Ztracené vedení a prohra v nájezdech. Junioři berou proti Plzni alespoň bod

Naši junioři sehráli proti lídrovi tabulky z Plzně velmi dobrých 50 minut. Závěrečná desetiminutovka hrůzy je však především kvůli častým trestům stála jasnou výhru, Západočeši dokázali vymazat čtyřbrankové manko a dotáhli duel do prodloužení, respektive nájezdů. Beranům nepomohl ani hattrick Jakuba Heše a prohrávají 4:5.
23. kolo, so 17.2.2024
Plzeň
4:5sn
(1:0, 3:0, 0:4 – 0:0)

Branky a nahrávky: 19. M. Horský (L. Heš), 28. J. Heš (M. Horský, Zavřel), 37. Laciga (Čechmánek), 38. J. Heš (Vaculík, Zavřel) – 52. Řehoř (Klatovský, Pešek), 55. Pešek (Řehoř), 56. Řehoř (Pešek, Mazanec), 57. M. Hořejší (Pešek, Mazanec), rozh. náj. Pešek. Rozhodčí: Šudoma - Beneš, Blažek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 139. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 4:0, 4:5.

Uherek – Zavřel, Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Nábělek, Burian – Pražan, Laciga, J. Heš – Urban, M. Horský, Pilát, Čechmánek, L. Heš, Kaláč, Pešák, Vaculík, Klimek , Holba.

Bašta – Čančura, Cícha, Skok, Iščenko, Prošek, Hromádka, M. Houdek, Dolhý, Hodinář – M. Hořejší, J. Matějka, M. Beran, Pešek, Řehoř, Hofrajtr, Mazanec, Sabiniok, Klatovský, Hála.

První třetina byla vyrovnanou partií, aktivnějším celkem byli každopádně Berani. První šance přišla po třech minutách, to z předbrankového prostoru zakončoval Čechmánek, o pár minut později hrozil Lukáš Heš, na druhé straně ujížděl do přečíslení Ondřej Pešek.

V 19. minutě se Zlínští dočkali premiérového úspěchu, Lukáš Heš ještě neuspěl, jeho brácha Jakub Heš už se svou dorážkou ano – 1:0!

Druhá perioda byla z domácího pohledu výtečná! První šanci měl Laciga, jenž z mezikruží ještě nedal, o minutu později se hnal do úniku Horský, který trefil beton. Na dorážku byl však opět připraven Jakub Heš, který celou situaci dojížděl z druhé vlny – 2:0. Chvíli poté mohlo být ještě lépe, Šišák ale ani nadvakrát brankáře Baštu nepřekonal.

V závěru třetiny se žlutomodrý výběr výrazně přiblížil k výhře. Ostřelovanou v útočném pásmu nejprve v pádu ukončil dobře postavený Adam Laciga, nedlouho poté Jakub Heš z jízdy parádně využil Vaculíkovy pobídky, zkompletoval hattrick a zvýšil na 4:0!

Před startem třetí třetiny málokdo čekal takové drama. Ve 45. minutě mohl pojistit vedení Lukáš Heš, jenž se přímo z buly protáhl do zakončení, natrefil ale tyčku. Závěrečná desetiminutovka byla pasáží hrůzy. Vše odstartoval konflikt, do kterého se zapojil Tadeáš Pražan. Zlínský útočník sice za bitku vyfasoval trest do konce utkání, Berani ale i tak hráli přesilovku. Tu nevyužili, a tak začali úřadovat hosté...

Marek Uherek vytasil dva fenomenální zákroky, na třetí dorážku v podání Denise Řehoře už ale nemohl stačit. Od tohoto okamžiku se domácí hra sesypala, Berani za devět minut vyfasovali šest trestných minut. Přesilovku 5 na 3 nejprve parádní ranou zápěstím využil Ondřej Pešek, pokračující klasickou výhodu zužitkoval na brankovišti úřadující Denis Řehoř a rázem to bylo o gól – 4:3.

Domácí střídačka si vzala timeout, ani to ale nepomohlo. V 57. minutě dostal trest Martin Holba, Plzeň opět kralovala brankovišti a pohotový Marek Hořejší vyrovnal.

Šlo se tedy do prodloužení, v tom měl nejlepší šanci do úniku najíždějící Zavřel, jenž sice nezakončil ideálně, vybojoval ale přesilovku. Tu jsme využít nedokázali, a i když byli žlutomodří i nadále aktivnější, gól až do sirény nepadnul.

V nájezdech se našel jediný úspěšný střelec, byl jím bohužel hostující Ondřej Pešek, jenž zaskočil Uherka jemným zakončením nad lapačku. Plzeň tedy po neuvěřitelném obratu vítězí 5:4, Berani berou alespoň bod.