Neúspěšný vstup do nového roku. Berani berou ze souboje s Litoměřicemi pouze bod, padli v prodloužení

Hokejistům PSG Berani Zlín nevyšel vstup do nového roku. V utkání 34. kola Chance ligy 2022/23 prohráli na domácím ledě s týmem HC Stadion Litoměřice 2:3 po prodloužení. Svěřenci trenéra Miloše Říhy si připsali další ztrátu. Zlínští drželi až do 49. minuty těsné vedení 1:0 a ještě v 55. minutě se dostali opět do vedení. Litoměřice v závěru třetí třetiny podruhé srovnaly stav a na začátku prodloužení udeřily. Berani vyslali na soupeřova gólmana celkem 49 střel, ale ujely se pouhé dvě. Premiéru ve zlínském dresu si odbyl brankář David Honzík z Nitry a první zápas v seniorském hokeji odehráli teprve sedmnáctiletý nejlepší střelec juniorské ligy Lukáš Heš a devatenáctiletý Stanislav Sadovikov z Ukrajiny. Branky dali Tadeáš Talafa a Daniel Gazda. Zlín je na desátém místě se 43 body, nicméně ve vyrovnaném závěru tabulky má na předposlední příčku k dobru pouhé tři body! Kubiš a spol. hrají v dalším kole v sobotu 7. ledna v Přerově.
34.kolo, st 4.1.2023, ZS Luďka Čajky, Zlín
Litoměřice
2:3p
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. min Talafa (Gazda), 55. Gazda (Honejsek) - 49. Jícha (Kuťák, Válek), 57. P. Svoboda (Kracík, O. Procházka), 62. O. Procházka (T. Král). Rozhodčí: R. Svoboda, Grygera - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 759. Střely na branku: 49:32. Zblokované střely: 10:14. Bloky: 10:7. Vhazování: 37/63 (59%) - 26/63 (41%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Honzík - Gazda, Talafa, Suhrada, M. Novotný, M. Zbořil, Husa, Riedl - P. Mrázek, Honejsek, P. Sedláček - L. Heš, D. Kindl, T. Pospíšil - Kubiš (C), Hejcman, J. Ondráček (A) - Köhler (A), Sadovikov, Zabloudil. Trenéři: M. Říha ml., Horák, Horčička.

T. Král - Hampl, Jebavý (A), Veber, Výtisk (C), J. Holý (A), Šedivý, Š. Němec - Koláček, Kuťák, L. Válek - P. Svoboda, Kracík, O. Procházka - Vitouch, Jícha, Cikhart - Gajda, Pártl, Jiruš. Trenéři: Skuhrovec, Janoušek, Sequens.

Litoměřice bez nemocného hlavního trenéra Přerosta hrály hned v úvodní minutě přesilovou hru, neboť za katr odešel za podražení Novotný. Paradoxně největší šanci měl Zlín, když v oslabení jel Hejcman sám na hostujícího brankáře Tomáše Krále, ale v zakončení mu chyběla přesnost. Novic ve zlínské bráně Honzík z Nitry si připsal úspěšné zákroky po střelách Gajdy a Výtiska. Zlínští byli postupem času aktivnější a jejich snaha byla korunována ve 12. minutě vedoucím gólem. Gazda zachytil kotouč na modré čáře, posunul ho na hůl Talafy, jehož nahození zapadlo až do litoměřické sítě - 1:0. Král na kotouč přes zakrytý výhled neviděl. Stadion hrál pár okamžiků po obdržené bráně druhou přesilovku, ale přes propracovanou defenzívu domácího týmu se nedokázal prosadit. Zlínští měli více ze hry, ale nedokázali se prosadit v koncovce. V zakončení neuspěli Pospíšil, Ondráček a Gazda. Hosté se připomněli v 18. minutě, pokus Koláčka zneškodnil Honzík. V závěru první třetiny zahrozil v početní výhodě Mrázek, jednogólové vedení svítilo na ukazateli stavu i po úvodním dějství.

