Mladší dorost deklasoval Olomouc rozdílem desíti branek a upevnil si první místo

Ve 14. kole extraligy mladšího dorostu dorazila na zlínský led pátá Olomouc. Že se nebude jednat o vyrovnaný zápas bylo rozhodnuté už po šesti minutách druhé třetiny, kdy Ševci vedli 6:1. Pak šlo jen o to, zda se Beranům povede nastřílet populární "desítka", nebo ne. Té jsme se dočkali ve 49. minutě po góle Jenáčka. Tři minuty před koncem skóroval ještě Fryšara a skóre se zastavilo na stavu 11:1. Jiří Karafiát navíc zaznamenal hattrick a patří mu celkové druhé místo v produktivitě extraligy. Mladí Ševci pak dominují tabulce východní skupiny.
14.kolo, čt 14.11.2013, PSG aréna
Olomouc
11:1
(3:1. 5:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Karafiát (Krejčiřík), 6. Chytil (Richter, Urbanec), 11. Krejčiřík (Karafiát, Dlabaja), 24. Krejčiřík (Karafiát, Jenáček), 24. Fryšara (Budil), 26. Chytil (Václavek, Vodák), 29. Jenáček (Dlabaja), 38. Karafiát (Jenáček), 46. Karafiát (Budil), 49. Jenáček (Karafiát, Krejčiřík), 57. Fryšara (Kotek) - 19. Beutl (Podlaha) Rozhodčí: Wesley - Goňa, Hradil Vyloučení: 8:7 Využití: 3:0 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 46:31 Diváci: 56 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 11:1

Šimonů - Budil, Fridrich, Jenáček, Klauda, Kowalczyk, Martínek, Richter, Vodák - Chytil, Dlabaja, Fryšara, Karafiát, Kenša, Kotek, Krejčiřík, Mikulec, Nevřela, Sedlák, Urbanec, Václavek

Urban T. (od 24. – 29. Nádvorník) - Beutl, Holiš, Janků, Mader, Murla, Piska, Štreit - Beier, Hajšman, Horký, Hubáček, Husták, Pěcha, Podlaha, Skopal, Urban M., Zabloudil

Jak Zlín do zápasu vstoupil, tak v něm i pokračoval. Hned po šestnácti vteřinách se puk třepetal v olomoucké síti. Jiří Karafiát vzal puk, najel si mezi kruhy a neomylně poslal svou střelu nad vyrážečku Urbana. Ševci dál svírali svého soupeře a Urban se musel cítit jako na střelnici. V šesté minutě už nestačil odolávat a kapitulovat podruhé. Filip Chytil se zmocnil kotouče, protáhl se kolem mantinelu za brankou a poté zasunul puk pod betony olomouckého brankáře až do brány. Zhruba o čtyři minuty později tu byl další gól. Zlínští si udělali z olomoucké obrany kuželky. Krásnou kombinací po ose Dlabaja, Karafiát a skórující Vojtěch Krejčířík navýšili vedení už na 3:0! Pak se ocitl v šanci Fryšara. Ten obral o puk obránce, namířil střelu nad rameno Urbana, ale bohužel pro domácí trefil jen břevno. Hostům se podařilo na krátkou chvíli utkání zdramatizovat. Mora si vypracovala tlak. Šimonů na poprvé Ševce podržel, ale následně kapituloval. Vítězslav Beutl vyslal střelu z kruhu, kterou zlínský brankář příliš neviděl přes clonící hráče a puk skončil za jeho zády. Hosté se radovali poprvé a naposledy. Zbytek zápasu byl v režii Zlína

Na začátku druhé třetiny se ocitl v šanci Karafiát. Byl sám před Urbanem a pokusil se poslat puk nad jeho rameno, což se mu o kousek nepovedlo. Jeho zklamání ale nemělo dlouhého trvání. Zlín hrál přesilovku 5 na 3, kterou ihned využil. Karafiát poslal přihrávku z jedné strany na druhou a Vojtěch Krejčiříkv pohodě zasunul kotouč do odkryté klece. Uběhlo třináct vteřin a skóre se opět měnilo. Zlín dohrával přesilovku 5 na 4. Štěpán Fryšara napřáhl na vrcholu kruhu a propálil Urbana, na kterého to už bylo příliš a do brány pustil kolegu Nádvorníka.

Ten však čisté konto dlouho neudržel. Filip Chytil dostal přihrávku od Václavka, vypálil z kruhu a puk skončil již pošesté v olomoucké brance. Hosté byli na ručník, ale to stále nebylo vše. Zhruba o tři minuty později udeřili Ševci znova. Jakub Jenáček natáhl za modrou čárou a jeho nepříliš tvrdá, ovšem o to přesnější střela skončila za zády Nádvorníka. Ten nepůsobil příliš jistě a tak byl do brány znova poslán Urban. Pak se předvedl i zlínský brankář Daniel Šimonů. Ten předvedl reflexivní zákrok betonem, proti Pěchovi, který byl sám před zlínským gólmanem. Dvě a půl minuty před druhou sirénou se pak opět připomněla zlínská ofenzíva. Jiří Karafiát vjel ze strany do pásma, vystřelil nad rameno klečícího Urbana a Zlín se radoval poosmé.

Třetí třetina byl jen o tom, zda se domácím podaří vstřelit populární "desítka". Po pěti minutách hry k ní byli Berani zase o gól blíž. Jiří Karafiát dostal nádhernou přihrávku na modrou čáru od Budila a řítil se sám na Urbana. Udělal bekhendový blafák a završil svůj hattrick. V čase 48:57 přišel desátý gól! Jakub Jenáček dostal pas před bránu od Karafiáta, udělal brankáři kličku a kotouč poslal za jeho záda. Vytoužená desátá trefa byla na světě. Poslední zásah do zdecimované obrany hostů přidal Štěpán Fryšara. Stál mezi kruhy, dostal puk, napřáhl a poslal svou ránu za Urbana, který mohl poděkovat svým obráncům, že mu clonili ve výhledu. Počítadlo se nakonec zastavilo na skóre 11:1 a Olomouc byla ráda, že je konec. Zlínští si naopak připsali pohodou výhru a další tři body, kterými si pojistili první místo.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Po reprezentační přestávce jsme měli trochu obavy, abychom nevypadli z herního rytmu. Zápas nám ukázal, že jsme soupeře přehráli a nakonec jsme jednoznačně zvítězili. Trochu jsme si to komplikovali zbytečným vylučováním. Pokud chceme hrát se silnějšími soupeři, tak musíme hrát v pěti, abychom mohli vytěžovat všechny hráče. Zápas jinak hodnotím velmi kladně, střelecky se nám hodně dařilo.