Berani smetli Havířov vydařeným závěrem a poprvé v přípravě vyhráli

Hokejisté PSG Berani Zlín si připsali v přípravném období první vítězství, když vyhráli na ledě účastníka Chance ligy AZ Heimstaden Havířov 5:1 zásluhou vydařené třetí třetiny. V ní zasypali Havířov čtyřmi góly. Duel se hrál v rámci letního turnaje ZUBR Cup, kde Berani obsadili v konečném zúčtování druhé místo za vítězným pořádajícím Přerovem. Berani nastoupili v neúplné sestavě s řadou juniorů a do vedení šli čtyři vteřiny před první sirénou. Havířov srovnal stav ve druhé třetině přesilovkovým gólem krok, ale gólová smršť ve třetí třetině přinesla zasloužené vítězství. Branky zaznamenali Štěpán Fryšara 2, Jakub Ferenc, Zdeněk Okál a Tomáš Mikúš. Zlín hraje ve čtvrtek 26. srpna doma s Vítkovicemi, začátek v 17:30 hodin.
ZUBR CUP, turnaj, út 24.8.2021, Zimní stadion, Havířov
Havířov
1:5
(0:1, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 24. min Dostálek (Doktor, Hlaváč) - 20. Ferenc (Fryšara), 44. Fryšara (T. Mikúš), 48. Okál (Trška), 48. Fryšara (Dobiáš), 55. T. Mikúš z trestného střílení. Rozhodčí: Fiala, Rapák – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 21:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

Fučík – Chroboček, Hlaváč, Kabelka, Mrowiec, Matyáš Hamrlík, Kočí, Lytvynov – Bednář, Pechanec, Veselý – Doktor (C), Krupa, Dostálek (A)- Stuchlík , Becher, Mrva – Hrubec, Damašek, Soltys. Trenéři: Režnar, P. Zdráhal, Šafránek.

Huf - Ferenc, Trška, Gazda, Suhrada, M. Novotný, Žižka, Talafa - T. Mikúš, Fořt (C), Kubiš (A) - Luža, P, Sedláček, Okál - Dobiáš, Fryšara, Köhler - Martinec, Chludil. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

V úvodní třetině se nehrál příliš pohledný hokej, šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Za zmínku stojí střela Stuchlíka v 6. minutě, která šla nad břevno zlínské brány. Ránu Kubiše z pravého kruhu v polovině úvodní třetiny zastavil havířovský brankář Fučík. Skóre se před závěrem úvodní části přece jen změnilo zásluhou zlínských barev. Čtyři vteřiny před první sirénou se trefil od modré čáry přesnou ranou obránce Ferenc - 0:1.

Hned na začátku druhé třetiny se dostal do brejku havířovský Bednář, ale trefil jen Hufovy betony. Domácí ve 24. minutě využili za pouhých 11 vteřin přesilovou hru. Faul Fryšary potrestal Dostálek, který vymetl pavučinu ve zlínském růžku brány - 1:1.. Berani mohli vedení strhnout na svou stranu v 26. minutě, Fořt se prodral až před Fučíka, který udržel kotouč na poslední chvíli před brankovou čárou. Poté se obě mužstva vypracovala gólové příležitosti, nejdříve se neprosadil z brejku Veselý, zatímco na druhé straně neuspěl v úniku Kubiš. Polovina zápasu přinesla rušné chvíle na obou stranách, nicméně útočníci měli vychýlenou mušku, v koncovce neuspěli Pechanec, Becher a u hostů Kubiš. Vzápětí pálil z mezikruží nebezpečně Sedláček, ale Fučík byl na místě. Vyrovnaný stav nakonec vydržel až do druhé sirény.

Začátek třetí třetiny přinesl gólovou smršť v podání Beranů. Ve 44. minutě se prosadil Fryšara, který přesnou střelou mezi betony strhl vedení pro Zlín - 1:2. Poté předvedl skvělý zákrok Huf, když betonem zastavil střelu Bechera. Zlínští navýšili ve 48. minutě vedení dvěma slepenými góly během pouhých 16 vteřin! Nejdříve se Trška přesně zorientoval za bránou a Okál s pomocí tyčky usměrnil kotouč do sítě - 1:3. Čtvrtý gól přidal nejlepší hráč na ledě Fryšara, který objel domácí brány a pohotově zasunul kotouč za Fučíkova záda - 1:4. Berani kontrolovali v závěru průběh utkání a v 55. minutě přidali pátý gól. Junior Chludil byl v úniku faulován a nařízené trestné střílení proměnil Mikúš - 1:5. Zlínští hokejisté s přehledem dovedli duel do vítězného konce. Hosté byli nakonec úspěšní i v doplňkových samostatných nájezdech, když se trefili Köhler a Fořt.

Nejlepší hráči: Ondřej Becher - Tomáš Mikúš.

Konečné pořadí 5.ročníku ZUBR Cup 2021: 1. Přerov 9 bodů (skóre 12:5), 2. PSG Berani Zlín 3 (7:5), 3. Havířov 3 (9:12), 4. Nitra 3 (6:12).

Pavel Zdráhal (asistent trenéra AZ Heimstaden Havířov): "Podle výsledku a výkonu se jedná o náš nejhorší zápas v přípravě. Nastoupili jsme k utkání, jako bychom měli hrát se slabším týmem, a ne s extraligovým týmem. Chyběl nám ten náboj, který jsme měli v utkání s Třincem a Nitrou. Naši kluci si chtěli zahrát, Zlín chtěl vyhrát a šel si za tím. Po dvou třetinách to bylo sice 1:1, ale Zlín to pak přetavil v branky. Dělali jsme obrovské chyby v obraně. Musíme se poučit, kluci si musí sáhnout do svědomí. Takhle se nehraje ani přípravný zápas." Zdroj: www.hc-havirov.cz

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Utkání hodnotíme pozitivně. Dali jsme pět branek, což jsme potřebovali po slabé produktivitě v předcházejících zápasech. Viděli jsme bojovný zápas z obou stran, výborný výkon podali oba gólmani. Oba týmy měly řadu příležitostí. Pro nás je to povzbuzením, že jsme zápas v neúplné sestavě a se čtyřmi juniory na soupisce vítězně zvládli."