Zlín se utkal v play off se Spartou šestkrát, dále postoupil jen soupeř

Už posedmé změří síly ve vyřazovacích zápasech síly hokejisté Zlína a Sparty. Dvakrát se utkali oba soupeři ještě ve federální lize, v samostatné české extralize došlo ke vzájemnému třetu čtyřikrát a pokaždé se jednalo o čtvrtfinále. Pražané jsou pro zlínský hokej nejméně oblíbeným protivníkem v play off, neboť Zlín ani jednou přes pražský klub neprošel do dalšího kola. Zlínští hokejisté se z dosavadních 27 zápasů ve vyřazovací části pouze šestkrát radovali z výhry. „Když jsem byl ve Vsetíně, nebylo to moc těžké a Spartu jsme poráželi. Je to už strašně dávno, utíká to,“ řekl s úsměvem trenér Rostislav Vlach při vzpomínce na své působení coby hráč ve vsetínském hokeji.

Zlín měl nejlépe rozjetou sérii s Pražany v roce 2006, když pod vedením Ernesta Bokroše využil dva domácí zápasy k vedení 2:0 na zápasy, ale poté začal čarovat v bráně soupeře gólman Petr Bříza a v posledních dvou zápasech nepustil za svá záda ani gól. Poslední dvě série skončily výhrou Sparty vždy 4:1 na zápasy, při té poslední stál na střídačce Zlína vedle Zdeňka Venery i tehdejší druhý trenér Rostislav Vlach. Ze současného kádru pamatují poslední sérii s Pražany před sedmi lety čtyři hráči současného kádru, a to Roman Vlach, Jiří Ondráček, Pavel Kubiš a Filip Čech.

Vzájemná bilance v play off: Zlín – Sparta 0:6
Osmifinále 1992: AC ZPS Zlín – HC Sparta Praha 1:3 (2:1 po prodloužení, 4:8, 1:4, 3:4 po prodloužení),
Čtvrtfinále 1993: AC ZPS Zlín – HC Sparta Praha 1:3 (0:5, 2:5, 3:2, 2:4)
Čtvrtfinále 1994: AC ZPS Zlín – HC Sparta Praha 0:3 (2:3, 3:5, 0:10)
Čtvrtfinále 2006: HC Hamé Zlín – HC Sparta Praha 2:4 (2:1, 2:1, 3:4, 2:3, 0:1, 0:3)
Čtvrtfinále 2007: HC Hamé Zlín – HC Sparta Praha 1:4 (0:4, 2:3, 2:3 po nájezdech, 5:2, 2:3)
Čtvrtfinále 2009: PSG Zlín – HC Sparta Praha 1:4 (2:4, 0:4, 1:4, 4:2, 1:6)