Berani si vyšlápli na Třinec, mistra srazil v prodloužení Oscar Flynn!

Bravo, poslední porazil prvního! Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v předehrávce utkání 26. kola Tipsport extraligy 2021/22 nad týmem HC Oceláři Třinec 2:1 po prodloužení. Berani navázali na předchozí domácí výhru s Olomoucí a poprvé v letošním ročníku vyhráli dva zápasy za sebou. Čtyřicet minut kralovali na obou stranách bezchybní gólmani Libor Kašík a Marek Mazanec. Zlínští šli do vedení ve 43. minutě, ale Oceláři za dvě minuty srovnali stav zásluhou využité přesilovky. Utkání se nakonec rozseklo v nastaveném čase, Berani brali bonusový bod v závěru první minuty prodloužení. Branky dali Darek Hejcman a vítězný gól Oscar Flynn. Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka stáhli ztrátu na předposlední Kladno na rozdíl osmi bodů. Zlín hraje v neděli 28. listopadu na ledě Mladé Boleslavi.
26.kolo, čt 25.11.2021, ZS Luďka Čajky, Zlín
HC Oceláři Třinec
2:1p
(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 43. min Hejcman (Okál), 61. Flynn (O. Němec) - 45. Kovařčík (Marcinko, Hrňa). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hejduk - Hynek, Špůr. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 2 301. Střely na branku: 19:30. Zblokované střely: 6:20. Hity: 5:1. Vhazování: 27/67 (40%) - 40/67 (60%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, T. Hanousek, Žižka, Ferenc - Flynn, P. Sedláček (A), Kubiš (C) - A. Zbořil, Honejsek, Zabusovs - Okál, Hejcman, Karafiát - Köhler, R. Veselý, Fryšara. Trenéři: Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Mazanec - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Roman - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Hrehorčák - Dravecký (A), Szturc, O. Šedivý. Trenéři: Varaďa, Zadina, Krátoška, J.Kameš.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Marek Mazanec.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Bojovné utkání se šťastným koncem pro nás. Třinec je výborný tým, lídr v tabulce, má skvělé přesilovky. Ty se nám podařilo dobře bránit a několikrát i se štěstím. Musím vyzvednout obětavost kluků a výborný výkon gólmana Libora Kašíka."

Marek Zadina (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "Utkání jsme nezačali špatně, prvních deset minut jsme měli více ze hry, vytvořili jsme si dostatek šancí, které jsme měli proměnit, ale zradila nás koncovka. Postupem času se začala hra vyrovnávat. Zlín hraje o všechno, o život a každý bod je pro ně hodně důležitý. Domácí začali hrát srdcem a z našeho tlaku šli do útoku, měli i šance. Viděli jsme bojovné utkání, bohužel jsme nepředvedli dobrý výkon. Do příštího zápasu se musíme zlepšit a podat rozhodně lepší výkon."