Berani promarnili na začátku druhé třetiny zvýšení těsného náskoku, slibnou šanci spálil Mrázek, který vylákal Krále z brány, objel hostujícího gólmana, ale nezametl kotouč do odkryté svatyně. Kališníci z Litoměřic hráli poté po faulech zlínských hráčů dvě přesilové hry v řadě, přičemž sedm vteřin měli výhodu pět na tři. Ve 25. minutě neprotlačil kotouč do sítě Jícha, z následné skrumáže puk skákal kolem tyčky. Za polovinou utkání se dostal do úniku Jícha, nicméně v poslední chvíli úspěšně zasáhl jeden ze zlínských beků. Domácí prahli po navýšení těsného náskoku, ve 33. minutě orazítkoval při hře čtyři na čtyři Suhrada tyčku Královy brány. Prořídlé ochozy na zlínském zimním stadionu ve druhé dvacetiminutovce gól neviděly, Honzík držel i po čtyřiceti minutách čisté konto.

Domácí nevyužili v úvodu třetího dějství dvě slibné příležitosti. Ve 45. minutě pálil Suhrada, k dorážce se dostal Hejcman, ale v rozhodující chvíli nezpracoval kotouč a velká šance se vypařila jako pára nad hrncem. Za další minutu vyslal z prostoru levého kruhu střelu Zbořil, jenže Král byl připraven. Výživná 46. minuta pokračovala, dvakrát se ocitl v zakončení Husa, ale bez úspěchu. Po prohřešku kapitána Kubiše lítaly střely kolem Honzíka, ale Kališníci srovnali dvě vteřiny po uplynutí početní výhody. Zlínská obrana zůstala ve 49. minutě v nedbalkách, před bránou se ocitl osamocený Jícha a s přehledem srovnal stav - 1:1. V 52. minutě se prodral do samostatného úniku opět Jícha, tentokrát Honzík předvedl parádní zákrok. Berani šli v 55. minutě opět do vedení zásluhou využité přesilovky, Gazda napřáhl a po tvrdé ráně skončila střela za zády Krále - 2:1. Zlínští mohli odskočit na rozdíl dvou gólů hned po vhazování, po rychlém přečíslení vzal zodpovědnost na sebe Kubiš, jenže zakončení mu vůbec nevyšlo. Bohužel Berani v 57. minutě inkasovali, po kombinaci zůstal u tyčky nekrytý Přemysl Svoboda - 2:2. Základní hrací doba vítěze nepřinesla, a tak vyrovnaný duel došel do prodloužení.

V něm padla vítězná branka v čase 61:26 minuty. Ondřej Procházka projel z vlastní třetiny, snadno se proklouzl mezi dvěma protihráči a zamířil přesně na vzdálenější tyč. Bonusový bod berou Litoměřice - 2:3.

Nejlepší hráči: David Honzík - Josef Jícha.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Daniel Gazda, David Honzík, Petr Mrázek.

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Věděli jsme, že Litoměřice jsou bruslivý tým a čeká náš těžký zápas. Na utkání jsme se připravovali, bohužel dvě chyby ve třetí třetině nám pokazily zápas. Naše špatná koncovka je k zamyšlení, na tréninku na tom pracujeme. Nacházíme se v situaci, kdy nám tam nepadají góly a bohužel nám chybí i štěstí. Častá vyloučení se nesmějí stávat, řada z nich byla zcela zbytečná. Děláme školácké chyby, což je neomluvitelné."

Jakub Janoušek (asistent trenéra HC Stadion Litoměřice): "Na začátku zápasu jsme měli problém s napadáním soupeře. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a byli jsme hodně trpěliví. Vázla nám produktivita v přesilovkách, ale nakonec nám to tam dvakrát spadlo. V prodloužení jsme byli šťastnějším týmem."