Starší dorost znovu vítězný, o výhře nad Libercem rozhodl v samotném závěru

Tři body do tabulky si připisuje starší dorost. Přestože se zápas 9. kola nadstavby nevyvíjel pro zlínské barvy úplně nejlépe, skončil cenným vítězstvím. Liberec šel dvakrát v utkání do vedení, kapitán Nicolas Werbik však vždy přišel s rychlou odpovědí. Svůj hattrick pak dovršil zlínský útočník šest minut před koncem, kdy strhl nerozhodný stav na stranu ševců. A když posléze také asistoval Filipu Stiksovi ke gólu do prázdné branky, bylo o vítězi rozhodnuto.
37.kolo, pá 23.1.2015, ZS Luďka Čajky
Liberec
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Werbik (Gago, Stiksa), 39. Werbik (Gago, Stiksa), 54. Werbik (Gago, Sirota), 60. Stiksa (Werbik) – 12. Hylena (Sviták, Starosta), 37. Jursa (Rubeš, Chlum). Rozhodčí: Obadal – Novák, Valentík. Vyloučení: 3:3, navíc Stiksa (ZLN) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Odložilík – Pardnos, Sirota, Váňa, Jenáček, Procházka, Fridrich – Fryšara, Strmiska, Miko, Mikulec, Stiksa, Kotek, Bainar, Gago, Chytil, Werbik.

Žajdlík – Bednář, Krejsa, Kunst, Mečíř, Velechovský, Starosta – Sviták, Rubeš, Wiencek, Černý, Jursa, Chlum, Chrtek, Hylena.

Úvod utkání přinesl oboustrannou snahu o produktivní ofenzivu, zároveň však oba soupeři hráli velmi dobře v obraně. Vyložených gólových šancí si proto hrstka diváků v ochozech stadionu diváků příliš neužila.

O úvodní trefu se postaral Miroslav Hylena, jenž využil nedůslednosti domácího obránce a doklepl za čáru přihrávaný puk. Vedení však hostům vydrželo pouze necelé tři minuty. Poté zamířil mezi betony Nicolas Werbik a srovnal na 1:1. O chvíli později mohl poslat Zlín do vedení Vladimír Váňa, tomu se však nepodařilo dotáhnout do konce pohlednou kličku.

V prostřední třetině šlo tempo hry nahoru a zejména domácí byli v útočném pásmu místy velmi nebezpeční. Brankář Matěj Žajdlík však v této fázi zápasu svůj tým výrazně podržel. O slovo se proto přihlásil útok hostů, jmenovitě Martin Jursa. Forward Bílých tygrů se díky důrazu před gólmanem Vilémem Odložilíkem dostal k vyraženému kotouči a pohotově skóroval. Ráznou odpověď však nachystal opět Nicolas Werbik, který trochu se štěstím zametl volný puk do branky. Vedení hostům vydrželo tentokrát jen minutu a pět vteřin.

Do třetí části se tedy šlo za nerozhodného stavu, a přestože obě mužstva hrozila útočnými výpady, dlouho tento stav zůstával beze změny. Ta nakonec přišla až šest minut před koncem a opět to byl zlínský kapitán Nicolas Werbik, kdo prostřelil smutného hrdinu Žajdlíka v brance. Také na tuto trefu mu, stejně jako na obě předchozí, asistoval Michal Gago. Liberec se nehodlal smířit s takovým skóre a vsadil proto v závěru na power-play. Jediným výsledkem však byla pojišťující trefa Filipa Stiksy do prázdné klece.

Mladí ševci tedy vyhráli 4:2, úspěšně navázali na předchozí vydařený duel s Pardubicemi a podruhé v řadě získali tři body. Naopak hosté odjíždějí s prázdnou a o nápravu se pokusí v Brně, kde se utkají v dalším kole s Kometou.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Myslím, že dnes to byl jeden z nejlepších hokejů, který jsme v této skupině hráli. Zápas rozhodli hráči z juniorky, kteří hráli kvůli tomu, že nás je v důsledku zranění a nemocí malý počet. Tito hráči ukázali, že výkonnostně tady patří k nejlepším. Jsme rádi za body, které se nám budou v závěru hodit.

Jiří Peřina (Bílí tygři Liberec): Vyrovnaný, pěkný, rychlý zápas. Kvůli velké marodce jsme měli omezenou sestavu, navíc jsou tři kluci pryč s reprezentací. Na to jsme nakonec doplatili, v závěru jsme neměli sílu vytvořit si tlak. Když se Zlín dostal do vedení 3:2, už jsme nedokázali vyrovnat.