Vítězná generálka proti Býkům! Berani srovnali ve třetí třetině nepříznivý stav a v prodloužení dali vítězný gól

Hokejisté PSG Berani Zlín generálku před startem Chance ligy nakonec zvládli. I když po dvou třetinách prohrávali po nevýrazném výkonu s týmem HC Nové Zámky 1:3, nepříznivý průběh utkání otočili a vítězný gól vstřelili na začátku prodloužení. Vlachova družina až na útočníka Tomáše Pospíšila nastoupila v posledním přípravném zápase před startem ligy v nejsilnějším složení a účastník slovenské Tipos extraligy byl těžkým protivníkem. Zlínští hokejisté v utkání ani jednou nevedli, na vedoucí gól Býků dokázali reagovat vyrovnáním v 10. minutě. Poté hosté přidali dva góly a v 37. minutě vedli již 3:1. Kubiš a spol. se však nevzdali a zásluhou využitých přesilových her ve třetí třetině srovnali duel. Vyrovnávací gól vstřelili v čase 58:25 minuty. V nastavení zaúřadoval obránce Gazda, který rozhodl hned v první minutě prodloužení. Další branky přidali Antonín Honejsek, Petr Mrázek a Pavel Kubiš. V sestavě Nových Zámků nastoupili kromě řady zámořských hráčů i dva hokejisté, kteří v loňské sezoně hráli za Berany - obránce Roberts Mamčics a útočník Tomáš Mikúš. Nová sezona v první lize se naostro rozběhne ve středu 14. září, Zlín přivítá na ZS Luďka Čajky od 17:30 hodin tým SC Marimex Kolín.
7.kolo, st 7.9.2022, ZS Luďka Čajky, Zlín
Nové Zámky
4:3p
(1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. min Honejsek (Gazda, D. Kindl), 46. P. Mrázek (Illéš, Bartko), 59. Kubiš (Bukač, Illéš), 61. Gazda (Köhler, D. Kindl) - 5. J. Mikúš (Lee, Chovan), 17. Števuliak (T. Mikúš), 37. J. Mikúš (Farley, Jackson). Rozhodčí: R. Hradil, Škach - Goňa, Řezníček. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 24:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

Kašík - Gazda, Suhrada, Bukač, M. Zbořil, Bartko, Husa, M. Novotný - Luža, D. Kindl, Köhler (A) - Illéš, Claireaux, J. Ondráček (A) - P. Mrázek, Honejsek, Kubiš (C) - Gago, Hejcman, P. Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Ovečka – Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ligas, Mamčics, Roman, Laurenčík – Števuliak, J. Mikúš (A), T. Mikúš – Mišiak, Johnson, Šišovský – Jackson, Dickman, Farley – Klempa, Ondrušek, Babeliak – Hajnik. Trenéři: Majoross, Čaládi, Petrík.

V úvodních minutách se hrál opatrný hokej a šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Střelecký účet zápasu otevřeli v 5. minutě Býci, když domácí obrana zaváhala a po přesné kombinaci zakončoval centr elitní řady Juraj Mikúš - 0:1. Do první vážnější šance se prodral v 8. minutě Gago, ale za gólmanem hostů Ovečkou se vychýlila branková konstrukce a bylo po domácí šanci. Berani přidalli na tempu a v polovině první třetiny srovnali stav. Na trestnou lavici odešel v 10. minutě za podražení Juraj Mikúš a zlínští hokejisté po 34 vteřinách početní převahu rychle využili. Honejsek přesnou ránou prostřelil Ovečku - 1:1. Zlín se poté ubránil oslabení, v přesilovce měl největší šanci Juraj Mikúš, ale pálil nad Kašíkovu bránu.Hosté šli podruhé do vedení v 17. minutě, do prostoru mezi kruhy si nabruslil Števuliak a bekhedovou střelou pod horní víko překonal Kašíka - 1:2. Závěr třetiny patřil hostům, k dobru měli další přesilovku, ale domácí se ubránili.

Nové Zámky v přesilové hře zahrozily ve 24. minutě po akci amerických akvizic, obránce Lee projel celým kluzištěm a naservíroval kotouč před brankoviště na hůl Johnsona, naštěstí Kašíka nepřekonal. Minutu na to se dostal do samostatného úniku Farley, ale v rozhodujícím okamžiku mu kotouč utekl z hole a bylo po šanci. Berani nehráli v optimální formě a po jednom z mála rychlých protiútoků Pavel Sedláček vyslal střelu, se kterou si Ovečka snadno poradil. Domácí si nepomohli ani přesilovkou, při vyloučení Šišovského stojí za zmínku jen pumelice Bukače, ale Ovečka ránu vyrazil do bezpečí. Kubiš a spol. ztráceli řadu puků ve středním pásmu, hra jim vázla a dopouštěli se řady faulů. Po prohřešcích Husy a Gazdy darovali soupeři dvojnásobnou výhodu v trvání 1:43 minuty. Býci nabídnutou příležitost využili, když v 37. minutě po přesné kombinaci amerických hokejistů Farleya a Jacksona vymetl svým druhým gólem v utkání Juraj Mikúš horní růžek zlínské svatyně - 1:3.

Kubiš a spol. prahli ve třetí třetině po zkorigování nepříznivého stavu. Na Illéše zívala krátce po startu třetí třetiny prázdná branka, ale na poslední chvíli zasáhl hostující zadák. Berani se přece jen dočkali zásluhou využité přesilovky pět na tři. Po jedenácti vteřinách ji využil ve 46. minutě Mrázek přesnou ranou od modré čáry - 2:3. Zlínští ožili a před hostujícím brankovištěm bylo rušno. Domácí snahu o vyrovnání zbrzdil faul Köhlera, ale hosté faulovali v průniku Claireauxe a rozhodčí nařídili trestné střílení. Francouzský forvard nastřelil v 52. minutě jen Ovečkovy betony. Zlínští se přece jen dočkali v závěru základní hrací doby. V 59. minutě zužitkovali třetí přesilovou hru, pálil Bukač a kapitán Kubiš dotlačil kotouč do branky - 3:3. Vyrovnávací gól posvětil i videorozhodčí.

Zápas rozhodlo až prodloužení. V něm se hrálo pouhých 33 vteřin a vítězný gól vstřelil Gazda, který se vysunul do útoku a úspěšnou kličkou překonal Ovečku a strhl výhru na stranu Zlína - 4:3.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín: Daniel Gazda, Pavel Kubiš, Denis Kindl.

Rostislav Vlach (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Úvod zápasu nebyl vůbec dobrý, nebruslili jsme a byli jsme špatní v osobních soubojích. Oproti minulým zápasům jsme taky hodně chybovali v rozehrávce. Možná to bylo i tím, že jsme předtím hráli na menším kluzišti. Časem se ale všechno zlepšovalo a jsme rádi, že jsme generálku dovedli do vítězného konce."