Mizérie pokračuje, Berani nestačili na poslední tým tabulky a padli s rezervou Pardubic

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 37. kola Chance ligy 2022/23 s týmem HC Dynamo Pardubice B 2:5 a vyšli poprvé v sezoně s Východočechy bodově naprázdno. Berani se představili po ostudném výkonu v předchozích domácím souboji se Slavií tentokrát na ledě posledního týmu ligové tabulky na ZS v Chrudimi, kde má pardubická rezerva azyl. Dynamo šlo do vedení gólem z přesilové hry ve 13. minutě a druhý gól přidalo před polovinou duelu. Berani se dotáhli v souboji dvakrát na rozdíl kontaktního gólu, ale třetí třetina byla v režii Pardubic. Opakuje se stále stejná písnička, zlínští hokejisté opět doplatili na bídnou koncovku a častá vyloučení, které soupeř potrestal góly. Zlínské trápení tak nadále pokračuje ....Do střelecké listiny se zapsali Petr Mrázek a Bedřich Köhler. Zlín je v tabulce na dvanáctém místě s šestibodovým odstupem od předkola play off. Na druhou stranu má pouze pět bodů náskok na předposlední Šumperk a deset bodů na poslední Pardubice. Kubiš a spol. hrají v sobotu 14. ledna doma s týmem HC Frýdek-Místek.
37.kolo, st 11.1.2023, Chrudim
Pardubice "B"
5:2
(1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. min Matýs (Hanousek), 27. Bukač (Jan Zdráhal), 35. T. Svoboda (T. Urban, J. Hruška), 45. Hanousek (Bučko, Rákos), 60. Jan Zdráhal (Nedbal, T. Kaut) - 33. P. Mrázek z trestného střílení, 39. Köhler (Gazda, Honejsek). Rozhodčí: Roman Svoboda, Kostourek - Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 4:7, navíc Rákos (Pardubice B) na 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 433. Střely na branku: 27:25. Zblokované střely: 6:14. Bloky: 13:4. Vhazování: 32/59 (54%) - 27/59 (46%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Klouček - Jan Zdráhal (A), Bukač, Hanousek, Nedbal, Bučko, Chabada, Drtina (A) - Matýs, Rákos, O. Rohlík - T. Svoboda, J. Hruška, Urban - Lichtag, T. Kaut (C), Rouha - Kaplan, P. Machač, M. Rohlík. Trenéři: Baďouček, Havíř, Starý.

Honzík - M. Zbořil, Suhrada, Gazda, Husa, Talafa, M. Novotný, Riedl - P. Mrázek, Honejsek, Z. Sedlák - L. Heš, D. Kindl, T. Pospíšil - Kubiš (C), Gago, P. Sedláček - Köhler (A), Hejcman, Zabloudil. Trenéři: M. Říha ml., Horák, Horčička.

Na začátku utkání se hrál rychlý hokej a hra se přelévala na obě strany. Do první vážnější šance se dostal ve 4. minutě Sedlák po úspěšné kombinaci, lapačka gólmana Kloučka byla připravena. Východočeši se připomněli nepřesnou střelou Hanouska od modré čáry a pokusem Rouhy z dálky. V 6. minutě ujel po křídle Mrázek, ale Klouček zasáhl betonem. Zlín hrál po faulu Lichtaga první přesilovou hru, za zmínku stále jen pumelice Gazdy, kterou pardubický brankář vyrazil. Hosté byli aktivnější, o čemž svědčily střelecké pokusy Zabloudila a Pospíšila. Přesto střelecký účet utkání otevřely Pardubice zásluhou bleskově využité přesilovky. Berani špatně vystřídali a za příliš mnoho hráčů na ledě pykali. Dynamo se radovalo za pouhých sedm vteřin, Hanousek ve 13. minutě přihrál na hůl lídra domácí produktivity Matýse, který u tyčky nedal gólmanovi Honzíkovi šanci zasáhnout - 1:0. Za další minutu mohlo být ještě hůře, domácí šli do rychlého brejku, odpovědnost vzal na sebe Machač, ale mířil nad břevno hostující svatyně. Zlín stále tápal v koncovce, v početní výhodě se Honejskovi nepovedla střela a po faulu juniora Heše bylo po výhodě. Dynamo závěr třetiny dohrálo v náporu, stav na ukazateli skóre se nezměnil.

Ve 23. minutě předvedl Honzík úspěšný zákrok, když vyrazil střelu Machače a Kaplan v jasné pozici minul kotouč. Vzápětí se prodral před domácí brankoviště Sedláček, ale mířidla měl nepřesná a z dorážky neuspěl ani Gago. Na druhé straně se po křídle předvedl Urban a jeho rána šla nad bránu. Rezerva Dynama předvedla ve 27. minutě parádní akci, Matýs projel mezi dvěma beky a najíždějící Bukač se pomstil bývalému chlebodárci gólem - 2:0. Východočeši hráli po faulech Kubiše a Husy přesilovku pět na tři v délce devadesáti vteřin. Berani se úspěšně bránili a po návratu na led Kubiše sekal Kaut a rozhodčí nařídili trestné střílení. To proměnil po úspěšné bekhendové kličce ve 33. minutě nejlepší střelec hostů Mrázek - 2:1. Domácí si vzali zpět dvougólový náskok ve 35. minutě, zpoza brány se objevil Tomáš Svoboda a našel škvírku mezi tyčkou a betonem Honzíka - 3:1. Naději pro Berany vykřesala 39. minuta a přesilovkový gól. Ránu Gazdy od modré čáry úspěšně tečoval zkušený Köhler - 3:2.

Na začátku třetí třetiny chybělo málo, aby se zapsal Mrázek podruhé do střelecké listiny, na druhé straně nedotáhl do bekhendovou kličku do úspěšného zakončení Matýs. Domácí opět odskočili na dvoubrankový rozdíl dalším gólem z přesilovky. Trest Köhlera potrestal gólem v závěru početní výhody ve 46. minutě přesnou trefou z prostoru kruhu obránce Hanousek - 4:2. Svěřenci Miloše Říhy nenašli v průběhu třetí třetiny síly na zkorigování nepříznivého stavu a k úspěchu nevedla ani závěrečná power play. Záloha Dynama zpečetila tříbodovou výhrou ještě gólem do prázdné brány. Osmadvacet vteřin před třetí sirénou zatloukl pátý hřebík do zlínské rakve Zdráhal - 5:2.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Petr Mrázek, Daniel Gazda, Mikuláš Zbořil.

David Havíř (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice B): „Měli jsme slabší vstup do utkání, Zlín tam měl dvě šance. Potom jsme se zvedali, měli jsme dobrý pohyb, byli jsme hodně na kotouči, tlak do brány tam byl. V přesilovce pět na tři došlo k podcenění. Většinou se stává, že když se tato přesilovka nepromění, tak zápas nedopadne dobře. Ale kluci v zápase makali, chtěli to zlomit a pomohli jsme si vždycky gólem, když Zlín snížil. Posílám gratulaci do kabiny, protože to byl od kluků výborně odpracovaný zápas.“

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Pro nás to byl velmi těžký zápas. Opět jsme doplatili na neproměňování gólových příležitostí. Bohužel hloupými fauly a individuálními chybami jsme si zápas prohráli."