Starší dorost vyrovnal zápas s Havířovem půl minuty před koncem. O výhře pak rozhodl v nájezdech.

Dramatický zápas do poslední minuty nabídlo utkání 19. kola extraligy staršího dorostu. Do Zlína zavítal Havířov, kterému v tabulce náleží pátá příčka. Lepší vstup do duelu měli Ševci. Václav Rezek poslal domácí do vedení ve 13. minutě. Tento těsný stav vydržel až do 51. minuty. Pak ovšem vyrovnal havířovský Hendrych a tři minuty na to se z ničeho nic prosadil Bednář. Berani naráz prohrávali, ale to je nezlomilo! V závěru zápasu dostali zlínští mladíci možnost přesilové hry, která byla umocněna hrou bez brankáře. Čtyřiadvacet vteřin před koncem vyrovnal Michal Gago střelou pod břevno a šlo se do prodloužení. To nerozhodlo a následovaly nájezdy. Tam si připsal vítězný nájezd opět Michal Gago a Ševci mohli slavit výhru 3:2.
19.kolo, pá 25.10.2013, PSG aréna
Havířov
3:2sn
(1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Rezek (Vyoral, Procházka), 60. Gago (Kobylík), rozh. náj. Gago – 51. Hendrych (Kurovský, Moravčík), 54. Bednář (Fejko) Rozhodčí: Kika – Lukš, Novák Vyloučení: 1:3 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Střely na bránu: 42:20 Diváci: 90 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2

Haloda – Řezníček, Váňa, Procházka, Kobylík, Schmied, Gazda, Kosorin, Gabrhelík – Kotek, Pavlůsek, Kuncek, Peška, Karafiát, Rezek, Stiksa, Vyoral, Werbik, Gago, Hladiš, Bumbál

Turšner – Kalus, Heinzl, Chroboček, Dudek, Trombik, Ďurkáč – Frojda, Pacoň, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Hendrych, Kurovský, Pacas, Pořízek, Bednář, Cihlář, Sap

První třetina patřila Zlínu. Ševci měli převahu od úvodních minut a jejich převaha vygradovala přesilovkou v polovině třetiny. Na trestnou odešel Fejka a domácí početní převahu zužitkovali. Střela Procházky od modré čáry propadla Turšnerovi za záda a do sítě puk pohotově doklepl Václav Rezek. Zbytek třetiny se dohrál v poklidu, bez větších příležitostí. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0 pro Zlín.

V úvodu druhé třetiny měli hosté možnost hrát svou první přesilovku. Se všemi střelami si ale poradil brankář Haloda a tak zůstala havířovská přesilovka nevyužita. Pak se do šance dostal Váňa, který si najel od modré před branku, dostal přihrávku a pokusil se překonat Turšnera. Klička mu však úplně nevyšla tak skóre zůstalo stejné. Havířov se během třetiny začal zlepšovat, ale stále byl o něco lepším týmem domácí tým.

Ve třetí třetině ale bylo vše jinak. Již úvod ukázal, že zlínští budou mít problémy. Přesto blíže ke gólu měl ve 48. minutě Zlín a to když byl sám před bránou Dominik Hladiš, kterému ovšem puk přeskočil hokejku. Dvě minuty na to, už ale bylo vše jinak. Hosté vyhráli buly v útočném pásmu. Střelu od modré čáry v podání Kurovského vyrazil domácí gólman pouze k Jakubu Hendrychovi, který se ocitl sám před odkrytou bránou a puk poslal do sítě. Zlín chtěl opět začít hrát, to co v první třetině, ale pak z ničeho nic udeřili hosté podruhé. Lukáš Bednář zavezl kotouč do útočného pásma, puk od mantinelu nahodil na Halodu a tomu střela proletěla přes rameno až do sítě. Hosté byli v euforii, ale Berani se zlomit nenechali. Střelec branky Bednář otřel puk o strop arény a rozhodčí ho poslal na trestnou za zdržování hry. Zlín pak přesilovku umocnil hrou bez gólmana a to se vyplatilo. Kobylík vypálil od modré, Turšner puk vyrazil na Michala Gaga, který napřáhl ke střele a puk poslal nekompromisně pod horní tyč!

Bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení. Tam měl největší šanci zlínský lídr Dominik Hladiš, který se pokoušel překonat Turšnera bekhendovou střelu. Zlín byl v prodloužení jasně lepší, ale rozhodnout se mu nepovedlo. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Jako první jel domácí Werbik a po něm hostující Fejko. Ani jednomu klička do bekhendu nevyšla. Pak přišel na řadu Michal Gago. Ten se rozjel, zamíchal s kotoučem a poslal ho přímo pod horní tyčku. Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. Havířovský Bednář s kličkou neuspěl, puk mu v inkriminovanou chvíli přeskočil hokejku. Zlínský Procházka však úspěšný byl a střelou nad vyrážečku Turšnera pečetil výhru Ševců 3:2 po nájezdech.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Už se stalo u nás tradicí, že za posledních asi sedm utkání jsme s Havířovem ukončovali utkání v nájezdech. Jako obvykle to byl bojovný zápas. My jsme byli lepší první dvě třetiny, kde jsme měli dát víc než jen jeden gól a pak to dopadlo, tak jak to v hokeji chodí. Havířov se ve třetí třetině zvedl a už to vypadlo, že to dohraje do vítězného konce. Naši kluci naštěstí nesložili zbraně, podařilo se nám vyrovnat a jsme rádi i za dva body.

Martin Janeček (AZ Havířov): Myslím, že jsme odehráli velice slušné utkání. Škoda, že jsme byli trošku hloupý v koncovce, kdy jsme udělali zbytečné vyloučení kvůli nízkému stropu. Pak jsme měli jasně vyhrané buly a nevyhozený kotouč při hře bez brankáře. Je to škoda. Doufám, že se z toho hráči ponaučili. Myslím si, že jsme si za ten průběh zápasu od druhé třetiny klidně zasloužili i tři body. Nicméně, Zlín hrál velice dobře. Potom v nájezdech je to buď a nebo. Soupeřům gratuluji, ale s hokejem jako takovým jsem byl dneska spokojený.