Berani neuspěli na ledě Karlových Varů, prohráli popáté v řadě

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 22. kola Tipsport extraligy 2021/2022 na ledě týmu HC Energie Karlovy Vary 1:4 a nebodovali již v pátém utkání za sebou. Zlínští se opět trápili ve slabé produktivitě a žalostné koncovce. S týmem již neodcestoval na západ Čech nejproduktivnější hráč Tomáš Mikúš, který prostřednictvím agenta požádal o výměnu do jiného týmu a vedení klubu s ním okamžitě ukončilo spolupráci. Energie vedla gólem do šatny po druhé třetině již 3:0 a Zlín se poprvé trefil až v 53. minutě. Vary zpečetily tříbodovou výhru při neúspěšné power play Beranů a vyhrály nad Zlínem již desátý vzájemný zápas v řadě. Jediný gól dal obránce Jakub Ferenc. Kubiš a spol. hrají v posledním zápase před reprezentační přestávkou v neděli 7. listopadu doma s Kladnem, začátek v 17:30 hodin.
22.kolo, pá 5.11.2021, KV Arena, Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. min Kohout (Parkkonen), 27. Kracík (Flek), 40. Kulich (Hanousek, Plutnar) - 53. Ferenc (Honejsek, A. Zbořil). Rozhodčí: Pražák, Veselý – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 209. Střely na branku: 29:23. Zblokované střely: 16:20. Hity: 2:4. Vhazování: 27/59 (46%) - 32/59 (54%). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Habal - Plutnar, M. Rohan, Dlapa, Parkkonen, Pulpán (A), T. Havlín, T. Hanousek - Flek, Kracík, T. Rachůnek (A) - Průžek, Hladonik, Šik - O. Beránek, Kulich, Kohout - Vondráček (C), Osmík, Redlich. Trenéři: Pešout, Mariška, Kněžický.

Huf - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Žižka, Ferenc, Trška, Suhrada - Flynn, P. Sedláček, Kubiš (C) - Okál, Honejsek, Köhler (A) - Vopelka, Hejcman, A. Zbořil - Frömel, Karafiát, Sebera. Trenéři: Jenáček, L. Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Berani, kteří přicestovali do lázeňského města s denním předstihem, začali nebojácně a již v úvodních vteřinách hledal Honejsek před brankovým prostorem Köhlera. Nejlepší střelec Zlína však kotouč v nabídnuté šanci netrefil. V brankovišti hostů nastoupil opět Huf, který ve 4. minutě předvedl parádní zákrok, když z prostoru mezi kruhy vytěsnil ránu Šika. Bohužel v další minutě už lovil kotouč ze své sítě. Finský zadák Parkkonen vyslal ze středního pásmu přihrávku na Kohouta, a ten střelou zpoza kruhu prostřelil Hufa - 1:0. Inkasovaný gól hosty neposlal do kolen a v ponechané výhodě v 8. minutě nastřelili po ráně Ference po buly spojnici břevna a tyčky! Úvodní přesilovka však svěřencům trenéra Jenáčka nevyšla, karlovarský gólman Habal byl téměř bez práce. Podobně si vedla i Energie, když za zmínku stojí pouze nepřesná teč kapitána Vondráčka vedle brány. Oba týmy se předháněly v závěru úvodní třetiny v nepřesné koncovce, na domácí straně to byli Beránek s Vondráčkem a na hostující Karafiát, Kubiš a Gazda. Zlínské držel na vodou velmi dobrý výkon Hufa, který v 19. minutě nejdříve vyrazil pumelici Pulpána a poté ukryl střelu Šika v lapačce.

Berani odehráli úvodní minuty druhé části v oslabení. Sotva se vrátil Žižka z trestné lavice na ledovou plochu, odešel za další faul pykat za katr. Akcie hostů držel v kurzu nadále Huf. Zuby si na něm vylámali Pulpán, Vondráček, Kulich a Rachůnek. Ve 26. minutě předvedl zlínský brankář parádní zákrok, když v ležící poloze nohou vykopl kotouč po střele od Kracíka. Útočník Energie se však radoval o minutu později, když jeho ránu se zpožděním nakonec rozhodčí viděli za brankovou čárou a gól posvětil i videorozhodčí - 2:0. Berani se snažili vstřelit kontaktní gól, ale v koncovce se jim nadále nedaří. Naprázdno vyšla i další přesilovka, pokusy kapitána Kubiše i Tršky skončily neúspěšně. Berani si vytvořili ve druhé části převahu, ale nic z ní nevytěžili. Habal všechny rány pochytal, blízko byl ke gólu Karafiát a Sedláček. Ještě před druhou sirénou přišel trest. Vary za 34 vteřin zužitkovaly ve 40. minutě přesilovku, nahození Hanouska šikovně tečoval do zlínské klece Kulich - 3:0.

Energie ve třetí třetině kontrolovala hru, zatímco Berani již nenašli síly na zvrat nepříznivého vývoje utkání. Hosté na začátku třetiny přežili další oslabení. Západočeši mohli přidat další góly, po rychlém přečíslení se neprosadili ve 48. minutě Kohout s Kulichem. Zlín se přece jen dočkal vstřelení alespoň čestné branky. Nejdříve Hejcman dorážel kotouč zblízka, kotouč vypadl Habalovi a všudypřítomný bek Dlapa ho usměrnil z brankové čáry do bezpečí. O minutu později již domácí gólman kapituloval. Obránce Ferenc si sjel ke kruhu a krásně trefil šibenici karlovarské klece - 3:1. Zlínští se nevzdali a v závěru ještě sáhli ke hře bez brankáře. Při power-play však inkasovali počtvrté, v 59. minutě se trefil do prázdné brány reprezentant Flek a zpečetil vítězství Karlových Varů - 4:1.

Nejlepší hráči: Jakub Flek - Roberts Mamčics.

Tomáš Mariška (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Hodně těžký zápas s houževnatým a obětavým soupeřem. Zlín bojoval od prvního do posledního střídání. Pomohla nám první branka, trochu nás uklidnila. Druhá, šťastně přiznaná branka nám udělala trochu medvědí službu, kdy jsme se trochu odchýlili od toho, co jsme chtěli hrát a pustili jsme Zlín do hry, ale podržel nás Vláďa Habal. Ve třetí třetině jsme náskok pohlídali obětavým a týmovým výkonem, za který patří hráčům poděkování."

Luboš Rob (první asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Snažili jsme se udělat už v přípravě na zápas pro hráče vše, jeli jsme o den dříve. Špatným vystřídáním jsme dostali gól, pak video uznalo druhý gól Varů. Stále se trápíme s koncovkou a hrou, kdy bojujeme, ale hrajeme bez puku. Pro nás tyhle zápasy nejsou jednoduché, útočná fáze nás brzdí. Karlovy Vary si zápas pohlídaly trpělivou hrou."