Zpátky doma! Berany v přípravě čeká odveta s Vítkovicemi

Podruhé během předsezónní přípravy se zlínští hokejisté představí na domácí půdě. Po slovenské Nitře na Zimním stadionu Luďka Čajky přivítají Vítkovice, se kterými se střetnou už ve čtvrtek od 17:30.

Znovu před vlastními fanoušky!

Brány zlínského stadionu se ve čtvrtek opět otevřou až pro 3 tisíce fanoušků. V platnosti zůstává stejná jednotná vstupenka, kterou mohli využít už pro utkání s Nitrou a která bude platit i pro zápas proti brněnské Kometě, který se odehraje příští týden. Zakoupit si ji můžete před utkáním na pokladnách stadionu nebo na tomto odkaze. Majitelé permanentních vstupenek a děti do 10 let mají vstup zdarma.

Více informací ke vstupenkám a podmínkám vstupu na stadion naleznete ZDE

Fanoušci opět budou moci přijít podpořit Berany na domácí stadion, ti nejmenší navíc budou mít vstup zdarma.

Posíleni prvním vítězstvím

V přípravě Berani dosud sbírali těsné porážky. V prvním zápase na ledě Vítkovic ztratili dvoubrankový náskok a v prodloužení padli 2:3, v následujících dvou utkáních v rámci ZUBR Cupu zase doplatili na slabou produktivitu a jak s Nitrou, tak s Přerovem prohráli 1:2. To však změnil úterní zápas v Havířově, kde se svěřenci Roberta Svobody zejména ve třetí třetině konečně rozstříleli, a i díky dvěma gólům Štěpána Fryšary ze Slezska dovezli vítězství 5:1.

"Zápas hodnotím kladně, dokázali jsme zvítězit i s oslabenou sestavou a juniory na soupisce. Havířov byl dobrým soupeřem, byli bojovní a šli do toho naplno. "

Štěpán Fryšara, útočník PSG Berani Zlín

V Havířově si Berani užili gólovou radost pětkrát, napodobit výkon ze Slezska se nyní pokusí na domácí půdě.

Na úspěch z Havířova budou chtít Berani navázat v dalším souboji proti mužstvu ze severu. V odvetě za předchozí porážku v prodloužení doma vyzvou Vítkovice. "Jsme připraveni, věřím, že jim porážku z prvního zápasu oplatíme," hlásí Fryšara. Vítkovicím se ale v přípravě zatím daří, ze sedmi zápasů jich pět vyhrály a díky úternímu triumfu 2:1 nad Olomoucí ovládly premiérový ročník Letních hokejových her organizovaných pardubickým Dynamem.

Koho sledovat?

Jednou z nejvýraznějších tváří Vítkovic je v přípravě kanadský útočník Rob Flick, který v úterý proti Olomouci rozhodl o výhře svého týmu dvěma brankami. Nyní třicetiletého centra si v draftu NHL v roce 2010 vybralo ve čtvrtém kole Chicago, v nejkvalitnější lize světa se však nikdy nepředstavil. Od sezóny 2017/18 tak hraje v Evropě, kde se přes angažmá v Rakousku, Německu, Slovensku a Maďarsku dostal do Vítkovic, kde se připravuje na svou druhou sezónu. A zatím velmi úspěšně, jeho formace s Markem Kalusem a Radovanem Bondrou je v přípravných zápasech velice produktivní.

Kanaďan Rob Flick o sobě v přípravě dává hodně vědět, naposledy dvěma góly skolil Olomouc. (Foto: hc-vitkovice.cz)