ZUBR Cup pokračuje! V dalším utkání se Berani střetnou s Přerovem

Dva dny po nepovedeném vstupu do ZUBR Cupu se Berani pokusí napravit dojem v utkání v Přerově. Domácí Zubři proti nim nastoupí s řadou zlínským fanouškům známých tváří a také posíleni úterní výhrou 5:2 nad Havířovem.

Hořká porážka na úvod

Berani na úvod turnaje padli, v domácím zápase s Nitrou jim nevyšel začátek a už po třech minutách prohrávali o dvě branky. V páté minutě pak sice ve vlastním oslabení skóre korigoval svým druhým gólem v přípravě Tomáš Mikúš, další branky už ale nepadly a žlutomodří tak po zápase ve Vítkovicích prohráli i druhé přípravné utkání.

Gólové šance Berani proti Nitře měli, kanadského brankáře O´Connora však překonali pouze jednou.

Vzhůru do Přerova!

K dalšímu zápasu zlínští hokejisté vyrazí do Přerova, kde se ve čtvrtek od 18 hodin střetnou s domácími Zubry. Ti patří mezi přední týmy Chance ligy, v minulém ročníku obsadili v základní části třetí místo. Ve čtvrtfinále pak ale překvapivě hladce podlehli Porubě a sezóna pro ně skončila předčasně. Od té doby proběhla v jejich kádru řada změn. Na nové dobrodružství se vydal třeba obránce Mikuláš Zbořil, nebo produktivní útočníci Vlastimil Dostálek, Radek Číp a Darek Hejcman, který se tak poprvé proti svému bývalému klubu postaví v dresu Beranů.

"Přerov má propracovaný systém hry založený na zabezpečené obraně a rychlém přechodu do útoku. Těším se že si tam opět zahraju, je tam vždy skvělá atmosféra."

Darek Hejcman, útočník PSG Berani Zlín

Opačným směrem naopak putoval Jakub Herman, mezi další výrazné posily Zubrů pak patří třeba zkušený obránce Josef Hrabal.

V rámci přípravy na novou sezónu svěřenci trenéra Vladimíra Kočary zatím odehráli tři zápasy proti soupeřům z Chance ligy. Nejprve v domácím prostředí podlehli Frýdku-Místku 1:4, následně v prodloužení přetlačili 3:2 Šumperk a naposledy v úterý rozehráli domácí ZUBR Cup výhrou 5:2 nad Havířovem.

Koho sledovat?

V sestavě Zubrů najdeme celou řadu pro zlínské příznivce známých tváří. Kromě již zmiňovaného Jakuba Hermana třeba útočníky Romana Pšurného, Matouše Kratochvila a Jakuba Svobodu. Právě poslední jmenovaný Beranům v minulé sezóně pomohl v jedenácti zápasech sedmi kanadskými body, velmi produktivní pak byl i v Chance lize. Formu si očividně přenesl i do přípravy na nový ročník, k vítězství nad Havířovem totiž přispěl hned třemi asistencemi.

Jakub Svoboda byl v minulé sezóně produktivní jak v extralize v dresu Beranů, tak o patro níž ve službách Přerova. (Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz)