Junioři v boji o play-off zaváhali, proti Kladnu nevyužili dlouhou hru pět na tři

Zlínští junioři prohráli na domácím ledě s Kladnem i přes dobrý výkon 2:5. Berani dlouho dotahovali jednobrankovou ztrátu, chvíli před koncem navíc měli dlouhou přesilovku pět na tři, využít ji ale nezvládli. Dvě kola před koncem se tak nachází o čtyři body mimo postupové pozice do nadstavby o play-off.
34.kolo, so 20.1.2018, PSG aréna
Kladno
2:5
(2:3, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Ševčík (Dlabaja, Jenáček), 7. Jenáček (Dobiáš, Dvořáček) – 5. Patyk (Vildumetz), 10. Vildumetz (Kučera, Patyk), 20. Patyk (Vildumetz, Zich), 59. Vildumetz (Patyk), 60. Klusáček (Vildumetz, Bláha). Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:3. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:5.

Šimonů (od 10. Huf) – Augustin, Ševčík, Dluhoš, Budil, Jenáček, Marek, Gazda – Kenša, Dvořáček, Peška, Čechmánek, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Sedláček, Pröschl, Hefka, Dobiáš, Dlabaja

Blažek – Kryll, Zich, Klusáček, Kučera, Müller, Haspeklo – Gnusin, Patyk, Bláha, Vildumetz, Husarik, Keszi, Kučera, Březina, Svoboda

Úvod utkání byl velmi divoký. Šance střídala šanci, také že gólů bylo dost. Domácí si aktivní hrou v 5. minutě vynutili přesilovou hru, ale po chybě na modré čáře inkasovali z úniku z hole Patyka. Ještě v tentýž početní výhodě ale bylo vyrovnáno, přízemní střelou uspěl Ondřej Ševčík.

V 7. minutě už dokonce domácí vedli. Jakub Jenáček dostal nabito mezi kruhy a pověsil puk pod horní tyč. Za dvě minuty už byl ale zase stav nerozhodný. Střela Vildumetze překonala Šimonů, který po této brance střídal - 2:2.

Gólman Huf následně musel čelit množství šancí Kladna, a když už to vypadalo, že nerozhodný stav i přes převahu soupeře Zlín udrží až do pauzy, devět sekund před ní z hole Patyka inkasoval.

V úvodu prostředního dějství při přesilovce mohl vyrovnat Hefka či Gazda, ovšem nestalo se tak. Zápas nabíral na obrátkách, další šanci měl Dlabaja, který však při své rychlosti nedokázal přesně zakončit.

Ve třetí třetině si Berani šli za potřebným vyrovnáním. Největší šance se jim naskytla v samém závěru, při téměř dvouminutové hře pět na tři ale nedokázali vstřelit kýžený gól. Navíc když v oslabení pláchl a zvýšil na 4:2 Vildumetz, bylo rozhodnuto. Prázdnou bránu pak ještě trefil Klusáček.

Leon Wesley (Aukro Berani Zlín): „Dnešního zápasu je škoda, měli jsme šance na to, abychom vyhráli. Dalším problémem byl náš dlouhodobý problém, a to dost vyloučených.“