Výhra s nulou! Dorostenci venku udolali Přerov

Dorostenci zapsali cennou výhru, na ledě nedalekého Přerova vybojovali těsné vítězství 1:0. Výsledné skóre určil hned v první třetině útočník Jakub Frolo, ve zbytku utkání už pak oba gólmani své branky zavřeli. Prvním čistým kontem sezony se blýskl Marek Uherek. V sobotu budou mladí Berani hrát v Šumperku.
7.kolo, čt 6.10.2022, MEO Arena
Přerov
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Frolo (Klimek, Kos). Rozhodčí: Konvička – Návrat, Veselý. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 1:0.

Ryšavý – Škňouřil, Ševčík, Janek, Udovenko, Polame, Pohanka – Lažněvskij, Martiňák, Dobřecký, Dobša, Kurial, Netopil, Šindler, Koudela, Šťastný, Červenka, Macek.

Uherek – Mořkovský, Mikel, Uřičář, Lukaštík, Schmied – Vaculík, Kos, Nesrsta, Holba, Pečner, Valášek, Pešák, Frolo, Hampl, J. Heš, Klimek.

Přerov je tradičně těžkým, urputným soupeřem a ani tentokrát to nebylo jiné. Zlínští však do utkání vstoupili soustředěně a dařilo se jim nejen zastavovat soupeře, ale také hrozit v útoku. Za celých šedesát minut se ujala jediná šance – ve třinácté minutě našel Klimek dobře postaveného Jakuba Frola, který si potáhl puk, položil gólmana a zasunul za čáru. Další velkou šanci měl o chvíli později ještě Vaculík, ten ale neusměrnil prudkou přihrávku do odkryté branky.

Druhá třetina byla z pohledu domácích nejvíce nebezpečná část utkání. Hráči Přerova přidali na aktivitě, zlepšili pohyb a dostávali Zlínské pod tlak. Mladí Berani odolávali a kromě spolehlivého brankáře Uherka jim několikrát pomohlo i štěstí.

Poslední dvacetiminutovku pak dorostenci zvládli velmi dobře. Do obrany hráli zodpovědně, ve vhodných chvílích však nezapomínali útočit, díky čemuž nedovolili domácím usadit se do nějakého trvalejšího tlaku. Závěr zápasu si navíc Přerov zkomplikoval dvěma menšími tresty, které pomohly zlínským hokejistům zvládnout poslední minuty bez větších nervů.

Mladí Berani tak vybojovali na ledě Přerova cenné tři body. V nesmírně vyrovnané skupině C jde o důležitý počin, v polovině základní části drží Zlínští čtvrté místo. Navíc poprvé v této sezoně zvládli utkání s nulou v zádech.