Třetí výhra v sezoně nad Přerovem. V závěru prodloužení rozhodl o dvoubodovém vítězství Michal Gago

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 35. kola Chance ligy 2022/23 na ledě týmu HC ZUBR Přerov 4:3 po prodloužení a potřetí v letošní sezoně nedalekého regionálního protivníka porazili. Zápas měl vyrovnaný průběh, Zubři šli do vedení v 8. minutě zásluhou využité přesilovky. Berani ještě v první třetině srovnali stav. Svěřenci kouče Miloše Říhy šli do vedení zásluhou přesilovkového gólu v úvodu druhé třetiny, ale Přerov brzy vyrovnal. Zlín podruhé strhl vedení na svou stranu ještě před druhým odchodem do kabin. Tříbodová výhra hostům nebyla souzena, neboť domácím vyšla v poslední minutě základní hrací doby power play a souboj šel do prodloužení. V závěru nastavení se štěstí přiklonilo na stranu Beranů, kteří berou bonusový bod. Branky dali Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Lukáš Heš a Michal Gago. Kubiš a spol. drží nadále postupové desáté místo v tabulce zásluhou lepšího skóre před Slavií. Zlín se utká právě s Pražany v pondělí 9. ledna na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Začátek utkání je v 17:30 hodin.
35.kolo, so 7.1.2023, MEO Aréna, Přerov
Přerov
3:4p
(1:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. min Jakub Svoboda (Chroboček, Březina), 25. Březina (Jakub Svoboda, Pechanec), 60. Pechanec (T. Doležal, Jakub Svoboda) - 14. Honejsek (P. Mrázek), 23. Köhler (P. Mrázek, Gazda), 37. L. Heš (D. Kindl, T. Pospíšil), 65. Gago (Talafa). Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík - Bezděk, Kučera. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 004. Střely na branku: 25:21. Zblokované střely: 7:6. Bloky: 6:7. Vhazování: 48/76 (63%) - 28/76 (37%). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Postava - Krisl (C), R. Černý, Dluhoš, Chroboček, Gréš, Ševčík - Březina, Pechanec, Jakub Svoboda - T. Doležal (A), F. Dvořák, Okál - Goiš, Macuh, Jan Svoboda - Fencl, Indrák, Dobša. Trenéři: R. Svoboda, Dočkal.

Honzík - Gazda, Talafa, Suhrada, M. Novotný, M. Zbořil, Husa, Riedl - P. Mrázek, Honejsek, P. Sedláček - L. Heš, D. Kindl, T. Pospíšil - Kubiš (C), Hejcman, J. Ondráček (A) - Köhler (A), Gago, Zabloudil. Trenéři: M. Říha ml., Horák, Horčička.

Ve 3. minutě skončila bekhendová klička z hole Jakuba Svobody těsně vedle a neujala se ani snaha Pechance o dorážku. Přerovský gólman Postava si poprvé sáhl na kotouč až v 5. minutě. Úvodní přesilovku zápasu hráli v 7. minutě Zubři po faulu Sedláčka. Domácí se po minutě hry radovali, když Jakub Svoboda měl v prostoru kruhu klid a zamířil přesně do horního růžku Honzíkovy svatyně - 1:0. Berani byli v koncovce nedůrazní a jejich střelecké pokusy neznamenaly velké nebezpečí pro přerovského brankáře. V 10. minutě vyslal propagační střelu Sedláček a neujala se ani střela Riedla od modré čáry. Zlín však ve 14. minutě srovnal stav, Mrázek objel bránu, po otočce na hranici kruhu vystřelil a Honejsek na brankovišti posunul kotouč do sítě - 1:1. Přerov mohl strhnout vedení opět na svou stranu, v 15. minutě navrátilec v přerovském dresu Okál netrefil ve slibné příležitosti bránu. Ve stejné minutě po přihrávce zpoza brány promáchl zkušený Goiš kotouč před Honzíkem. Minutu před první sirénou se prodral po křídle do střelecké pozice Březina, naštěstí pro Berany Honzík úspěšně zasáhl.

