Zápas proti Přerovu Beranům nevyšel, prohráváme 1:2

Před výbornou návštěvou téměř 3500 diváků vyzvali zlínští hokejisté v rámci 38. kola Chance ligy Přerov. Duel, kterému předcházelo ještě uvedení nových zlínských legend do Síňě slávy, našemu výběru nevyšel podle představ, při vstupu do třetí třetiny musel dotahovat ztrátu dvou branek. Berani se ještě vzepřeli, snížili na 1:2 a sahali po vyrovnání. K tomu už bohužel nedošlo, Zubři si odvážejí cenné tři body.

Utkání, doprovázené bouřlivou atmosférou v ochozech našeho zimního stadionu, začalo rychlou zlínskou přesilovkou, tu se ale využít nepodařilo. Pokračovalo se ve slušném tempu, i když šancí jsme moc neviděli. Snad jen přerovský pokus o únik, který Daniel Huf vyřešil pohotovým výjezdem z brány.

Brankových příležitostí sice k vidění tolik nebylo, zato o ostré souboje a obětavé bloky nouze nebyla. Za zmínku stojí především učebnicové zakročení Jesseho Paukka proti střele od modré. V závěru si i Berani vytvořili jednu zajímavou ránu, vyslal ji obránce Čáp, ani on ale na brankáře Postavu nevyzrál. Ačkoli zlínský tým soupeře jasně přestřílel, do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina bohužel patřila soupeři. Přerov si zahrál tři přesilové hry, z toho jednu využil a přidal ještě zářez při hře 5 na 5. Mezi střelce se zapsali Daniel Ministr přesnou ranou z levého kruhu a Antoním Pechanec, jenž kotouč do naší sítě dopravil dělovkou z dálky.

Berani si také vytvořili pár možností, žádnou ale gólovou. Nejblíže byl po individuálním průniku Mikko Salmio, ani on ale nedal.

Ve třetí třetině Berani na soupeře vletěli, s výsledkem se snažili ještě něco udělat. Nakonec jsme si zahráli dvě přesilovky, v těch jsme se každopádně neprosadili. Snížení přišlo osm minut před koncem přišlo vytoužené snížení, těsně po vypršení Adámkova trestu se z prostoru před brankou trefil Jesse Paukku.

Už tři minuty před koncemsáhla zlínská střídačka k power play, soupeře ještě Berani pořádně zmáčkli a vypadalo to, že se skutečně dočkáme vyrovnávací branky. Na tu už bohužel nedošlo.

Zlínští hokejisté tak potřetí v sezoně s Přerovem prohráli, tentokrát však ztratili všechny tři body. Poprvé od Nového roku jsme tak nedokázali z utkání získat ani bod, což znamená, že zůstáváme na 7. místě tabulky.