Berani se za stavu 0:2 nevzdali a ze souboje s Jágrovým Kladnem vyválčili bod

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 8. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu Rytíři Kladno 2:3 po prodloužení a i ve třetím venkovním zápase bodovali. Berani se za nepříznivého stavu 0:2 po druhé třetině nevzdali, nesložili zbraně a zlepšeným výkonem poté srovnali stav. Utkání hrané v Chomutově šlo do prodloužení a vše rozsekla čtvrtá minuta nastavení a dorážka kanadského obránce Kyla Wooda. Branky Zlína dali Darek Hejcman a Antonín Honejsek. Zlín hraje v úterý 28. září na ledě Olomouce.
8.kolo, ne 26.9.2021, ROCKNET Arena, Chomutov
Rytíři Kladno
3:2p
(1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. min J. Strnad z trestného střílení, 39. Filip (Suchánek), 64. Wood (Hlava) - 42. Hejcman (Šlahař, Trška), 50. Honejsek (Köhler, Trška). Rozhodčí: A. Jeřábek, Mrkva – Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 659. Střely na branku: 38:29. Zblokované střely: 17:18. Hity: 12:9. Vhazování: 40:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Bow - Kehar, Dotchin (A), Donaghey, Suchánek (A), Wood, Nilsen – Hlava, Plekanec (C), Jágr – J. Strnad, Filip, Kristo – M. Beran, Račuk, Dvořáček – O. Bláha, Pitule, Hajný. Trenéři: D. Čermák, Burger, Kregl, Paul.

Kašík (41. min Huf) - M. Novotný, Trška, Suhrada, Žižka, Gazda, Matyáš Hamrlík - Kubiš (A), T. Mikúš, Fořt (C) - R. Veselý, Honejsek, Köhler (A) - Fryšara, Hejcman, Okál - Šlahař, P. Sedláček, Sebera. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Zlínští hokejisté odcestovali do Chomutova s denním předstihem a v dějišti utkání trénovali. Berani dostali již v 1. minutě šanci hrát přesilovou hru po prohřešku Hlavy. Pozornost kanadského brankáře Bowa ve službách Kladna vyzkoušeli Suhrada, Fryšara, Trška a Fořt. Na druhé straně zahrozil z brejku v oslabení Račuk, gólman Kašík byl na místě. Rytíři byli poté aktivnější, na zlínského gólmana zkoušeli vyzrát Strnad, Dvořáček a dorážející Pitule. Kladno si zahrálo v těsném sledu dvě přesilové hry, ale naštěstí pro hosty bez úspěchu. Veterán Jágr se dvakrát ocitl v palební síle, Kašík jeho rány kryl. Neujala se ani teč Hlavy nebo příležitost Wooda. Střelecký účet zápasu mohli otevřít domácí ve 13. minutě, Strnad se prodral před zlínské brankoviště, ale v rozhodujícím okamžiku přestřelil bránu. V 15. minutě šli do rychlého přečíslení tři na dva hosté, bek Gazda mířil vedle svatyně Bowa. V 18. minutě obránce Novotný hákoval ujíždějící domácího forvarda a nařízené trestné střílení proměnil Strnad, když kotouč poslal do sítě na Kašíkovu lapačku - 1:0.

Kladno začalo druhou třetinu ve vyšším tempu a úvodní minuty se odehrály po většinu času před Kašíkem. Zlínští hráli zodpovědně před vlastním obranném pásmu a Rytíři se do vážnějších šancí nedostali. V polovině utkání pálil po Plekancové nahrávce Jágr těsně vedle tyčky. Tlak Rytířů sílil, kotouč netrefil Beran a po velkém závěru a střele Dotchina ve 32. minutě nastřelil z blízka Jágr jen boční síť. Ve 35. minutě nebezpečně pálil Hejcman, jenže nastřelil pouze betony Bowa. Berani si vytvořili v závěru třetiny velký tlak, bohužel v koncovce byli zásluhou Kubiše, Žižky a Gazdy nepřesní. Ideální možnost na srovnání stavu se naskytla v 38. minutě zásluhou přesilovky. Tu však odehráli hosté velmi nepřesně a po necelé minutě inkasovali druhý gól v zápase. Hbitý Filip se protáhl přes Suhradu, natlačil se do brankoviště a kotouč poslal kličkou mezi Kašíkovy betony do sítě - 2:0.

Ve třetí třetině nastoupil do zlínské klece náhradník Huf. Berani se nevzdali, nesložili zbraně a ve 43. minutě vstřelili kontaktní gól. První extraligovou trefu si připsal Hejcman, když po střele Tršky se k puku dostal Šlahař, zpoza branky našel volného Hejcmana, který měl před sebou odkrytou bránu Rytířů - 2:1. Dvougólový náskok Kladna odmítl v 50. minutě Plekanec a přišel trest. Nahození Trška vyrazil Bow před sebe, Köhler v dorážce neuspěl a kotouč se dostal k Honejskovi, který mířil do poloprázdné svatyně - 2:2. Zlín se poté ubránil oslabení, všechny kladenské střely pochytal bezchybný Huf. Zlínští měli v závěru základní hrací doby štěstí, neboť teč Hlavy po Plekancově nahrávce šla těsně vedle tyčky!

Duel nakonec rozhodlo až prodloužení. Zlín přežil bez újmy oslabení při vyloučení Novotného, když v koncovce neuspěli Kristo, Jágr a Plekanec. Nakonec se zápas rozsekl v čase 63:06 minuty. Kladno se dostalo do přečíslení dva na jednoho, Hlava nadvakrát nepřekonal Hufa a odražený kotouč propasíroval do sítě kanadský obránce Wood - 3:2.

Nejlepší hráči: Jakub Strnad - Darek Hejcman.

David Čermák (trenér Rytíři Kladno): "Jsme zklamaní, že jsme zápas nedotáhli do tříbodové výhry, protože jsme vedli 2:0. Ve třetí třetině přišly hrubé chyby, měli jsme puk a nedostali jsme ho ven z pásma. Tím jsme darovali Zlínu dva góly a nakonec můžeme být rádi alespoň za dva body."

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Gratuluji Kladnu k vítězství. Neodehráli jsme dobrý zápas. Bylo na naší hře vidět, že v hlavách hráčů převládá strach z prohry více než touha po vítězství. Nakopl nás kontaktní gól na 1:2, v opačném případě by se zřejmě zápas ve třetí třetině jen dohrával. Po šedesáti minutách byl bod pro nás velmi cenný. Poté jsme se ubránili v oslabení čtyři na tři. Věřili jsme v nájezdy, což se nepodařilo."