Junioři stahovali náskok Třince, nakonec ale těsně prohráli

Zlínští junioři doma těsně podlehli Třinci. Rozhodující náskok si hosté uhráli během prvních dvou třetin, kdy si vypracovali vedení 4:1. Ševci pak ještě zabojovali a podařilo se jim snížit na 3:4. Na vyrovnání už pak ale měli jen půl minuty a další branku se jim přidat nepovedlo. Oceláři si tak odvážení všechny body za vítězství 4:3.
24.kolo, so 9.12.2017, ZS Luďka Čajky
Oceláři Třinec
3:4
(0:1, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Dobiáš, 47. Sedláček, 60. Mikulec (Augustin) – 5. Poruba (Raška, Adámek), 26. Kvasnica (Flok, Poruba), 33. Flok (Poruba, Raška), 39. Homola (Przybyla). Rozhodčí: Šudoma – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 40:42. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.

Šimonů – Augustin, Čechmánek, Ševčík, Budil, Jenáček, Gazda – Kenša, Dvořáček, Marek, Kočica, Mikulec, Knápek, Sedláček, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja, Kollár

Loubal – Hrachovský, Krzak, Marguš, Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Przybyla, Kvasnica, Irgl, Peterek, Raška, Flok, Kalus, Papaj, Najsar

Utkání začalo daleko lépe pro Třinec. Už na začátku páté minuty totiž napřáhl k dělovce z rohu od modré Jan Poruba a jeho rána trochu překvapivě skončila až za zády brankáře Šimonů. Oceláři tak vedli 1:0. Navíc mohli brzy svůj náskok ještě pojistit. To byl totiž Strakoš sám na kruhu, měl čas zamířit, ale branku Zlína trestuhodně minul. V 15. minutě pak jeli hosté tři na dva. U puku byl Peterek, který chtěl zřejmě přihrávat, ale zlínský bek se dobře položil na led a tak nezbylo Peterkovi nic jiného než zakončit. Jeho pokus ale skončil na chráničích Šimonů

Velkou šanci měl na konci první části ještě Raška. Ten v oslabení ujel obraně, uháněl sám na gólmana, ale ten jeho bekhendovou kličku přečetl a pokus zneškodnil betonem. V poslední minutě úvodní třetiny pak ještě zvonila za Loubalem dvakrát tyč, ale branka z toho nebyla. Třinec tak po úvodí třetině vedl 1:0. Ševci mohli ze začátku druhé třetina snížit. Dvořáček byl totiž faulován v šanci a rozhodčí nařídil trestné střílení. Zlínský hráč se nájezdu ujal a nic moc nevymýšlel. Zvolil střelu, která však skončila na břevnu. Chvíli na to se navíc Oceláři prosadili podruhé a to když se trefil Michal Kvasnica.

Ve 33. minutě to pak bylo s šancemi Zlína ještě temnější. Třinec hrál přesilovku a zužitkoval ji na výbornou. Raška předal z jedné strany na druhou puk Porubovi, ten ho pak honem poslal před branku, kde byl nikým neobsazený Adam Flok, jenž uklidil kotouč do otevřené zlínské branky. Bylo to tak 3:0. Zlínu se pak ale povedlo snížit. Vojtěch Dobiáš sebral obráncům u branky puk, natlačil se k tyči a střelou pod víko nedal Loubalovi šanci. Jenže Zlínská radost trvala jen chvíli. Pak David Homola nahodil kotouč od modré k bráně, tam se puk odrazil od jednoho ze zlínský hráčů a zamířil smolně pro domácí do sítě. Do šaten se po dvou třetinách tedy šlo za stavu 4:1 pro Oceláře.

Zlín však nudnou třetí třetinu nedopustil. Na začátku 47. minuty se mu povedlo snížit na rozdíl dvou branek. Ševci zavezli puk do útočné třetiny tam se ho v prostoru u branky ujal Robert Sedláček a tomu se ho povedlo propasírovat až za záda Loubala. Zlínští tak na Třinec ještě pořádně zatlačili. Jenáček si vypracoval dobrou příležitost, ale jeho střela na kruhu byla nepřesná. Poté trefil tyč Kočica, ale nakonec se domácí přece jen dočkali snížení na 3:4. Střelu Augustína Loubal jen vyrazil a k dorážce se jako první dostal Jan Mikulec, jenž dorazil puk do sítě. Zlín už pak měl na pokus o srovnání jen půl minuty a Třinec mu již víc nedovolil. Oceláři tak odjeli se všemi body za výhru 4:3.

Zbyněk Mařák (Aukro Berani Zlín): „I když jsme hráli trochu v okleštěné sestavě, tak proti tak kvalitnímu soupeři, který měl spoustu hráčů se zkušenostmi z WSM ligy, se za svůj výkon rozhodně stydět nemusíme. Nicméně si myslím, že o body jsme se připravili sami vlastními chyby a zbytečným vylučováním. Kdybychom se toho vyvarovali, mohli jsme mít i nějaké bodíky.“