Olomouc nedokázala zastavit mladší dorostence, kteří pokračují bez ztráty

Zlín – Mladší dorostenci v pátém kole odehráli utkání na ledě Olomouce. Soupeř dokázal držet krok pouze do závěru první dvacetiminutovky. Poté ševci soupeři již nedali prostor ke zkorigování stavu a z Hané si odvezli další tři body za vítězství 5:1. V čele skupiny Východ mají tříbodový náskok před Třincem.
5.kolo, čt 26.9.2013
Olomouc
1:5
(1:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Hajšman (Beier) – 7. Dlabaja (Karafiát, Krejčiřík), 19. Jenáček, 36. Krejčiřík, 54. Krejčířík (Karafiát, Dlabaja), 55. Mikulec (Fryšara). Rozhodčí: Kika – Vožda, Doleček. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 17:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:5.

Schejbal – Beutl, Dajčar, Galvas, Holiš, Štreit, Piska, Janků – Podlaha, Zabloudil, Horký – Hajšman, Beier, Urban M. – Pěcha, Skopal, Hušták – Hubáček

Šimonů – Gába, Kowalczyk, Jenáček, Klauda, Vodák, Martínek, Budil, Fridrich, Kotek, Fryšara, Václavek, Chytil, Mikulec, Nevřela, Kenša, Krejčířík, Karafiát, Bainar, Dlabaja, Urbanec

Ihned od začátku utkání se snažili lépe vstoupit do utkání hosté ze Zlína, kteří přijeli do Olomouce potvrdit roli vedoucího celku extraligy mladšího dorostu. Vypovídal o tom i fakt, že k první střele se domácí tým dostal až po devíti minutách první třetiny.

Berani dokázali využít hned svoji první přesilovou hru, když se prosadil Daniel Dlabaja, který dorážel puk do již prázdné brány po střele Karafiáta. První vstřelená branka vlila hostům krev do žil a na Schejbala se valil jeden útok za druhým.

Olomouc však dokázala zaskočit svého soupeře svou vyrovnávací brankou, kterou vstřelil Dominik Hajšman, který pouze nahodil zpoza brány puk na Šimonů a hostující brankář si kotouč srazil betonem do brány. Zlín se však mohl po pár sekundách opět dostat do vedení, ale Galvas nakonec tváří v tvář Schejbalovi neuspěl.

V poslední pětiminutovce putovalo na trestnou lavici celkem pět hráčů. Lépe na tom nakonec byl Zlín, který si dokonce zahrál přesilovku čtyř proti třem. Tuto příležitost dokázali hosté využít, když se od modré čáry prosadil Jakub Jenáček. Valaši tak po první části zcela zaslouženě vedli o jednu branku.

Ve druhé třetině domácí tým přidal na obrátkách a vyrovnal hru. Hanáci si v druhé části zahráli dohromady tři přesilové hry, ale ani jednu nakonec Mora nevyužila. Naopak ve vlastním oslabení se do zakončení dostal Bainar a jeho střelu Schejbal vyrazil pouze na hůl Kotka, před kterým byla již zcela prázdná brána, ale domácí brankář se dokázal rychle přemístit, a zabránit tak hostujícímu útočníkovi ve skórovaní.

Nejblíže vyrovnání byl následně Hajšman, který již uháněl zcela sám na Šimona, ale při jeho bekhendovém blafáku mu puk v nejdůležitější chvíli sjel, a kotouč tak skončil mimo tři tyče hostující branky. Mora dále tlačila svého soupeře, ale domácí se nedokázali dostat do výraznější šance.

Ve pětatřicáté minutě to však nakonec byli hosté, kdo se dokázal prosadit. Zlínští se dostali do úniku tři proti dvěma a Vojtěch Krejčiřík se nejdříve pokoušel nahrávat na Karafiáta, ale tento pokus zblokovala domácí obrana. Puk se však odrazil zpět k hostujícímu útočníkovi, který následně dokázal propasírovat puk za záda Schejbala.

V závěru druhé třetiny mohli ještě hosté přidat další branku, když se do velmi nebezpečných pozic dostal nejdříve Karafiát, který však trefil lapačku Schejbala. Následně se však ještě do větší příležitosti dostal Krejčířík, ale i jeho pokus dokázal domácí brankář vytěsnit mimo tři tyče.

Ze začátku třetí třetiny to spíše vypadalo, že se bude utkání spíše dohrávat, ale poté přišla zvonkohra obou branek. Nejdříve trefil tyč domácí Zabloudil a o pár minut později zvonila branková konstrukce také za Schjebalem po střele Karafiáta.

Následně si obě mužstva vyzkoušela úniky dva na jednoho a oba útoky skončily skoro shodně, když se ani jeden z týmů nepustil do žádné kombinace. Nejdříve Urbanec přestřelil bránu Schejbala a na druhé straně Skopal pro změnu svou střelou mířil pouze do středu brány.

I v poslední části se nakonec Berani dokázali prosadit, když v čtyřiapadesáte minutě zakončil krásnou kombinaci svým druhým gólem Vojtěch Krejčiřík. O minutu později se hosté radovali znovu, když se prosadil Jan Mikulec, který v úniku dva na jednoho vstřelil pátý gól Zlína.

V závěru utkání mohl ještě upravit konečný stav utkání Skopal, ale svou střelou orazítkoval břevno hostující branky. Zlín si tak odváží z Hané další tři body a po pěti kolech zatím vévodí extralize mladšího dorostu.

Radek Pšurný (SG Zlín): Domácí nás překvapili velmi dobrým výkonem. Hráli hodně výborně, ale já bych chtěl poděkovat našim klukům, že jsme tento zápas zvládli, protože byl pro nás velice těžký a soupeř se na nás chtěl vytáhnout. Ke spokojenosti máme však zatím ještě daleko a stále musíme na hodně činnostech zapracovat.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Z mého pohledu to bylo jedno z velmi kvalitních utkání, i když jsme prohráli 1:5, tak jsem s výkonem mého mužstva velmi spokojený. Proti nejlepšímu mužstvu soutěže jsme odehráli velice dobrý zápas. Takhle odehrané střetnutí posunou kluky dál a chtělo by to víc takových zápasů.