Tým PSG Zlín předvedl opět skvělý obrat a rozhodující gól v předposlední minutě!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 27. kola Tipsport extraligy nad Mladou Boleslaví 3:2, i když po první třetině prohrávali již 0:2. Mistrovský Zlín vstřelil vítězný gól v čase 58:12 minuty a odlepil se z posledního místa extraligové tabulky. Berani vyhráli počtvrté z posledních pěti utkáních. Branky zaznamenali Jakub Svoboda, Zdeněk Okál a vítězný gól vstřelil Roman Vlach. Divoký zápas byl rekordní v počtu udělených trestných minut v letošní sezony, rozhodčí jich rozdali celkem 130! Tým PSG Zlín hraje v neděli na ledě Komety Brno.
27., pá 5.12.2014, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Ml.Boleslav
3:2
(0:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. min Jakub Svoboda (Čajánek, Žižka), 52. Okál (Leška, Urbanec), 59. Roman Vlach (Ondráček, Urbanec) - 5. Trška (Výborný, Mikulík), 6. Klimenta z trestného střílení. Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:13, navíc O. Horák (Zlín) na 10 minut + 5 minut a do konce utkání - Stříteský trest ve hře, do konce utkání, Žabka, Bárta, M. Hruška (všichni Mladá Boleslav) na 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 3 953. Střely na branku: 32:20. Zblokované střely: 6:13. Hity: 7:5. Vhazování: 39/63 (62%) - 24/63 (38%). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Hromada - Marušák, O. Horák, A. Holík, Žižka, Matějíček, Urbanec - Okál, Leška, Říčka - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - P. Holík, Roman Vlach, F. Čech - Kubiš, Ondráček, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Rittich - Vidmar, Stříteský, Žabka, M. Hruška, Trška, Robar, Čermák - Klimenta, Musil, Mikulík - Lenc, D. Výborný, Bárta - Jarůšek, Pabiška, Pacovský - Kubica, Vrbata, Rys - Kotala. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek, Vidner.

Hokejisté Zlína zacelili mezeru v obranných řadách výpomocí Aleše Holíka z prvoligového Šumperka, jako sedmý obránce byl připraven na střídačce junior Stuchlík. Lepší vstup do utkání měl Bruslařský klub, ve 3. minutě fauloval Marušák a hosté využili hned první přesilovou hru. Patnáct vteřin před vypršením trestu se trefil slovenský obránce Trška z prostoru mezikruží, když namířil přesně do horního růžku Hromadovy brány. Úvodní přesilovku dostal k dispozici i Zlín, ale paradoxně inkasoval gól. Horák fauloval unikajícího Klimentu a boleslavský útočnik nařízení trestné střílení přesným blafákem proměnil. Domácí byli po dvou brankách hodně otřeseni a k plynulosti hry nepřispěla ani častá vyloučení. Domácí promarnili i 22 vteřin početní výhodu pět na tři. Čajánek a spol. sehráli přesilovky hodně nepřesně, při dvojnásobné výhodě zahrozil jen Matějíček. Gólman hostů Rittich držel čisté konto i po nahození Okála a střele Veselého.

Zlín zahájil druhou třetinu opět lépe a byl u toho opět Jakub Svoboda. Brněnský host v sestavě PSG opět ukázal svou rychlost, prosmýkl se mezi dvěma beky a bekhendovým blafákem překonal ve 24. minutě gólmana Ritticha. Domácí byli při chuti, boleslavský brankář zneškodnil příležitosti Lešky i Žižky. Čajánek a spol. poté přežili tři oslabení, Bruslařský klub se ubránil po faulu Kubici. Ve slibné šanci se ocitl ve 38. minutě Čech, ale netrefil branku. Na konci 39. minuty vzplály emoce, Horák fauloval kolenem Výborného a na ledě se strhla bitva mezi zlínským bekem a Bártou, který přijel pomstít kapitána hostů. Bitku vyhrál jasně na body bek PSG, nicméně rozhodčí udělili vysoké tresty. Horák vyfasoval mimo jiné trest do konce zápasu a odjel předčasně pod sprchy.

Mladá Boleslav nevyužila dlouhou přesilovku, navíc ve 44. minutě putoval druhý hráč předčasně do kabin. Hostující bek Stříteský sestřelil u mnatinelu Čecha a vyfasoval trest ve hře. Ani Berani nevyužili dlouhou přesilovku, koncovce neuspěli Okál, Čajánek a Říčka. V oslabení ujel do brejku Vidmar, naštěstí Hromada střelu vyrazil. Vyrovnání přišlo v 52. minutě, Leškovi střela příliš nevyšla, ale Okál kotouč úspěšně tečoval za Rittichova záda. Nerozhodný stav nalil Zlínu nové síly do žil, v šancích se ocitli Ondráček, Ŕíčka i Veselý, stoprocentní šanci spálil Kubiš. Berani poté nevyužili další početní výhodu, ale rozhodujícíí akce zápasu přišla v čase 58:12 minuty. Roman Vlach vstřelil vítězný gól, když z pravého kruhu vymetl horní růžek Rittichovy svatyně. Podráždění hosté závěr zápasu nezvládli a do závěrečné sirény ještě třikrát faulovali.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jakub Svoboda - Tomáš Klimenta.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Jsou to pro nás důležité tři body. Myslím, že hokej s těmito pravidly se dostává do stádia, kdy postrádá náboj. Hraje se většinou v přesilovkách, hra je hodně rozkouskovaná. Ale opakuji, pro nás jsou to důležité tři body. Byl to zápas o šest bodů a je jen dobře, že jsme porazili tak kvalitního soupeře, jakým Mladá Boleslav byla.“

Jan Vidner (kondiční trenér, videokouč BK Mladá Boleslav): „Těžko se mi zápas hodnotí, když jsme zápas prohráli gólem dvě minuty před koncem svou nedisciplinovaností. Nebyli jsme schopni dostat puk z pásma. Věděli jsme, že Zlín otočil minulý zápas se Slavií, a dnes bohužel i s námi. Zápas měl náboj play off. Byl to duel o šest bodů a v duelu hodně plály emoce.“