Berani po reprezentační přestávce nestačili na Motor

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli ve 33. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem HC Motor České Budějovice 2:5. Beranům nevyšel vstup do utkání, když po první třetině prohrávali 0:2. Ve druhé části sice byli domácí úspěšní i v koncovce, trefili se Daniel Gazda s Pavlem Kubišem, jenomže na body to nestačilo. Poslední gól Jihočechů vsítil do prázdné branky Milan Gulaš, jenž tak zapsal svůj 250. gól a vstoupil do Klubu střelců. Svěřence trenéra Luboše Jenáčka čeká před Vánoci ještě utkání na ledě Vítkovic, hraje se ve čtvrtek 23. prosince od 17:30 hodin. Doma se Zlín představí znovu na Štěpána, přijede Hradec Králové.
33.kolo, út 21.12.2021, ZS Luďka Čajky, Zlín
HC Motor České Budějovice
2:5
(0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. min. Gazda (Mamčics, Zabusovs), 34. Kubiš (Honejsek, Mamčics) - 16. Štencel (M. Hanzl, M. Beránek), 19. J. Ondráček (Štencel, Vráblík), 23. Doležal (M. Hanzl, Abdul), 34. M. Hanzl (Štencel), 57. Gulaš (Šenkeřík, Pech). Rozhodčí: Hejduk, Vrba - Ganger, Rampír. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: Bez. Diváci: 1000 (omezený počet). Střely na branku: 17:31. Zblokované střely: 15:7. Hity: 5:5. Vhazování: 26/67 (39%) - 41/67 (61%). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, Ferenc, Žižka, T. Hanousek - Okál, Honejsek, Mallet - Vopelka, P. Sedláček (A), Kubiš (C) - Michasenok, Hejcman, Zabusovs - Fryšara, R. Veselý, Flynn. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík a Hrazdira.

Hrachovina - Piskáček (A), Šenkeřík, Bučko, Bindulis, Vráblík, Štencel, od 41. min. Remta - Gulaš (C), Pech (A), Holec - Doležal, J. Novotný, Abdul - Valský, M. Hanzl, Vondrka - Karabáček, J. Ondráček, M. Beránek. Trenéři: Martinec, Modrý, Fousek a S. Hrubec.

Motor vstoupil do utkání velmi aktivně. Hned po čtvrt minutě měl vyloženou příležitost Gulaš, na Kašíka ale nevyzrál. Za nedlouho byl sám před domácím brankářem opět Milan Gulaš, ke střele však vybídl ještě Pecha, který z úhlu minul. Za Zlín kontroval šancí Kubiš, následně domácí hráli dvě početní výhody, jenže neskórovali. A tak uspěl soupeř: V 16. minutě se trefil mezi betony Kašíka Štencel a v čase 18:33 skryl svou střelu Ondráček - 0:2.

Zkraje druhé části fauloval Honejsek a Motor první nabídnutou přesilovku využil již za dvacet sekund zásluhou Doležala. Ve 26. minutě ale Berani snížili poté, co ukázali, že početní výhoda jde využít ještě rychleji. Pouhé čtyři sekundy trval trest Beránka, když po ose Zabusovs, Mamčics se dostal ke střele Daniel Gazda - 1:3.

Další změnu stavu, a hned dvakrát, přinesla 34. minuta. Nejprve znovu na rozdíl tří tref dal Hanzl, aby vzápětí na druhé straně skóroval kapitán Kubiš. Do pauzy ještě hráli Berani 51 sekund přesilovku pět na tři, ale neuspěli.

Akční druhou část vystřídala klidnější třetí. V té si bohužel Zlínští nedokázali vypracovat dostatečný tlak a i když se již 3:41 minuty před koncem odhodlal trenér Jenáček do power-play, platné to nebylo. Za pouhých deset sekund trefou do opuštěné branky pečetil výhru Jihočechů Gulaš.

Nejlepší hráči: Oscar Flynn - Jan Štencel.

Luboš Rob (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Na utkání jsme se připravovali s určitou nadějí, že po přestávce naskočíme do úspěšného dvojzápasu, co máme před Vánoci. Bohužel první třetina byla snad nejhorší, kterou jsme od nástupu na střídačku zažili. To udalo ráz celému zápasu, v prvních pěti minutách jsme mohli prohrávat 0:3, naštěstí tomu tak nebylo. Ve druhé třetině jsme se mohli dostat do hry ještě přesilovkou pět na tři, ale kontaktní gól jsme nedali. Moc jsme dnes nestříleli, možná bych hledal problém v začátku utkání, kde si hráči přehazovali puky a nikdo nevzal na sebe zodpovědnost. Apelovali jsme na to, aby bylo více střel, třeba kolem pětadvaceti, to jsme schopni dát tři, čtyři góly, na což jsme schopni uhrát zápas. Musíme si to znovu říct, nesmíme se snažit přehrát soupeře hokejovostí, ale bojovností a jednoduchou hrou."

Jaroslav Modrý (asistent trenéra HC Motor České Budějovice): "Hodnocení je dobré, měli jsme dobrý vstup do utkání, které jsme celé kontrolovali. Bylo pár pasáží, kde se Zlín zvedl, dostali jsme nějaký gól, ale celkově kluci celých šedesát minut pracovali a plnili si pokyny, čímž jsme našli cestu k vítězství. Ale, na to, že jsme zápas kontrolovali, jsme měli až zbytečně moc vyloučených, musíme být disciplinovanější."