Junioři se dlouho drželi, nakonec však švédskému Linköpingu podlehli

Na PSG aréně byl k vidění třetí přípravný zápas zlínských juniorů. Soupeř, který přijel byl velice zajímavý. Poprvé se mohli zlínští junioři poměřit se švédským týmem Linköping HC. Švédský mládežnický hokej patři k těm nejlepším v Evropě, ale zlínští borci se rozhodně nenechali zahanbit. Ač prohráli, odehráli s Linköpingem velice vyrovnaný zápas, ve kterém Švédové rozhodli až v posledních osmi minutách hry.
přát., so 10.8.2013, PSG aréna
Linköping
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 13.Zaremba (Almuaqet) - 33. Forsling, 52. Bristedt, 55. Bristedt. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Svoboda - Řezáč, Talán, Kobylík, Zbořil, Macharáček, Stuchlík, Andrýsek, Velčovský – Matula, Kratochvíl, Mika, Stránský, Karola, Gremlica, Zaremba, Tomiga, Al-Muaqet, Galuška, Hlaváč, Dalajka

Källbom - Åkerman, K. Karlsson, Claesson, M. Karlsson, Dimtrën, Lindman, Trygg – Bodin, Rydberg, Forsling, Hansson, Eriksson, Blomberg, Berling, Gallos, Rygand, Fornell, Bristedt

Utkání mělo od začátku velmi dobré tempo a hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 13. minutě zápasu přišel první gól. Ševci si vytvořili tlak u brány Linköpingu. Následovala střela, kterou Källbom vyrazil, přišla dorážka jedna, pak druhá, ale ujala se až ta, kterou vyprodukoval Miroslav Zaremba. Ten se před bránou zorientoval nejlépe, chvíli si počkal a zamířil přesně do sítě. Minutu na to mohli gólově odpovědět i Švédové, ale brankář Svoboda svůj tým podržel. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Zlín

Do úvodu druhé třetiny vstoupili lépe zlínští mladíci. Měli i výhodu přesilovky, ale nedokázali ji využít. Poté už přišly chvíle švédského týmu. Nejprve dorážel Karlsson, ale ke štěstí domácích branku minul. Hned na to se strhla menší potyčka před zlínskou bránou a rozhodčí dal Linköpingu možnost zahrát si přesilovku. Tu hosté nevyužili, ale jen co se dostal zlínský hráč na led, přišlo vyrovnání. Hampus Forsling dostal přihrávku na osu, puk si popotáhl mezi kruhy, z ideálního místa zamířil a poslal puk pod vyrážečku Svobody. Pět minut před koncem druhé třetiny mohli domácí znovu vést. Dalajka stál před bránou, ale puk který k němu poskakoval, minul. Jinak by střílel do odkryté klece.

Do úvodu třetí třetiny měli lepší vstup opět domácí hráči, kteří si vypracovali dvě solidní šance, které ale zůstaly nevyužity. V polovině poslední části hry byl stav stále nerozhodný a vypadalo to, že rozhodne jeden gól. Ten také přišel, když krásnou individuální akci předvedl Leon Bristedt. Na půlce hřiště vzal puk, projel přes všechny hráče a své sólo zakončil až u brankáře Svobody, kterému kličkou do bekhendu nedal šanci. Ševci se pokusili o vyrovnání. Jednou skončila dorážka těsně nad břevnem a podruhé zas proletěla kolem tyčky. Pět a půl minuty před závěrečnou sirénou vzal šance domácím opět Leon Bristedt. Ten byl ve velké šanci faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Bristedt nic moc nevymýšlel. Rozjel se ke Svobodovi a nájezd zakončil přesnou střelou mezi betony, čímž stanovil konečné skóre 3:1 ve prospěch švédského týmu.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Výsledek utkání neodpovídá tomu, jaká hra byla. Rozhodly v závěru naše dvě hrubé chyby. Myslím si, že Linköping byl výborný soupeř, který se nám hodil do přípravy. Měli jsme možnost hrát se Švédy poprvé a já si myslím, že klukům to dalo hodně. Viděli, že se můžou rovnat s takovými hráči. Trošku škoda produktivity, jeden gól je málo. Celkově jsem však spokojený, protože hra nebyla špatná. Mrzí nás výsledek, ale doufáme, že o to lepší budou pak výsledky v sezoně.