Berani nenavázali na dvě výhry po pauze a v Boleslavi vyšli naprázdno

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 27. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu Bruslařský klub Mladá Boleslav 1:3 a neprodloužili sérii dvou výher po reprezentační přestávce. Na ledě Bruslařů tahali za kratší konec, neboť domácí vedli po druhé třetině 3:0 a kontrolovali vývoj střetnutí. Zlínští se probudili až v samotném závěru, kdy sáhli k dlouhé hře bez brankáře a pokazili brankáři Gasperu Krošeljovi čisté konto. Jediný gól vstřelil Daniel Gazda. V sestavě poprvé nastoupil útočník Vladimir Michasjonok, který posílil Berany z týmu KHL Amur Chabarovsk. Zlín hraje v úterý 30. listopadu doma s Plzní.
27.kolo, ne 28.11.2021, ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav
3:1
(1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. min Šidlík (Eberle, Bičevskis), 31. Jánošík (T. Pospíšil), 40. O. Najman (P. Kousal, T. Pospíšil) - 59. Gazda (Zabusovs, P. Sedláček). Rozhodčí: Pešina, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 689. Střely na branku: 42:21 Zblokované střely: 23:17. Hity: 8:13. Vhazování: 39/61 (64%) - 22/61 (36%). Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Krošelj - Šidlík, Pýcha, Pláněk (A), Bernad, Lintuniemi, Jánošík (C) - T. Pospíšil, Fořt, Lunter - P. Kousal, Najman, Kelemen - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský (A), Bičevskis, Eberle. Trenéři: Rulík, Patera, Mensator.

Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, T, Hanousek, Žižka, Ferenc - Flynn, P. Sedláček (A), Kubiš (C) - Köhler, Honejsek, Zabusovs - Michasjonok, Hejcman, Karafiát - A. Zbořil, R. Veselý, Fryšara. Trenéři: Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Bruslaři začali zostra a již v první minutě brankář Kašík předvedl parádní zákrok po střele Eberleho a poté zneškodnil i ránu Pýchy od modré čáry. Ve 3. minutě vyrobili domácí chybu, k puku se dostal Flynn, prodral se až gólmana Krošelje, ale na svého bývalého spoluhráče nevyzrál. Boleslavští měli postupem času více ze hry, do zakončení se tlačili Fořt, Bičevskis a Eberle, ale bezbrankový stav se nezměnil. Berani měli v 7. minutě na své straně i štěstí, neboť střelu Kousala zastavila tyčka. Kašík byl stále v jednom ohni střel, lapačkou kryl pumelici Pláňka od modré čáry. V 11. minutě neproměnil trestné střílení Kousal za předchozí faul na Najmana, když Němec zatáhl nedovoleně za ruční brzdu. Udeřilo až ve 14. minutě, kdy nepříliš prudké nahození beka Šidlíka skončilo až za Kašíkovými zády. Ten přes clonící chumel hráčů měl zakrytý pohled a kotouč mu propadl mezi betony až do sítě - 1:0. V závěru třetiny se předvedl nový hráč ve zlínské sestavě Michasjonok, ale u tyčky domácího brankáře nepřelstil.

Zlín hrál na začátku druhé třetiny přesilovku, když Středočeši chybně vystřídali a hráli v šesti. Kubiš a spol. početní výhodu nesehráli vůbec dobře a slovinského brankáře ve službách Boleslavi neohrozili. Rušné okamžiky se udály ve 27. minutě. Nejdříve Zbořil po tvrdé střele nastřelil tyč, na druhé straně Eberle neusměrnil kotouč do odkryté svatyně. Rovněž hosté před polovinou utkání pykali za příliš mnoho hráčů na led. Domácí si vedli podobně jako soupeř, ale za sedm vteřin při rovnovážném počtu hráčů vstřelili druhý gól. Ve 31. minutě se trefil do rohu zlínské brány obránce Jánošík - 2:0. Bruslaři si získali tlak, ve 34. minutě odmítl zvýšení náskoku Pláněk. V 36. minutě vyfasoval Lotyš Mamčics po kroščeku na Bernada pětiminutový trest a odešel předčasně pod sprchy. Domácí dlouhou přesilovku využili, dvacet vteřin před druhou sirénou se trefil z prostoru kruhu Najman, když prostřelil bekhendem Kašíka - 3:0.

Bruslaři byli i ve třetí třetině aktivní, do slibných příležitosti se dostali Fořt a Claireaux. Naprázdno pro hosty vyšly i dvě přesilovky, Berani se nedokázali usadit v útočném pásmu a Krošelja prakticky neohrozili. Berani sáhli čtyři minuty před koncem základní hrací doby ke hře bez brankáře. Nakonec to přineslo alespoň dílčí úspěch a částečné zkorigování nepříznivého stavu. V 59. minutě se prosadil obránce Gazda, který se trefil z levého kruhu a pokazil čisté konto Krošelja - 3:1.

Nejlepší hráči: Ondřej Najman - Libor Kašík.

Radim Rulík (trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Jsme samozřejmě rádi, že jsme zápas zvládli. V prvních dvou třetinách jsme měli střeleckou převahu, pomohli jsme si v přesilovkách. Závěr jsme si trochu zkomplikovali při powerplay soupeře, při hře šest na pět a inkasovali jsme. Ale potom jsme to uhráli. Myslím, že jsme si výhru zasloužili, šli jsme za ní.“

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Nenavázali jsme na domácí výhry s Olomoucí a Třincem. Špatně jsme do utkání vstoupili, soupeř byl lepší, bruslil, vytvářel si tlak, hrál velmi dobře v ofenzivní zóně a měl hodně střel. To určilo celkový tón zápasu. Domácí sice dali v první třetině jen jeden gól, mohla být první třetina klidně 3:0. Boleslav byla lepší, hladovější, zatímco my jsme začali hrát pozdě. Nehráli jsme dobrý zápas. Těžko říci, čím to je, v klidu si to rozebereme. Nepůsobili jsme jako kontaktní tým, každý to chtěl urvat sám. Tohle určitě není cesta k úspěchu."