Výměna s Plzní, za Honejska příchází reprezentant Lang

V poslední přestupní den letošního ročníku došlo k výměně mezi extraligovou Plzní a Berany. Žlutomodré opouští dlouholetá opora Antonín HONEJSEK (31), který se rozhodl pro nový impuls v kariéře. Opačným směrem dorazí mladý útočník Martin LANG (21), jenž v minulé sezoně odehrál v českém národním týmu tři utkání. Výměna je realizována prostřednictvím hostování do konce letošní sezony.

Antonín Honejsek patří mezi nejvýznamnější hráče posledních deseti let, pravidelně se umísťoval na horních pozicích v rámci klubového bodování. S Berany oslavil v sezoně 2013/14 památný titul a rok předtím stříbrnou medaili.

"Tonda za mnou přišel, že by se rád zkusil herně restartovat v Plzni, která o něj má zájem. Na výměnu nám nabídli mladého útočníka Martina Langa. Trenéři s touto výměnou souhlasí a já pevně věřím, že budou mít šťastnou ruku jako doposud. V žádném případě se nejedná o trejd z důvodu šetření financí. I hráč má duši a u mě nalezne pochopení bez ohledu na kanadské body," upřesnil generální manažer klubu Robert Hamrla.

Zajímavostí je, že oba dva hráči působili v týmu WHL Moose Jaw Warriors. Tonda Honejsek v sezonách 2009/10 a 2010/11 a Martin Lang o deset let později, také ve dvou sezonách.

"Martin Lang je perspektivní útočník, což ukázal v minulé sezoně, kterou měl výbornou. Navzdory mladému věku patřil k nejlepším útočníkům Plzně a zcela zaslouženě byl v reprezentaci. Je to dynamický hráč s tahem na bránu a velmi dobrou střelou. Věřím, že zapadne do týmu i kabiny. U nás dostane prostor a jsem přesvědčen, že se stane platným hráčem," uvedl Miloš Říha, hlavní trenér a sportovní manažer.