Berani během 47 vteřin stáhli náskok Plzně, výhru v nájezdech zařídil Okál

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 58. kola Tipsport extraligy 2021/22 nad týmem HC Škoda Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech a získali skalp předního týmu extraligové tabulky. Utkání začalo s půlhodinovým mankem kvůli dopravním komplikacím soupeře při cestě na Moravu. Berani smazali ve třetí třetině během pouhých 47 vteřin dvougólovou ztrátu a utkání došlo do dramatického závěru. Nejdříve Kubiš a spol. nevyužili v závěru základní doby přesilovou hru a stejná herní činnost zůstala nevyužita i u soupeře v prodloužení. Duel nakonec rozsekly až nájezdy, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu Zlína. Branky dali Pavel Sedláček, Pavel Kubiš a rozhodující nájezd proměnil Zdeněk Okál. Zlín hraje v neděli 6. března na ledě Sparty a poté na závěr extraligy v úterý 8. března doma s Pardubicemi, začátek v 17:20 hodin.
58.kolo, pá 4.3.2022, ZS Luďka Čajky, Zlín
Berani Zlín
HC ŠKODA Plzeň
3:2sn
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 46. min P. Sedláček (Makarenko, Matyáš Hamrlík), 47. Kubiš (M. Novotný, R. Veselý), rozhodující nájezd Okál - 4. Budík (Kodýtek, Dufek), 42. Bulíř (Čerešňák). Rozhodčí: A. Jeřábek, Vrba - Ganger, Rampír. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 147. Střely na branku: 25:48. Zblokované střely: 13:19. Hity: 6:2. Vhazování: 36/69 (52%) - 33/69 (48%). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2.

Huf - Riedl, M. Novotný, O. Němec (A), Talafa, Matyáš Hamrlík, Suhrada, S. Kunst - Zabusovs, R. Veselý, Honejsek - Köhler, Hejcman, Luža - Okál, Makarenko, P. Sedláček (A) - Fryšara, Chludil, Kubiš (A). Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Miroslav Svoboda - Čerešňák (C), L. Kaňák, Kvasnička, Graňák, Hamšík, Budík - Schleiss (A), Kodýtek (A), F. Suchý - Dzierkals, Bulíř, M. Lang - R. Přikryl, G. Thorell, Blomstrand - A. Dvořák, Malát, Dufek. Trenéři: Baďouček, M. Říha ml., Vlasák, Pejchar.

Podrobnou textovou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu: ZDE

Nejlepší vyhodnocení hráči: Pavel Kubiš - Michal Bulíř.

Samostatné nájezdy: 1. série Bulíř -, Köhler -, 2. Kodýtek -, Honejsek -, 3. F. Suchý -, Kubiš -,. 4. A. Dvořák -, Okál +, 5. Budík -.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Kluci podali dobrý výkon už v předchozím zápase proti Spartě. Přijel další kvalitní soupeř, který hraje o čtyřku. Měli jsme opět šest juniorů v sestavě, kluci hrají uvolněně, nemají zkrátka co ztratit. Dařilo se nám a celkově jsme podali bojovný výkon. Plzeň měla své možnosti, podržel nás brankář Dan Huf. Ve třetí třetině se nám podařilo dát dva góly, které nám tam v sezoně nepadly. Mohli jsme vyhrát i v normální hrací době, Vojta Riedl založil akci, kdy tam byl Pavel Makarenko úplně sám. Ale to už bychom chtěli asi moc, jsme spokojení za dva body. Věřím, že výborní diváci si zápas skvěle užili. Je to sice pozdě, ale dneska máme chvilku radost. Přejeme Plzni vše dobré do play off. "

Miloš Říha mladší (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): „Zápas se mně hodnotí špatně, neodehráli jsme dobrý zápas. První třetina byla z naší strany velmi špatná, neměli jsme pohyb, zkrátka nic. Ve druhé třetině jsme se vedli, navzdory tomu, že jsme nepodávali dobrý výkon, jsme vedli. Na začátku třetí části jsme v přesilovce dali na 2:0 a všechno nám hrálo do karet. Následně jsme si po ubráněném oslabení vstřelili vlastní gól. V poslední době se nám bohužel stává, že vzápětí inkasujeme znovu. Pak jsme začali hrát, ale bylo to už pozdě. Naprosto zbytečně jsme ve Zlíně ztratili dva body a jsme velmi nespokojeni s výsledkem zápasu.“