Oslabení Berani odvrátili čtyřmi góly ve třetí třetině vysokou prohru v Liberci

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 50. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Bílí Tygři Liberec 4:8. V utkání bohatém na branky vedl suverén základní části z Liberce v 35. minutě již 7:0, naštěstí značně nekompletní Vlachův soubor odešel z utkání nakonec se ctí, neboť třetí třetinu vyhrál 4:1 a zkorigoval hrozící debakl. Zlínští hokejisté nastoupili pod Ještědem bez tří zkušených hráčů, kvůli nemoci chyběli brankář Libor Kašík, obránci Jiři Marušák a Tomáš Žižka. Gólman Petr Zavadil chytal poprvé v extralize od začátku utkání, po páté inkasované brance ho zastoupil junior Ondřej Haloda. Mužstvo však brankářům během dvou třetin vůbec nepomohlo. Branky zaznamenali Petr Holík, Daniel Štumpf, Ondřej Veselý a Roman Vlach. Bílí Tygři překonali bodový rekord extraligy v základní části a dvě kola před koncem slaví zisk Prezidentského poháru pro nejlepší tým dlouhodobé části extraligy. Tým PSG Zlín hraje v úterý 1. března doma s Plzní, začátek v 17:20 hodin.
50.kolo, ne 28.2.2016, Home Credit Arena, Liberec
Liberec
8:4
(3:0, 4:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 7. min Valský (Radivojevič, 10. Derner (Bakoš, Mojžíš), 14. Plodek (Derner), 32. Řepík (Vampola, Mojžíš), 33. Stránský (Valský, Krenželok), 35. Bakoš, 35. Vampola (Řepík, Birner), 52. J. Vlach (Ordoš, Šimek) - 41. P. Holík, 44. Štumpf (Roman Vlach, O. Veselý), 57. O. Veselý (Urbanec), 58. Roman Vlach (Čachotský, Urbanec). Rozhodčí: Pavlovič (Slovensko), Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 806. Střely na branku: 35:31. Zblokované střely: 8:6. Hity: 23:12. Vhazování: 33/63 (52%) - 30/63 (48%) Průběh utkání: 7:0, 7:2, 8:2, 8:4.

Schwarz - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, Plodek, Krenželok - Ordoš, Stránský, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Čermák.

Zavadil (33. min Haloda) - Řezníček, Kotvan, Matějíček, Stuchlík, O. Horák, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Cibák, Maruna - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdíra.

Hned na začátku měl velkou šanci Stránský, ale před Zavadilem nedokázal zpracovat kotouč. Bílí Tygří hráli v 5. minutě úvodní přesilovou hru, po faulu Maruny, Zavadil zasáhl úspěšně po střele Bulíře z mezikruží, ale na začátku 7. minuty poprvé v extralize inkasoval. Valský dostal ideální přihrávku před zlínskou bránu a pohotovým bekhendem zamířil v přesilovce přesně nad levý beton zlínského gólmana. Berani se omělilo po střele Bukartse, ale první třetině se odehrála v domácí režii. Liberec přidal v 10. minutě druhý gól, od modré čáry vyslal přesnou pumelici Derner a propálil Zavadila. Severočeši dali ve 14. minutě třetí gól, veterán Plodek dostal zpoza branky ideální přihrávku a zblízka protlačil puk do zlínské sítě. Tlak suveréna extraligy nepolevil, Valský vypálil jedovatou střelu, Zavadil se štěstím vyrazil. V závěru třetiny se prodral do ojedinělého průniku Ondráček, brankář Schwarz byl připraven.

Berani začali druhou třetinu podstatně lépe než tu úvodní. Schwarz řešil střely Štumpfa, Šťastného i Čachotského. Velkou šanci na snížení měl Holík, který uháněl ve 28. minutě na domácí svatyni, udělal kličku, ale k zakončení se z úhlu nedostal. Bílí Tygři se probudili až v polovině třetiny. Nejdříve jel Bulíř sám na Zavadila, ale pokus o blafák nezakončil. Poté přišly černé chvíle pro hosty, kteří během necelých tří minut inkasovali čtyři góly! Liberec přidal čtvrtý gól ve 32. minutě, po přesné kombinaci dorazil puk zblízka do branky Řepík. Domácí šelmy přidaly za minutu další gól, Stránský projel od vlastní brány jako nůž máslem a z prostoru mezi kruhy trefil růžek brány. Po páté inkasované brance odjel z ledu Zavadil a jeho místo zaujal poprvé v extralize junior Haloda. Sotva se na ledě rozkoukal, lovil po 76 vteřinách kotouč ze své sítě. Po chybě ve zlínské rozehrávce se zmocnil puku Bakoš a krásně se trefil k tyči. Haloda inkasoval za patnáct vteřin druhý gól, když ho překonal z pravého kruhu Vampola. Hostům scházelo i štěstí v koncovce, Bukarts mohl snížit, ae střela prolétla pouze kolem brankové čáry.

Zlín zabral ve třetí třetině a odvrátil hrozící dvoucifernou prohru. Nejdříve Berani snížili dokonce při vlastním oslabení, Holík objel bránu a zasunul kotouč k bližší tyči. Ve 44. minutě se trefil přesně k pravé tyči Štumpfa snížil na stav 2:7. Bílí Tygři přidali ještě v 52. minutě osmý gól, po ukázkové kombinaci čtvrtého útoku mířil přesně Jaroslav Vlach. Zlínští hokejisté odvrátili hrozivý debakl a přidali dva góly. Nejdříve kapitán Veselý a poté využil přesilovku po osmi vteřinách Roman Vlach. Domácí překonali bodový rekord základní části v historii extraligy a získali Prezidentský pohár pro nejlepší tým v dlouhodobé části.

Nejlepší hráči utkání: Lukáš Derner - Petr Holík.

Filip Pešán (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): "Myslím, že kluci předvedli skvělý výkon. Makali celých šedesát minut, tvrdě šli za vítězstvím a neponechali nic náhodě. Jsem rád, že jsme před domácím publikem získali tři body, překonali bodový rekord a získali Prezidentský pohár.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Přijeli jsme do Liberce s problémy se sestavou, neboť nám v kabině řádí chřipka. Nemohli hrát někteří naši klíčoví hráči a další hráli s teplotami. Bylo to pro nás hodně složité, neboť chytal až třetí brankář. Navíc mu hráči moc nepomohli. Liberec hrál výborně jak v ofenzivě, tak i v defenzivě. Můžeme být rádi, že jsme to v závěru zkorigovali čtyřmi góly a výsledek není příliš krutý.“