Starší dorost nejprve vedl, pak prohrával, ale nakonec se raduje z výhry

V rámci 15. kola extraligy staršího dorostu zajížděli Ševci na led druhého Třince. Zlínští mladíci byli za svým dnešním soupeřem jen o skóre a tak jakákoliv výhra by je posunula na druhou příčku. Do zápasu vstoupili lépe Berani, kteří po gólech Gaga a Vyorala vedli na konci 23. minuty 2:0. Jenže! Třinec v rozmezí necelých devíti minut dokázal ve druhé třetině skóre obrátit ve svůj prospěch a dostal se do vedení 3:2. Ševce to však nezlomilo. Ve 45. minutě vyrovnal Rezek a utkání nakonec dospělo do prodloužení. Tam bod navíc vystřelil Beranům Nicolas Werbik. Zlínští dorostenci se díky této výhře posunuli na druhé místo za vedoucí Vítkovice.
15.kolo, so 12.10.2013, Werk aréna
Oceláři Třinec
3:4p
(0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Christov (Poruba), 27. M. Kovařčík (Zahradníček), 35. Motloch (M. Kovařčík, Stuchlík) – 13. Gago (Gazda, Werbik), 23. Vyoral (Werbik, Kosorin), 45. Rezek (Procházka), 63. Werbik (Kobylík) Rozhodčí: Šír - Bartek, Hlavatý Vyloučení: 2:3 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Střely na bránu: 37:30 Diváci: 58 Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4

Dudáček – Bartoň, Bartko, Cienciala, Mich. Roman, Stránský, Janiczek, Zahradníček – D. Kofroň, Poruba, Pala, Christov, Stuchlík, M. Kovařčík, Motloch, Sztwiertnia, Lorek, Sikora, Petrák, Trčka, Škorpík

Ling – Hradila, Gabrhelík, Řezníček, Procházka, Kobylík, Schmied, Gazda, Kosorin – Pavlůsek, Kuncek, Peška, Tomešek, Rezek, Vyoral, Werbik, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál

Do zápasu vstoupili lépe Oceláři, kteří se už po minutě a půl hry radovali z gólu, ovšem neprávem, jelikož rozhodčí přerušili hru kvůli jednomu z třineckých hráčů v brankovišti dříve, než Zahradníček stačil dostat puk do sítě. Krátce poté si Třinec zahrál přesilovou hru, ale paradoxně nejsvětlejším momentem početní výhody bylo přečíslení Zlína, které však Gago s Werbikem nedotáhli do úspěšného konce.

Za to ve 13. minutě zápasu se už Zlínu podařilo otevřít skóre utkání. Michal Gago před domácí bránou skvěle usměrnil čepelí hole střelu Gazdy za Dudáčkovy záda - 0:1.

Na počátku druhé třetiny Oceláři nevyužili další přesilovou hru, což hosté patřičně potrestali dalším gólem. Jan Vyroal vjel s kotoučem do útočného pásma, odkud ihned překonal Dudáčka střelou pod jeho vyrážečku – 0:2.

Dvoubrankové vedení ale Zlínu příliš dlouho nevydrželo, neboť za bezmála tři minuty Třinec dvěma slepenými góly vyrovnal skóre utkání. Nejprve Poruba našel na modré Víta Christova, který se dvěma beky na zádech trefil bekhendem mezírku mezi Lingovými betony, o chvíli později už Michal Kovařčík zakončoval rychlou protiakci Ocelářů a zároveň vyrovnával na 2:2.

Autor vyrovnávající branky byl posléze v úniku podražen Řezníčkem, a tak dostal možnost zopakovat si situaci při trestném střílení, které mu nevyšlo podle představ a skóre se neměnilo. Nevyužitý nájezd však Kovařčík splatil o dvě minuty později, když v přečíslení přesně přihrál najíždějícímu Lukáši Motlochovi, jenž se téměř v pokleku nemýlil – 3:2.

Krátce po počátku třetí dvacetiminutovky si hosté zahráli dvou první přesilovou hru v utkání, a tu proměnili už za pouhých sedm sekund. Ihned po buly se střely od modré ujal Václav Rezek a puk přesně zapadl do růžku brány – 3:3.

Po zbytek základní hrací doby se už netrefil ani jeden tým, ač šancí ke skórování bylo mnoho. Za Zlín trestuhodně nevyužil stoprocentní gól Kuncek, když jej dokonale zadovkou našel Tomešek, ale hostující forvard si na levé tyči zcela osamocen neporadil vůbec dobře. V Závěru třetí třetiny se v podobné situaci ocitl Jan Poruba, kterému už však nebyla naservírována tak perfektní přihrávka a neposedně skákající puk bekhendem usměrnil pouze do výstroje Linga.

O vítězi tak rozhodlo až prodloužení, jež se zpočátku lépe vyvíjelo pro Oceláře. Ti mohli totiž velmi brzy ukončit zápas, avšak Michal Kovařčík v přečíslení nedokázal zužitkovat pobídku Poruby. Tečku za duelem tak nakonec udělal Zlín, konkrétně to byl Nicolas Werbik, který z pravého kruhu dokonale zavěsil pod víko a získal pro PSG bod navíc.