Mladší dorost má za sebou hektický zápas ve Vítkovicích, leč se špatným koncem

Dnes ve Vítkovicích mladší dorost započal svou pětizápasovou pouť po venkovních kluzištích. Ztráta vedení 4:2, chybné rozhodnutí sudího při "gólu" Ostravanů a když už tedy se mladým Beranům podařilo minutu před koncem vyrovnat, stejně vzápětí inkasovali. Toto vše potkalo zlínské mladší dorostence na zápase ve slezské metropoli, kde nakonec padli 5:6. Nijak extra je to ale mrzet nemusí, ve skupině O postup skupiny B mají náskok v čele tabulky po 31. kolech 14 bodů právě před Vítkovicemi, které mají oproti zlínským 80 bodům jen 66. Další utkání čeká svěřence Tomáše Valáška již tuto neděli, kdy zavítají na led Přerova.
31.kolo, čt 4.2.2016, Zimní stadion Luďka Čajky
6:5
(0:1, 2:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 30. Takáč (Vojtovič, Beránek), 32. Beránek (Takáč, Vacula), 42. Kylnár, 50. Vavřík (Fridrich, Bieniek), 55. Fridrich (Vojtovič), 60. Šulák (Beránek) - 17. Pröschl (Dobiáš, Sedláček), 24. Jaroněk (Sedláček, Dobiáš), 33. Luža (Světlík), 39. Janošek (Suhrada), 59. Fajkus (Janošek). Rozhodčí: Koziol - Moravec, Stonavský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 40:28, navíc TS pro VIT (neproměněno Vojtovičem) po faulu Jaroňka (ZLN). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Piták – Bílý, Vacula, Bieniek, Zapletal, Šulák – Tvrdý, Vojtovič, Fridrich, Žemba, Takáč, Kylnár, Vavřík, Vícha, Urban, Smička, Mrva, Beránek.

Kubík - Jaroněk, Tomáš Dřímal, Janošek, Prchal - Leška, Suhrada, Luža, Mynář, Pröschl, Světlík, Nesrsta, Tadeáš Dřímal, Sedláček, Dobiáš, Fajkus.

Tomáš Valášek (Zlín): "Utkání mělo velmi dobrou úroveň, bylo rychlé z obou stran. Hrálo se nahoru dolů. Zaslouženě jsme si po naší převaze vytvořili náskok 4:2 po dvou třetinách. Ve třetí části nám chybělo trochu více zodpovědnosti a utkání také ovlivnila hrubá chyba rozhodčího, kdy uznal gól negól na 4:3. Poté už to bylo moc divoké utkání, které dopadlo špatně pro nás. Ale samozřejmě si za to můžeme sami a musíme zlepšit obrannou hru."