Berani se nevzdávají! V předehrávce porazili Bílé Tygry z Liberce

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v předehrávce 51. kola Tipsport extraligy 2021/22 nad týmem Bílí Tygři Liberec 5:3 a stále živí naději na barážovou pozici. Zlínští hokejisté vyhráli na domácím ledě třetí zápas v řadě a na předposlední Kladno ztrácejí jedenáct bodů. Severočeši se sice ujali vedení již ve 4. minutě, ale Zlín v samotném závěru první třetiny vyrovnal zásluhou trestného střílení. Rozhodující pro další vývoj duelu byla druhá třetina, ve které Kubiš a spol. přidali další góly a šli do třígólového náskoku. Hosté v závěru ještě kousali, ale Berani slavili na domácím ledě tříbodovou výhru. Branky dali Pavel Kubiš 2, Vladimir Michasenok, Daniel Gazda a Alexandre Mallet. Zlín nyní čeká třídenní trip do západních Čech, v pátek 11. února hraje v Plzni, v o dva dny později poté v Karlových Varech.
51.kolo, st 9.2.2022, ZS Luďka Čajky, Zlín
Bílí Tygři Liberec
5:3
(1:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. min Michasenok z trestného střílení, 26. Kubiš (Ferenc, Hejcman), 30. Gazda (Michasenok, Kubiš), 34. Mallet (Honejsek, Zabusovs), 55. Kubiš (Hejcman) - 4. Rychlovský (Čederle), 50. J. Šír (Šmíd, M. Ivan), 57. J. Šedivý. Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Gerát, Ganger. Vyloučení: 6:6, navíc R. Veselý (Zlín) a Šedivý (Liberec) na 5 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 34:32. Zblokované střely: 19:15. Hity: 10:2. Vhazování: 25/57 (44%) - 32/57 (56%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

Kašík - Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec, Ferenc (A), Žižka - Mallet, CLaireaux, Honejsek - Zabusovs, R. Veselý, Kubiš (C) - Michasenok, Hejcman, Köhler - Okál, Makarenko, P. Sedláček (A). Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

J. Pavelka - J. Šedivý, Šmíd (A), Melancon, Aubrecht, Štibingr, M. Ivan, Derner - Ordoš, Filippi, Birner (A) - Zachar, J. Šír, Faško-Rudáš - Klapka, P. Jelínek (C), J. Vlach - Jiruš, Čederle, Rychlovský. Trenéři: P. Augusta, J. Kudrna, Láska.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Vladimir Michasenok - Ladislav Šmíd.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Podali jsme dobrý výkon, nesrazil nás první inkasovaný gól a dokázali jsme zareagovat. V náš prospěch rozhodla obětavost a bojovnost hráčů. Ubránili jsme řadu oslabení, byla tam obětavost a zblokovali jsme hodně střel. Byli jsme efektivní v koncovce, když se dá pět gólů, mělo by se vyhrát. I za stavu 5:2 jsme stále trnuli o výsledek, protože Liberec je kvalitní mužstvo, jde tabulku stále nahoru. Prodlužujeme naději na záchranu, řekli jsme si, že budeme hrát až do konce."

Patrik Augusta (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): "Předvedli jsme tady solidní výkon možná jen deset minut. Jsem zklamaný z předvedeného výkonu, v určitých fázích utkání si hráči mysleli, že to půjde samo. Zlín hrál výborně, presoval po celém kluzišti a trestal nás z brejků. I přes tři vstřelené góly jsme bohužel dost inkasovali a nepomohli jsme si ani přesilovku. Velmi dobrý výkon domácích, gratuluji Zlínu k výhře."