Berani na body nedosáhli, ale předvedli zlepšený výkon

Zlínští hokejisté prohráli v zápase 14. kola Tipsport extraligy 2021/22 s týmem HC Sparta Praha 1:4 a nedočkali se ani na sedmý pokus v letošní sezoně výhry v domácím prostředí. Berani podali pod novými trenéry zlepšený bojovný výkon a s favoritem drželi krok až do poloviny zápasu, nicméně opět neuspěli v koncovce. Pražané se ujali vedení ve 13. minutě, ale Zlínští před polovinou utkání srovnali stav. Hosté za pouhých 52 vteřin strhli vedení opět na svou stranu. Svěřencům Luboše Jenáčka se nepovedla ani přesilová hra pět na tři v trvání půldruhé minuty. Sparta přidala ve třetí třetině další dva góly a souboj s přehledem dovedla do vítězného konce. Gól zaznamenal Oscar Flynn. Zlín hraje v pátek 22. října na ledě Litvínova.
14.kolo, pá 15.10.2021, ZS Luďka Čajky, Zlín
HC Sparta Praha
1:4
(0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. min Flynn (T. Mikúš) - 13. Chlapík (D. Kaše), 29. Sobotka (D. Kaše, E. Thorell), 50. Moravčík (E. Thorell, Sobotka), 60. A. Polášek (Mikliš, Prymula). Rozhodčí: Lacina, Šindel - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 459. Střely na branku: 20:43. Zblokované střely: 9:13. Hity: 4:3. Vhazování: 30/65 (46%) - 35/65 (54%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Huf - Gazda, Trška, O. Němec (A), Talafa, Dluhoš, Žižka (A) - Flynn, Hejcman, T. Mikúš - Vopelka, Honejsek, Okál - Karafiát, A. Zbořil, Fryšara - R. Veselý, P. Sedláček, Köhler (C). Trenéři: Jenáček, L. Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Neužil - Moravčík, Mikliš, T. Pavelka, A. Polášek (A), M. Jandus, Tomáš Dvořák - D. Kaše, Sobotka (C), E. Thorell - M. Forman (A), Chlapík, Prymula - Z. Doležal, Zikmund, Buchtele - Konečný, P. Hašek, T. Jandus. Trenéři: Jandač, J. Hlinka, Hamara, Přikryl.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Daniel Huf - Erik Thorell.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Hodnotí se mně zápas těžce, neboť na naší hře bylo velké nasazení, výkon a další věci, které jsme klukům za tu krátkou dobu dali. Hrál proti nám velmi kvalitní soupeř, Sparta má obrovskou kvalitu a vypracovala si řadu šancí. Určitě jsme nebyli bez šance na bodový zisk, ale při naší žalostné koncovce si nemůžeme dovolit inkasovat lehkovážností druhý gól. Tento okamžik rozhodl zápas a dále nevyužitá dlouhá přesilovka pět na tři. Bohužel zkušení borci špatně vyhodnotili situaci a nepodrželi slibný stav 1:1. Hodně to mrzí, protože diváci přišli, perfektně fandili a my je tímto zmrazíme."

Jaroslav Hlinka (asistent trenéra HC Sparta Praha): "Do zápasu jsme vstoupili slušně, hráli jsme v první třetině dobře a ve druhé části přišlo ubránění klíčové přesilovky pět na tři. Poté jsme odskočili na rozdíl gólu a byli jsme o kousek lepším týmem. Výhra je zasloužená."