Zlín dostal na začátku druhé třetiny výhodu přesilové hry a odpověděl stejnou mincí jako domácí. Berani v závěru početní výhody ve 23. minutě přesně kombinovali, před Postavou zůstal nekrytý Köhler a postrčil puk mezi gólmanovy betony - 1:2. Hosté se radovali z vedení pouhé dvě minuty. Zlínští chybovali při rozehrávce ve vlastní třetině, kotouče se zmocnil ve 25. minutě Jakub Svoboda, který našel dojíždějícího lídra domácí produktivity Březinu, a ten se nemýlil - 2:2. Přerov mohl vzápětí dokonat obrat ve skóre, ve vyložené pozici Goiš nezpracoval kotouč. Slušně zaplněné ochozy MEO Arény zatrnuly ve 26. minutě, kdy zůstal po střele Ondráčka nehybně ležet na ledě Ševčík. Přerovský bek schytal tvrdou ránu do hlavy a zápas předčasně opustil na nosítkách. Obě mužstva kladla důraz na defenzivu a na obou stranách se zaskvěli brankáři. Ve 27. minutě neproměnil šanci Dobša, v polovině duelu nenašel recept na vstřelení gólu Mrázek. Zlínští šli ještě před druhou sirénou opět do vedení, ve 37. minutě Zubři nevyhodili kotouč z obranného pásma, hosté šli do rychlého přečíslení, u tyčky zůstal volný sedmnáctiletý junior Heš a se štěstím doklepl kotouč za brankovou čáru - 2:3.

Přerov nastoupil do třetí třetiny aktivně, ale Honzík byl na místě a zlikvidoval střely Černého a Okála. V 44. minutě se prodral kolem mantinelu Gago a jeho střela orazítkovala břevno přerovské brány! Zlínští poté drželi střední pásmo a nepouštěli domácí do zakončení. Přerov se v závěru základní hrací doby nadechl k náporu, Březina neupěl, a tak Zubři sáhli k power play. Postava zůstal na střídačce a v čase 59:12 minuty přerovská aréna jásala. Od modré čáry vypálil pumelici Jakub Svoboda a ze skrumáže před Honzíkem doklepl zblízka kotouč do sítě Pechanec - 3:3. Vyrovnaný duel dospěl až do prodloužení.

Ve druhé minutě nastavení nastřelil Honejsek v úniku jen beton Postavy, v 64. minutě byl blízko vítěznému gólu Pechanec, ale neprosadil se na brankovišti před Honzíkem. Rozhodující akce zápasu přišla v čase 64:18 minuty. Kotouče se zmocnil ve středním pásmu Gago, našlápl a prostřelil domácího gólmana přesnou ránou z prostoru pravého kruhu - 3:4. Berani i podruhé v ligové sezoně vyhráli na přerovském ledě v prodloužení.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Antonín Honejsek, Michal Gago, Lukáš Heš.

Petr Dočkal (asistent trenéra HC ZUBR Přerov): "Jdeme zápas od zápasu, na série se nekoukáme. Zápasy jdou teď v rychlém sledu. Utkání bylo oboustranně bojovné. Lépe jsme do něj vstoupili a prvních deset minut jsme hráli to, co jsme si řekli. První třetinu jsme ale dohrávali bojácní. Soupeř má zkušené hráče a snažil se toho využít. Zápas se lámal ve druhé třetině. Vytvořili jsme si dvě čisté šance, potom jsme ale po chybě dostali gól na 2:3. Téměř čtyřicet minut jsme navíc museli hrát na pět obránců, což byl vzhledem k nasazení utkání citelný zásah do mužstva. Ve třetí třetině jsme se zase dostali do dvou gólovek, na druhou stranu Zlín tam trefil brankovou konstrukci. Podařilo se nám to ubojovat aspoň na bod. V prodloužení jsme opět neproměnili své šance, naopak soupeř svou možnost proměnil a odváží si dva body."

Miloš Říha mladší (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Pro nás to byl velmi těžký zápas po předchozím nevydařeném utkání na domácím ledě. Odehráli jsme vyrovnaný zápas, měli jsme tam pasáže, kdy jsme si plnili úkoly a hráli dobře. A byli tam zase fáze, kdy jsme hráli špatně. Po dvou třetinách jsme se dostali do vedení. Přestáli jsme špatný vstup do třetího dějství a poté jsme z jednoho brejku trefili spojnici soupeřovy brány. Tam se duel mohl zlomit v náš prospěch. V době, kdy jsme ustáli počáteční tlak domácích a nepustili jsme je na dostřel brány ani v přesilové hře, tak vyrobíme naprosto nepochopitelnou chybu. Bohužel jsme ztratili bod. Na druhou stranu jsem rád, že bereme alespoň bonusový bod. I když v Přerově se hraje velmi těžce, měli jsme si odsud odvézt tři body."