Těsná prohra juniorky s Chomutovem

V 37. kole extraligy juniorů dorazil na zlínský led Chomutov. Úvodní třetina příliš zajímavých situací nenabídla. Góly začaly padat až v druhé části hry. Chomutov vedl po druhé třetině 2:0 a když na začátku třetí třetiny zvýšil na 3:0 krásným nájezdem Fronk, nevypadalo to s domácími vůbec dobře. Ševci však zabrali a povedlo se jim snížit na 2:3. V závěru to zkoušeli Berani i bez brankáře, ale konečné skóre zůstalo 2:3.
37.kolo, čt 14.2.2013, ZS Luďka Čajky
Chomutov
2:3
(0:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 45. Haloda (Řezáč), 52. Sedláček (Buchta) - 32. Novák (Novák, Havel), 39. Novák (Novák), 43. Fronk (pen.) Rozhodčí: Kubičík - Hanzlík, Štěpán Vyloučení: 7:4 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 0:3, 2:3

Zavadil - Řezáč, Zbořil, Buchta, Strojil, Talán, Macharáček - Kundera, Kovařík, Haloda, Matula, Jurík, Janeba, Kratochvíl, Sedláček, Mika, Tomiga, Doležálek

Maštalířský - Havel, Horvath, Kopáč, Šulák, Kolář, Szathmáry, Dobrovolný - Fronk, Deveri, Novák L., Hammerbauer, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Chrpa, Hlava

První větší šanci zápasu si vytvořil Chomutov, a to když se ocitl sám před Zavadilem Fronk. Zlínský brankář si ale šikovně vyjel a střelu Fronka zneškodnil. V polovině třetiny měl po chybě Řezáče velkou šanci Hlava. Byl sám před Zavadilem, měl čas si popojet a střelu ještě připravit, ovšem zlínský gólman opět svůj tým podržel. Ve 12. minutě si vypracoval první větší příležitost Zlín. Po mele před Maštalířským pálil z kruhu Řezáč, ale trefil jen dobře postaveného chomutovského brankáře. První třetina skončila 0:0, ale převahu a více střel měli hosté.

Druhou třetina začal lépe Chomutov. Měl k dispozici přesilovku, ale příliš dobře si v ní nevedl. Další varování pro domácí přišlo ve 25. minutě, kdy se napřáhl ke střele J. Novák a trefil pravou tyč Zavadilovi brány. Chvíli na to měl šanci zlínský Sedláček, ale jeho kličku mezi nohy si pohlídal skvělý Maštalířský. V čase 31:16 se hosté poprvé prosadili. Lukáš Novák se vřítil do útočného pásma. Od modré si to namířil do středu hřiště, kde se střelou z nápřahu trefil pod vyrážečku Zavadila. Hosté vedli a Zlín přidal na tempu hry. Několik minut měl jasnou převahu, ale chybělo trochu štěstí a o zbytek střel se postaral Maštalířský. Ovšem před odchodem do kabin Chomutov udeřil podruhé. Hned po vhazování se vydali hosté do útoku, Jakub Novák dostal přesnou přihrávku, šikovnou kličkou obelstil Zavadila a zasunul puk za bezmocného zlínského brankáře. Stav po dvou třetinách byl 2:0 pro Piráty.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté. Hned v úvodu musel dorážku Hlavy vykopávat z brankové čáry brankář Zavadil. Chvíli na to už ale gólu nezabránil. Buchta fauloval rozjetého Jiřího Fronka a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se chomutovský útočník zhostil jako zkušený mazák a populární "forsbergovkou" zvýšil již na 3:0. Zlín ale utkání nezabalil. Za dvě minuty odpověděl na gól Pirátu Marek Haloda. Řezáč nahrál od levého mantinelu na vrchol kruhu, kde našel Marka Halodu. Ten si prohodil puk mezi nohama a poté zakončil mezi betony Maštalířského. Osm a půl minuty před koncem třetí třetiny snížil Zlín na rozdíl jediné branky. Ke střele od modré se napřáhl Lukáš Buchta. Jeho projektil proletěl přes všechny clonící hráče a zapadl až za záda Maštalířského. Bylo to jen o gól a Zlín začal riskovat. Čtyři minuty před koncem na to málem doplatil. Dorážku chomutovských hráčů musel na brankové čáře likvidovat tělem obránce Řezáč. Beranům se povedl odvolat gólmana až 13 vteřin před koncem a vyrovnání se už nedočkali. Zápas s rychlým tempem a plno osobními souboji vyhráli Piráti 3:2

Robert Svoboda (PSG Zlín): První utkání, těžký soupeř. Pro nás obtížná situace, protože nejsou všichni kluci zdraví, navíc se nám v první třetině zranili dva beci. První třetina patřila jednoznačně soupeři, ve druhé jsme se zvedli, kluci bojovali a hráli výborně. Škoda těch neproměněných šancí, myslím si, že bod jsme si zasloužili. Nicméně je to začátek druhé části a věřím, že pokud budeme hrát tak jako dnes, tak se do play-off dostaneme.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Oboustranně to byl výborný zápas. Rychlý, tvrdý, důrazný, dramatický, férový, parádní hokej… Myslím si, že jsme byli o ten gól lepší a zasloužili jsme si to malinko víc. Ale tím nechci říct, že by domácí byli horší, to určitě ne.