Zpátky do akce! V úterý Berani hostí České Budějovice

Po krátké reprezentační přestávce se opět probouzí extraligový hokej. Už v úterý od 17:30 vyrazí do boje také zlínští Berani, kteří na Zimním stadionu Luďka Čajky přivítají českobudějovický Motor. Potvrdí zlepšující se formu a oberou Jihočechy poprvé v sezóně o body? Přihlížet tomu opět může tisícovka permanentkářů!
Poslední dva zápasy před osmidenní pauzou Beranům přinesly čtyři body, když nejprve na domácí půdě zdolali 4:1 Litvínov, načež o dva dny později přivezli bod z Brna, kde padli 1:2 v prodloužení. Nyní je čeká v této sezóně už třetí konfrontace s českobudějovickým Motorem, který se ale po slibném vstupu do soutěže v poslední době poněkud zadrhl. Z posledních šesti zápasů totiž vyhrál jen jeden, když minulou neděli doma porazil 3:2 předposlední Kladno.

Více informací ke vstupu pro majitele permanentek ZDE

Aktuální hygienické podmínky pro vstup na stadion jsou k nahlédnutí ZDE

Oberou Berani Motor poprvé o body?

Cestování budějovickým hokejistům v uplynulých kolech příliš nevonělo, poslední čtyři venkovní zápasy totiž prohráli. Se Zlínem ale mají v současné sezóně pozitivní bilanci, byť oba vzájemné zápasy nabídly vyrovnanou bitvu. Nejprve v září se po napínavé přestřelce na zlínské půdě Motor radoval z výhry 4:3, v odvetě na jihu Čech pak Berani dvakrát vedli, soupeř ale dokázal skóre otočit a zvítězil 4:2.

"Musíme navázat na výkony, kterými jsme se prezentovali před reprezentační přestávkou. Pokud budeme dodržovat nastavený systém, máme šanci proti každému soupeři"

Jakub Ferenc, obránce PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Milan Gulaš, útočník (35)

Potvrdí budějovický kanonýr reprezentační formu?

Jedním z nejzvučnějších jmen na soupisce Jihočechů je útočník Milan Gulaš. Ten se do svého mateřského klubu vrátil před sezónou ze sousední Plzně a v pětatřiceti letech stále patří mezi top hráče celé extraligy. Kapitán Motoru se během uplynulé reprezentační přestávky vrátil také do národního týmu, v jehož dresu skóroval ve všech třech zápasech Channel One Cupu. Za svou kariéru se třikrát stal nejproduktivnějším hráčem extraligy, kromě české nejvyšší soutěže si zahrál také ve Švédsku a v KHL.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Českých Budějovic v české extralize

CELKEM: 82 zápasů, 29 – 8 – 13 – 4 - 28, celkové skóre 233:235, 107 bodů
DOMA: 40 zápasů, 19 – 4 – 6 – 4 - 7, celkové skóre 133:98, 66 bodů
VENKU: 42 zápasů, 10 – 4 – 7 – 0 - 21, celkové skóre 100:137, 41 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 7:0, 6. prosince 1996 v sezoně 1996/1997
Nejvyšší prohra doma: 0:4, 20. ledna 2008 v sezoně 2007/2008, 12. října 2012 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší vítězství venku: 8:4, 28. října 1994 v sezoně 1994/1995
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 22. října 1996 v sezoně 1996/1997