Berani ovládli závěr derby s Kometou a poprvé v sezoně vyhráli za tři body

Hokejisté PSG Berani Zlín porazili v zápase 17. kola Tipsport extraligy 2021/22 tým HC Kometa Brno 5:3 a slaví poprvé v letošní sezoně tříbodové vítězství! Berani předvedli nejlepší výkon v letošní sezoně, sérii porážek v řadě zastavili na čísle devět a z výhry v základní hrací době se radovali na šestnáctý pokus. Zlínští měli bleskový nástup o derby a již po 39 vteřinách se ujali vedení. Poté se skóre přelévalo na obě strany. Domácí rozhodli o výhře ve třetí třetině, kdy nejdříve ve 49. minutě dali vítězný gól a za pět minut přidali ještě pátý gól. Svěřenci Luboše Jenáčka předvedli velmi dobrý výkon a výrazněji se prosadili i v koncovce. Branky dali Peter Trška, Antonín Honejsek, Darek Hejcman, Radek Veselý a Lukáš Vopelka. Zlín čeká v nadcházejícím týdnu série tří zápasů na venkovním ledě, sérii začne v úterý 26. října v Českých Budějovicích.
17.kolo, ne 24.10.2021, ZS Luďka Čajky, Zlín
HC Kometa Brno
5:3
(2:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. min Trška (Honejsek), 18. Honejsek (Karafiát), 27. Hejcman (Vopelka, T. Mikúš), 49. R. Veselý (T. Mikúš, Vopelka), 54. Vopelka (T. Mikúš, Honejsek) - 6. Krištof (Gulaši), 11. Mallet (Haščák), 35. Horký (Krištof, Gulaši). Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal - Špůr, Klouček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 215. Střely na branku: 27:37. Zblokované střely: 15:16. Hity: 7:5. Vhazování: 28/65 (43%) - 37/65 (57%). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Huf - O. Němec (A), Suhrada, Ferenc, Trška, Gazda, Žižka (A) - Vopelka, Hejcman, T. Mikúš - R. Veselý, Honejsek, Köhler (C) - Flynn, A. Zbořil, Frömel - Sebera, P. Sedláček, Karafiát. Trenéři: L. Jenáček, L. Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Tomek - D. Mikyska, Ďaloga, Roth, Kučeřík, L. Forman, Gulaši (A) - Vincour, Krištof, Kollár - Horký, P. Holík, Zaťovič (C) - Mallet, R. Pavlík, Haščák - Šoustal, Rákos, Dočekal. Trenéři Kalous, Horáček, Kováčik, Pipek.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Darek Hejcman - Michal Krištof.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Dobře jsme začali, poté přišly naše chyby a Kometa průběh utkání otočila ve svůj prospěch. Pro nás bylo velmi důležité, že jsme za stavu 1:2 dokázali dát dva góly a dostali se zpět do vedení. Po předchozích zápasech, kdy jsme vstřelili pouze jeden gól, to bylo jako polití živou vodou. Tým si poté šel za výhrou, i když Kometa má kvalitní tým se skvělými individualitami. Soupeř neustále hrozil a zápas byl prakticky otevřený až do závěru. Radujeme se, že jsme konečně vybojovali tři body."

Jiří Kalous (hlavní trenér HC Kometa Brno): "I když jsme inkasovali první branku, zápas jsme otočili do vedení 2:1. Bohužel jsme vedení ztratili a Zlín si šel za výhrou. Měli jsem dostatek šancí, abychom utkání zvládli vítězně, bohužel nás to o připravily naše hrubé chyby. Domácí vedení uhájili, gratuluji soupeři k vítězství."