasypala šest branek

Parádní zápas za sebou mají naši junioři. Ti reagovali na sérii porážek tím nejlepším možným způsobem, Kometu Brno totiž na jejím ledě roznesli 6:0. Domácí nabídli Beranům hned devět přesilovek, tři z nich naši borci využili. Brankář Samuel Kowalczyk zazářil čistým kontem, zářil i Martin Holba (1+2).
16.kolo, so 14.10.2023
0:6
(0:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 20. Čechmánek (Zavřel, Burian), 22. Nekvapil (Mikel, Vaculík), 32. M. Horský (Holba, Tomek), 45. Tomek, 50. Tomek (Holba, M. Horský), 55. Holba (Tomek, Čechmánek). Rozhodčí: Held, Maršálek – Otáhal, Štěrba. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 0:6.

Kavan – Ulbricht, F. Němec, D. Svoboda, Bůžek, Zubíček, Jurný, A. Pospíšil – D. Moravec, Otava, De. Bárta – Chludil, Ekrt, Rakus – J. Nesvadba, K. Horváth, Zembol – Veselský, Habermann, Pavlík.

Kowalczyk – Špaňhel, Lukaštík, Šišák, Mikel, Nábělek, Burian, Zavřel – M. Horský, Klimek, Pilát – Tomek, Pešák, Nekvapil – Pražan, Heš, Urban – Martin Holba, Vaculík, Čechmánek.

První třetina nám nabídla opravdu rychlý hokej z obou stran, nicméně hned od začátku měli více ze hry hosté. Hráli kvalitní poziční hru a byli dobře velice vysunutí dopředu. Hrálo se tak skoro celou třetinu. Na konci už oba týmy více chybovali, a útočníci se tak dostávali do lepších pozic. Bohužel, dvacet vteřin před koncem dostal Jakub Zubíček trest 2+2 minuty, který dokázal ještě čtyři sekundy před koncem využít Jakub Čechmánek, který poslal do kabin Berany s jednobrankovým vedením – 0:1.

Druhá třetina nezačala pro Kometu vůbec dobře. Hned po minutě a dvaceti vteřinách musel Jan Kavan sbírat puk ze své sítě podruhé, když Michal Nekvapil dokázal využít dosluhující trest Zubíčka z první třetiny, a Zlín tak hned vedl o dvě branky – 0:2. Mezitím měl velkou příležitost na hokejce Nesvadba, který byl ale faulován Mikelem a hlavní arbitr nařídil trestné střílení. K němu se postavil Denis Svoboda, který ale nedokázal skórovat a Samuel Kowalczyk stále držel čisté konto. Tempo Zlína bylo ale stále rychlé a Kometa se prakticky dostávala do útoku pouze z chyb v rozehrávce hostí. Jenže v jednatřicáté minutě to byla Kometa, kdo udělal chybu v obraném pásmu, čehož využil Matyáš Horský k tříbrankovému vedení – 0:3. Lavička Karla Berana si vzala po třetím gólu timeout. Po něm už byla po zbytek třetiny aktivnější Kometa, která si vytvořila mnohem více akcí a měla více ze hry.

Třetí třetina byla z pohledu Komety nejhorší. Ve čtvrté minutě třetího dějství dokázal zvýšit na čtyři nula Michal Tomek, hned o tři minuty později dokázal ten samý hráč využít chyby jednoho z brněnských hráčů a na konečných 0:6 dokázal zvýšit Martin Holba. Kometa tak končí svoji vítěznou šňůru a Zlín naopak po dlouhé době slaví vítězství.