Berani vítězství na ZUBR Cupu neobhájí, prohráli těsně s Přerovem

Hokejisté PSG Berani Zlín v přípravě stále čekají na výhru. Ve druhém utkání v rámci turnaje ZUBR Cup prohráli s týmem HC ZUBR Přerov na jeho ledě 1:2 a zůstávají v letním klání po úterní prohře s Nitrou stále bez bodového zisku. Svěřenci trenéra Roberta Svobody se ujali vedení v polovině duelu úspěšnou tečí Pavla Sedláčka, ale domácí celek Chance ligy v závěru druhé třetiny obrátil zápas dvěma góly ve svůj prospěch. U obou branek byl nejlepší hráč utkání Jakub Svoboda. Pořádající Zubři vyhráli pátý ročník turnaje a navázali na vítězství z prvního ročníku v roce 2016. Zlín hraje v úterý 24. srpna další přípravný zápas v Havířově.
ZUBR CUP, turnaj, čt 19.8.2021, MEO Aréna, Přerov
Přerov
2:1
(0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 39. min Jakub Svoboda (Seemann, Jan Svoboda), 40. Jan Svoboda (Jakub Svoboda) - 30. P. Sedláček (M. Novotný, Sebera). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Gančarčík, Zedník. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 731. Střely na branku: 18:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Petrásek – R. Černý, Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Ševčík, Seemann, Gréč – Doležal (C), R. Pšurný (A), Süss – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Jakub Svoboda (A) – Kuchta, Dvořák, Matěj Svoboda – Dobša, Indrák, Fencl. Trenéři: Kočara, Grof, Sklenář.

Kašík - Suhrada, O. Němec, Trška, Ferenc, M. Novotný, Gazda, Dluhoš - T. Mikúš, Fořt (C), Kubiš (A) - Chludil, Fryšara, Šlahař - Okál, Hejcman, Luža - Sebera, P. Sedláček, Dobiáš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Hned v úvodní minutě odešel za katr zkušený bek Hrabal a Berani hráli úvodní přesilovku. Soupeře zatlačili do defenzivy, Trška pálil nepřesně a poté byl ve vyložené pozici Mikúš. Měl před sebou odkrytou svatyni, ale domácí gólman Petrásek se stihl přemístit na brankovišti a úspěšně zasáhl betonem. Střelecký účet duelu mohli otevřít i Zubři, na brankáře Kašíka pelášil v úniku Hrabal, naštěstí strážské zlínské brány po tvrdé střele kotouč před dotírajícím Pšurným zalehl. Zlínští nezužitkovali ani druhou početní výhodu, domácí hráli pozorně v obraně a nepustili hosty do vážnější šance. Více ze hry měli poté svěřenci trenéra Kočary, nebezpečně pálil Pšurný, v dorážce neuspěl kapitán Doležal a z prostoru mezikruží se netrefil Süss. Na bezbrankovém stavu úvodní třetiny nic nezměnila ani přesilovka na straně Zubrů a v samotném závěru střelecké pokusy Dvořáka.

Zlínští ve druhé dvacetiminutovce přitlačili, nicméně v koncovce byli stále neúspěšní. K aktivitě pomohlo i vyloučení Kubeše, ale na Petráska nevyzráli Němec, Sebera a Dobiáš. Už při hře pat na pět se neujaly ani pokusy obránců Dluhoše a Gazdy. Vedoucí gól pro Berany měl na holi v 28. minutě Šlahař, ale Petrásek předvedl skvělý zákrok. Skóre na ukazateli skóre se poprvé změnilo v polovině zápasu. Pumelici Novotného od modré čáry úspěšně tečoval do přerovské klece Pavel Sedláček - 0:1. Berani se ujali po zásluze vedení, ale závěr třetiny jim vůbec nevyšel. Přerov otočil nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch. Nejdříve v 39. minutě Zubři využili přesilovku, když Kašíka propálil střelou mezi betony Jakub Svoboda - 1:1. Osm vteřin před druhou sirénou strhli domácí vedení po přečíslení na svou stranu. Jako blesk unikl po levém křídle Jakub Svoboda a vyraženou střelu dorazil do sítě Jan Svoboda - 2:1.

Berani navýšili ve třetí třetině tempo, ale puky létaly mimo přerovskou branku. V koncovce neuspěli Fořt s Gazdou. Zlínskou aktivitu zabrzdil faul Němce. Největší šanci vypracoval neúnavný Jakub Svoboda, po jeho přihrávce Kubeš zasáhl kotouč ze vzduchu, a ten mířil těsně vedle. Hosté měli vyrovnání na holi v 50. minutě, Okál orazítkoval jen břevno Petráskovy svatyně. Domácí se tlačili i za těsného vedení stále do útoku, v dobré pozici se ocitl Süss a neúnavný byl především Jakub Svoboda. V 52. minutě Kašík vystihl jeho kličku a předvedl parádní zákrok. Snahu hostů o vyrovnání zhatila v samotném závěru dvě vyloučení a v posledních vteřinách se jen bránil dvojnásobnému oslabení. I v doplňkových samostatných nájezdech byli úspěšní Zubři, vyhráli je 3:2.

Nejlepší hráči zápasu: Michael Petrásek - Štěpán Fryšara.

Další výsledky - středa 18. srpna: Přerov - Nitra 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky a nahrávky: 12. min Indrák (TS), 18. Černý, 38. Tarnoczy (Dobša, Fencl), 41. Indrák (Ševčík), 47. Ryšavý (Doležal) – 20. Baláž (Nemec), 52. Bajtek.

Čtvrtek 19. srpna: Havířov - Nitra 6:2 (2:1, 2:0, 2:1) , branky a nahrávky 3. min Bednář (Becher), 17. Veselý (Hrubec, Chroboček), 25. Hlaváč (Doktor, Hudeček), 34. Mrowiec (Dostálek, Doktor), 47. Bednář (Pechanec, Becher), 52. Stuchlík (Doktor) – 10. Žold (Tvrdoň, Sýkora), 44. Sýkora (Holešinský).

Tabulka 5.ročníku ZUBR Cup 2021: 1. Přerov 9 bodů (skóre 12:5), 2. Havířov 3 body (8:7), 3. Nitra 3 (6:12), 4. PSG Berani Zlín 0 (2:4). Zbývá sehrát Havířov - Zlín, hraje se v úterý 24. srpna.

Vladimír Kočara (hlavní trenér HC Zubr Přerov): "Třetí zápas ve třech dnech na nás byl znát. Bylo to upracované, ale ani Zlín nepůsobil čerstvým dojmem. V přesilovkách nás trápil. Nepovedla se nám druhá třetina, ve které podal fantastický výkon v bráně Míša Petrásek. Třetí část byla z naší strany úplně v pohodě a jednogólové vedení jsme si v klidu pohlídali. Zranění Františka Hrdinky není zaplaťpánbůh tak fatální, jako bylo loni to u Jirky Goiše. Franta bude v pohodě a myslím si, že i tohle nás nějakým způsobem semklo." Zdroj: hokejprerov.cz

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Jsme zklamaní, že jsme nevyhráli. Druhou třetinu jsme paradoxně prohráli 1:2, i když jsme byli silnější a měli spoustu příležitostí. Stejný stav vydržel až do konce, trápíme se v koncovce. Domácím musíme pogratulovat k tomu, že zaslouženě vyhráli turnaj."