Nevydařená derniéra roku 2021, Berani pojedenácté v řadě prohráli s Vary

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 37. kola Tipsport extraligy 2021/22 s týmem HC Energie Karlovy Vary 2:4 a uzavřeli letošní kalendářní rok 2021 prohrou. Berani na Západočechy neumí v posledních sezonách vůbec zahrát a podlehli Energii už pojedenácté v řadě. Naposledy slavili výhru v únoru 2019 na domácím ledě 5:3. Vary se ujaly vedení hned v první minutě po hrubé individuální chybě zlínské obrany. Domácí v 10. minutě ještě srovnali stav, ale hosté přidali do první sirény dva přesilovkové góly, kdy zužitkovali i dlouhou přesilovku pět na tři. Kubiš a spol. ještě vykřesali naději na zvrat kontaktním gólem v závěru druhé třetiny, ale vyrovnat již nedokázali a prohráli doma již čtrnáctý zápas v sezoně. Branky zaznamenali Ondřej Němec a Darek Hejcman. Zlín hraje po Novém roce v úterý 4. ledna důležitý zápas v Chomutově s Kladnem. To uteklo Beranům na rozdíl již šesti bodů.
37.kolo, čt 30.12.2021, ZS Luďka Čajky, Zlín
HC Energie Karlovy Vary
2:4
(1:3, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. min O. Němec (Okál, Flynn), 39. Hejcman (Michasenok) - 1. Flek, 10. Černoch (Kohout, Vondráček), 20. Černoch (Flek, Koblasa), 60. T. Mikúš (Vondráček, T. Rachůnek). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 31:21. Zblokované střely: 22:7. Hity: 8:2. Vhazování: 37/68 (54%) - 31/68 (46%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Mallet, Honejsek, Kubiš (C) - Michasenok, Hejcman, Zabusovs - Flynn, Karafiát, Okál - Vopelka, R. Veselý, Fryšara. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, Mikyska, Pulpán (A), L. Doudera, Dlapa, Tureček - Kohout, Černoch, Koblasa - Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek (A) - O. Beránek, Hladonik, Vondráček (C) - Jiskra, Osmík, Redlich. Trenéři: Pešout, Mariška, Skuhravý, Kněžický.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Jiří Černoch.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Rozhodla první třetina a kvalita v přesilových hrách. Soupeř využil našich hloupých vyhození puku do hlediště. Nemám slov, důležitý zápas pro nás a hrůzostrašný začátek. Navíc k tomu ještě to první střídání... . Chceme ani Jirka Suhrada hrál, ale tohle si nesmí dovolit, když namazal soupeři kotouč hned v první minutě. Dvě vyhození ven a poté už pouze dotahujeme náskok soupeře. Sice jsme byli na dostřel po krásném gólu Darka Hejcmana, ale už tam byla v naší hře křeč. Nebylo nám přáno, něčím urážíme hokejového pána Boha. Když se vezme celý zápas komplet, tak jsme si body nezasloužili. Jsem z prohry velmi zklamaný."

Tomáš Mariška (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Před zápasem jsme měli respekt k síle soupeře a věděli jsme, že souboj se Zlínem bude hodně těžký. Pomohla nám rychlá branka na začátku utkání. Ta nás uklidnila, ale domácí byli po celý zápas hodně nebezpeční. Kdybychom nevyužili přesilové hry, byl zápas pro nás extrémně těžký. Zlomovým momentem bylo, že jsme ubránili dvě oslabení a pomohli jsme si dvěma góly. Zlín byl až do posledního střídání velmi nebezpečný, tlačil se do brány. Jsem rád, že jsme ve Zlíně vyhráli. Ze tří duelů mezi svátky jsme získali sedm bodů,což nás velmi těší."