Berani stáhli náskok Třince na rozdíl kontaktního gólu, nakonec prohráli 2:6

Hokejisté PSG Berani prohráli v zápase 41. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Oceláři Třinec 2:6. Úřadující mistři nastoupili k zápasu z karantény a v sestavě se objevila hned šestice hráčů z rezervního týmu ve Frýdku-Místku. Berani hráli rovněž v neúplné sestavě, pro nemoc chyběli Daniel Gazda, Ondřej Němec, Zdeněk Okál a Patriks Zabusovs, zraněný je Bedřich Köhler a disciplinární trest si odpykává Martin Novotný. S týmem neodcestoval do Třince ani hlavní trenér Luboš Jenáček, který je v izolaci. Oceláři využili v úvodní třetině dvě přesilové hry a vytvořili si před první sirénou náskok 3:1. Zlínští ještě snížili ve 36. minutě na rozdíl jediného gólu, ale Třinec přidal v závěrečné třetině další tři góly a zápas s přehledem dovedl do vítězného konce. Berani na body proti oslabenému soupeři nedosáhli. Oba góly dal kapitán týmu Pavel Kubiš. Nedělní domácí zápas proti Mladé Boleslavi byl kvůli karanténě Bruslařů odvolán, Zlín hraje nejbližší zápas v úterý 18. ledna na ledě Plzně.
41.kolo, pá 14.1.2022, Werk Arena, Třinec
HC Oceláři Třinec
6:2
(3:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. min Chmielewski (J. Michálek, Lyszczarczyk), 10. Chmielewski (Kundrátek), 14. Daňo (Miloš Roman, Svačina), 43. Kurovský (Svačina, D. Krenželok), 46. Jaroměřský (M. Kovařčík), 58. Nestrašil (Svačina, Daňo) - 9. Kubiš (R. Černý, Hejcman), 36. Kubiš (R. Veselý). Rozhodčí: Kubičík, Šindel – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 40:25. Zblokované střely: 17:11. Hity: 6:12. Vhazování: 36/58 (62%) - 22/58 (38%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.

Mazanec – Jaroměřský, Kundrátek (A), M. Doudera (C), M. Adámek, D. Krenželok, Teper, J. Michálek – Daňo, A. Nestrašil (A), Chmielewski – Hrehorčák, Miloš Roman, Kofroň – Kurovský, M. Kovařčík, Svačina – Lyszczarczyk, Komorski, Šlahař. Trenéři: Varaďa, M. Zadina, J. Kameš.

Kašík - T. Hanousek, Mamčics, Ferenc, Suhrada, R. Černý, Žižka, Dluhoš - Mallet, R. Veselý, Flynn - Michasenok, Hejcman, Kubiš (C) - Vopelka, Honejsek, Doktor - Fryšara, P. Sedláček (A), Karafiát. Trenéři: Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Oceláři hráli hned ve 2. minutě úvodní přesilovku po faulu Vopelky. Hned na začátku početní výhody pálil kapitán Doudera a poté se strhla mela, po které rohovníci Daňo i Ferenc zamířil za hrubost za katr. Zlínský bek vyfasoval čtyři minuty, domácí měli možnost téměř dvouminutové přesilovky pět na tři, ale jejich výhoda byla jen statická. Neujaly se střely Nestrašila, Šlahaře ani dorážka Komorskiho. Berani se dostali k ohrožení Mazancovy svatyně až v 5. minutě, ale Hanouskova střela byla nepřesná a vzápětí rána Dluhoše prosvištěla vedle tyčky. Velmi aktivní byl Šlahař, který prověřil připravenost zlínského gólmana Kašíka. Oceláři otevřeli střelecký účet zápasu v 9. minutě a během půldruhé minuty padly hned tři góly. Debutující obránce Michálek vyslal ideální přihrávku na hůl Chmielewskiho, který zakončoval do odkryté brány - 1:0. Oceláři se z vedení radovali jen 31 vteřin. Kapitán Kubiš procpal kotouč mezi betony Mazance a rázem bylo srovnáno - 1:1. Ne však nadlouho, neboť úřadující mistři ze Slezska využili přesilovou hru. Hrubost Honejska potrestal po 27 vteřinách druhým gólem Chmielewski, když z levého kruhu prostřelil Kašíka - 2:1. Třinečtí hráli efektivně a ve 14. minutě zvýšili těsný náskok zásluhou druhé využité přesilovky. Slovák Daňo trefil kotouč přesně pod břevno - 3:1. Slezané hráli v pohodě a úvodní třetinu dovedli do dvougólového náskoku.

Berani nevyužili na začátku druhé třetiny zbytek početní výhody. Kanaďan Mallet a ani bek Hanousek ve střelbě neuspěli. Třinec pohrozil z ostrého úhlu zásluhou Lyszczarczyka a Kašík poté zneškodnil ránu olympionika Kundrátka. Berani byli blízko kontaktnímu gólu ve 27. minutě, Flynn se ocitl před prázdnou bránou, ale neprosadil se. Postupem času převaha Třince narůstala, nebezpečí pro Berany znamenali především Chmielewski a Šlahař. Obrovskou příležitost měli Oceláři ve 34. minutě, slovenský forvard Miloš Roman minul v přesilovce kotouč před zcela prázdnou bránou. Hosté hráli nedisciplinovaně, ale paradoxně vstřelili gól při dalším oslabení. Veselý sebral kotouč Kundrátkovi a Kubiš vstřelil druhý gól v utkání, když Mazance překonal střelou mezi betony - 3:2. Oceláři si mohli vzít zpět dvougólový náskok, naštěstí pro hosty Lyszczarczyk z úniku mířil vedle pravé tyčky.

V úvodu závěrečné třetiny odmítl vyrovnání Mallet a pro hosty přišel trest v podobě navýšení třineckého náskoku. Nejdříve se trefil ve 43. minutě krásně Kurovský pod horní víko Kašíkovy svatyně - 4:2. Za necelé tři minuty bylo pro zlínské barvy ještě hůře. Ve 46. minutě mířil do rohu obránce Jaroměřský, když mu ideální pozici připravil Michal Kovařčík - 5:2. Všechny šance Beranů zlikvidoval výborný gólman Mazanec a úřadující mistři využili ještě třetí přesilovou hru. V 56. minutě přidal třináctý gól v sezoně Nestrašil, když se nemýlil z prostoru pravého kruhu střelou k tyči - 6:2.

Nejlepší hráči: Aron Chmielewski - Pavel Kubiš.

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "Zápas jsme měli dobře rozehraný, dobře jsme bruslili a gól na začátku duelu nám pomohl. Musím pochválit kluky, že zápas odehráli velmi dobře, celých šedesát minut jsme hráli jako tým. Gólů mohlo padnout ještě více, neboť ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí. Soupeř ujel při naší přesilovce, snížil a trochu jsme znervózněli. Zaslouženě bereme tři body a vrátili jsme se zpět na první pozici."

Luboš Rob (1. asistent hlavního trenéra PSG Berani Zlín): "Byli jsme v situaci, když jsme se s Třincem nedohodli na přeložení zápasu na vhodný termín. Soupeř přes oslabení postavil silný tým, nám pár hráčů taky chybělo. Chtěli jsme vstoupit do zápasu v dobrém tempu, což se nám podařilo jen úvodní tři střídání. Poté jsme se nechali zbytečně vyloučit do tří, a to určilo další ráz celého duelu. Ta tři vyloučení v první třetině nám zvala odhodlání a domácí se dostali do vedení. Bohužel dostáváme laciné góly a každého protivníka posadíme do tempa. Třinec vyhrál zaslouženě, zatímco my jsme opět bez bodů a odjíždíme s prázdnou."